Mobil Oyunlar

Xiaomi Mi 10 Pro, GPU’yu iyileştiren yeni güncellemeden sonra AnTuTu’da Rekor kırdı!

xiaomi mi 10 pro, gpu'yu iyileştiren yeni güncellemeden sonra antutu'da rekor kırdı!

Xiaomi Mi 10 Pro, GPU’yu iyileştiren yeni güncellemeden sonra AnTuTu’da Rekor kırdı!

Xiaomi son zamanlarda yeni piyasaya sürülen Mi 10 Pro için yeni bir güncelleme yayınladı . Yeni MIUI yükseltmesi (V11.0.7.0.QJACNXM), cihaz için birçok iyileştirme getirdi, bu da AnTuTu kıyaslama yazılımındaki 600.000 puan işaretini aşmasına bile yardımcı oldu.

xiaomi mi 10 pro, gpu'yu iyileştiren yeni güncellemeden sonra antutu'da rekor kırdı!

Mi 10 serisi için güncelleme, akıllı telefonun GPU’su (grafik işlemci birimi) için yeni bir sürücü içeriyordu. Bu, Qualcomm’un en son amiral gemisi olan Snapdragon 865 ile GPU sürücülerinin güncellenmesini sağlayan ve optimizasyonların ve iyileştirmelerin periyodik olarak yamalanmasını sağlar. Güncelleme ayrıca aşağıdakiler gibi birçok önemli iyileştirmeyi de beraberinde getirdi:

  • Hoparlörlerin ses kalitesi iyileştirildi.
  • Hücresel veri ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Mobil ağda WeChat kırmızı zarf bildirim isteminin hızı artırıldı
  • Android güvenlik düzeltme eki Şubat 2020 olarak güncellendi.
  • WLAN 5G bantlarının zayıf sinyalini optimize etti.
  • WiFi bağlantıları ve diğer birkaç küçük iyileştirme ile ilgili ağ ve gecikme sorunları düzeltildi.

Bununla birlikte, en dikkate değer gelişme, performansını artıran ve AnTuTu kıyaslama yazılımında bu kadar yüksek bir puan elde etmesini sağlayan GPU sürücü sürümüydü. Bilinmeyenler için Mi 10 serisi, entegre GPU, Adreno 650 ile gelen Snapdragon 865 sahiptir. Şu anda, piyasada bulunan en güçlü mobil grafik biriminden biridir.

Güncelleme: Bu rapordan bu yana, Mi 10 Pro ayrıca AnTuTu kıyaslama yazılımında başka birçok test çalışmasından geçmiştir. Bununla birlikte, bu sefer orijinal oda sıcaklığı testleri sırasında üretilen ısıyı hesaba katmak için daha soğuk bir ortamda (Mijia buzdolabının içinde) testlere tabi tutuldu. Her ne kadar belirgin ve kaçınılmaz test varyasyonları nedeniyle orijinali aşan önemli bir puan elde edilemese de, etkileyici 600.000+ Aldı. Bu, ısının testler sırasında da önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

xiaomi mi 10 pro, gpu'yu iyileştiren yeni güncellemeden sonra antutu'da rekor kırdı!

Böylece, yeni güncelleme ile Xiaomi, en son skoru 600.000 markayı aşarak önceki kayıtlarını geride bıraktı. Önceki nesillerin 500.000 puanını kırmaya başlamış olması dikkate değer bir başarı. Mi 10 Pro ile ilgili haberler başlangıçta Çin mikroblog sitesi Weibo’da paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu