Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube video indirmeişlemi farklı programlar ve siteler üzerinden yapılabilir. Bu işlemi yapmak için bu alternatiflerden birini tercih edebilirsiniz. Youtube video indirme işlemi belirli koşullar altında yapıldığı takdirde yasaldır. Fakat bazı siteler ve programlar, bunu mümkün kılan araçlarla sevdiğiniz videoları arşivlemenize imkân verir.

Youtube, ücretli üyelik sistemi dâhilinde de kişilerin çevrimdışı video keyfi yapmasına olanak tanır. Bu seçeneği tercih ederek daha güvenli ve sorunsuz bir şekilde istediğiniz videolara erişebilirsiniz.

Youtube Video İndirme Nedir?

Youtube video, platformun üyeleri tarafından yüklenen içeriklerdir. Bu içerikler; skeç, film, vlog gibi farklı biçimlerde olabilir. Siz de bir Youtube hesabı oluşturarak platforma video yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz videolar platform tarafından belirlenen kurallara uygun olmaması halinde yayından kaldırılır.

Youtube, video anlamında oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle ailecek kullanılabilir. Çocuklarınızın sevdiği videoları indirerek onların istedikleri yayınlara her an ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaçırdığınız dizi bölümlerini Youtube üzerinden istediğiniz zaman izleme şansınız vardır.

YOUTUBE PREMIUM İLE VİDEO İNDİRME

Youtube video indirme siteleri, URL üzerinden işlem yapmanızı sağlar. Bu sitelere girerek yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Youtube Premium ile yapacağınız işlemler sadece video indirme ile sınırlı değildir. Bunun yanı sıra çevrimiçi reklamsız video izleme ve arka planda oynatma gibi pek çok özelliği de Premium hesaba geçerek ulaşabilirsiniz. Youtube Premium ücret olarak da oldukça avantajlıdır. Her ay düşük bir ücret ödeyerek premiumun avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Youtube Premium,özellikle internet erişiminin olmadığı yerlerde video izlemek isteyenler açısından avantajlıdır. Kampta, otobüs ve uçak yolculuklarında ya da farklı ortamlarda film, klip, dizi yayınlarını takip edebilmek için videolarınızı indirmelisiniz.

Youtube Premium Üyelik

Yotube Premium üyelik işlemi için yapmanız gereken Gmail hesabınızla oturum açtıktan sonra satın alma ekranına ulaşmaktır. Bu işlemi yapmak için ilk önce Gmail hesabı oluşturmalısınız.

image 563Pin

Mevcut Gmail hesabınızla giriş yapmak için yukarıdaki ekranda gösterilen yere adresinizi yazmalısınız. Henüz bir Gmail hesabınız yoksa hesap oluştur kısmından kendinize bir e-posta adresi alabilirsiniz.

image 564Pin

Youtube.com internet sitesine gelerek giriş işlemlerini tamamladığınızda karşınıza yukarıdaki ekran çıkar. Bu ekrandan “Satın alınanlar ve üyelikler” kısmına tıkladığınızda Premium bir hesap oluşturmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Daha önce Google ya da Youtube üzerinden herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz sistemde kredi kartı bilgileriniz kayıtlı olabilir. Bu da satın alma onayı verdiğiniz takdirde kartınızdan otomatik olarak para çekilmesine yol açar. Hatalı bir ödeme sorunuyla karşılaşmamak için satın alma kararını iyice düşünerek vermenizde fayda vardır.

image 565Pin

“Satın alınanlar ve üyelikler” kısmına tıkladığınızda karşınıza size sunulan ücretli üyelik alternatifleri çıkar. Bu alternatifler arasından Premium seçeneğinin altında bulunan “Yükselt” kısmını tercih ettiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelir.

image 566Pin

“Youtube Premium üyesi olun” kısmında size güncel fiyat da belirtilir. Bu tutar aylık olarak kredi kartınızdan çekilir. Üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal etme şansınız vardır. Youtube üyelik sisteminde herhangi bir taahhüt şartı yoktur.

image 567Pin

Premium üyelikte sizden ilk ay için ücret alınmaz. Bu sayede bir ay boyunca ücretsiz olarak sistemi deneyebilir ve memnun kalmanız halinde üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz. Yukarıdaki ekranda “Yükselt” seçeneğine tıkladığınızda mevcut kredi kartınız varsa üyeliğiniz onaylanır.

image 568Pin

Üyelik işlemi tamamlandığında artık videoları indirmeye ve çevrimdışı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için izlemek ve yüklemek istediğiniz videoyu açmanız gerekir. Bu işlemi gerçekleştirmek için “Arama” kısmını kullanabilirsiniz.

image 569Pin

Örneğin; Avrupa Yakası dizisinin 80. Bölümünü izlemek isteyen bir kullanıcı, arama sonuçlarında çıkan 80. Bölüm seçeneğine tıklayarak ilgili videoya ulaşabilir. Bir sonraki ekranda videoyu açtığınızda alt kısımda “İndir” seçeneği yer alır.

image 570Pin

“İndir” seçeneğine tıkladığınızda indirme işlemi başlatılır. İşlem internet hızınıza göre birkaç dakika sürebilir. İşlem tamamlandığında videonuz “İndirilenler” kısmına eklenir. Bu bölüme ekranın sol köşesinde bulunan sembole tıklayarak erişebilirsiniz.

image 571Pin

İndirilenler kısmına tıkladığınızda karşınıza yüklediğiniz videolar çıkar. Bu videolara her zaman sorunsuz bir şekilde erişmek için cihazınızla en az 30 günde bir internet bağlantısı yapmalısınız. Aksi takdirde video erişiminiz kısıtlanabilir.

image 572Pin

Ücretsiz Youtube Video İndirme

Ücretsiz video indirme programları ile sevdiğiniz yayınları bilgisayarınıza ya da akıllı cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Bu programlar indirme işlemlerini farklı formatlara dönüştürerek de gerçekleştirebilir.

Örneğin MP3 formatında indirme yaparak sevdiğiniz şarkıcıların kliplerini sadece ses olarak indirebilirsiniz. Youtube video indirme işleminin yanı sıra farklı video sitelerinden de program aracılığıyla indirme yapabilirsiniz.

Ücretsiz Youtube video işlemi için her site ya da program güvenilir olmayabilir. Bazı siteler ya da programlar nedeniyle cihazınıza virüs bulaşabilir. Bunu önlemek içi Play ya da AppStore üzerinden, kullanmayı planladığınız video indirme programına ilişkin yorumlara bakabilirsiniz.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, Youtube videolarını indirmek için kullanabileceğiniz bir programdır. Bu programı indirmek için 4kdownload.com adresine girmelisiniz. Telefonunuza uygulama indirmek isterseniz Play Store ya da AppStore üzerinden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın Youtube videolarını mp3’e dönüştürme seçeneği de vardır.

Savefrom

Savefrom video indirmenize imkân veren bir internet sitesidir. Bu sitede bulunan indirme çubuğuna videonun URL’sini kopyalayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme işlemini gerçekleştirmeden önce sizden SavefromHelper adlı bir program yüklemeniz istenebilir. Sitede size gösterilen adımları takip ederek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

BitDownloader

Bitdownloader akıllı telefonunuza indirerek kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak URL kopyalama ile video indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı Play Store üzerinden indirebilir ya da iPhone kullanıyorsanız AppStore üzerinden indirme işlemini yapabilirsiniz.

Flvto

Flvto internet sitesi üzerinden indirme işlemi yapabileceğiniz bir programdır. Flvconverter.org adresine girerek dilediğiniz videonun URL’sini yazdıktan sonra indirme işlemine başlayabilirsiniz.

VLC Media Player

VLC Media Player güvenilir video indirme programlarından biridir. Android cep telefonunuza bu uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamada yükleme yapabilmeniz için URL alanına videonun adresini yazmanız gerekir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Diğerleri seçeneğine tıklayın.
  • Ardından “Yeni Akış” seçeneğini tercih edin.
  • Son olarak URL’yi arama çubuğuna yazın.
image 573Pin

Sağ alt kısımda bulunan “Diğerleri” seçeneğinden video yükleme alanına ulaşabilirsiniz. Bu alana tıkladığınızda karşınıza “Yeni Akış” seçeneği çıkar. Bu seçenekten URL alanına gidebilirsiniz.

image 574Pin

Yukarıda yer alan arama kısmına URL’yi yazdığınız takdirde indirme işlemi başlar. İndirme işlemi bazen birkaç dakika sürebilir. Bu nedenle beklemenizde fayda vardır. İşlem tamamlandıktan sonra istediğiniz zaman videolarınızı izleyebilirsiniz. Bu uygulama geniş bir arşiv yapmak için de avantajlıdır.

Uzantı Yükleyerek Youtube Video İndirme

Uzantı yükleyerek Youtube video indirme işlemi yapabilirsiniz. Chrome mağazasında ya da diğer tarayıcı mağazalarında bulunan uzantılar, Youtube’da video oynatırken indirme işlemi yapmanıza imkân verir.

YOUTUBE VİDEO İNDİRME İŞLEMİ YASAL MIDIR?

Youtube video indirme işlemi sadece Premium üyelik ile yapıldığı takdirde yasal olarak kabul edilir. Videoların telif hakkı Youtube’a ait olduğu için sizin indirme işlemi yapmanız yasalara göre suç teşkil edebilir. Bu nedenle Youtube video indirme işlemi için Youtube Premium’u kullanmanızda fayda vardır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın