Windows 7 Hata Bilgisayarların Kapatılmamasına veya Yeniden Başlamamasına Neden Oluyor; İşte Nasıl Onarılır - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Windows 7 Hata Bilgisayarların Kapatılmamasına veya Yeniden Başlamamasına Neden Oluyor; İşte Nasıl Onarılır

windows 7 hata bilgisayarların kapatılmamasına veya yeniden başlamamasına neden oluyor; i̇şte nasıl onarılırPin

Windows 7 Hata Bilgisayarların Kapatılmamasına veya Yeniden Başlamamasına Neden Oluyor; İşte Nasıl Onarılır

Son zamanlarda bir Windows 7 Bugunun kullanıcıların bilgisayarlarını ve dizüstü bilgisayarlarını kapatmasını ve yeniden başlatmasını engellediği bildirildi. Raporlara göre, bu hata son 24 saat içinde teknoloji tartışmaları ve forumlarda bildirildi ve Windows kullanıcıları arasında karışıklığa neden oluyor. Windows 7 hatası hakkında bildiğimiz her şey ve Windows 7 neden kapanmıyor / yeniden başlatılamıyor:

Windows 7 hatası bildirildi

Raporlara göre, Windows 7 bilgisayar sahiplerinin çoğunun ekranlarında ‘Bu bilgisayarı kapatma izniniz yok’ diyen bir mesaj yanıp sönüyor. Ayrıca Windows 7’deki yeniden başlatmayan veya kapanmayan hatadan kaynaklandığı bildirildi. Yüzlerce Windows 7 kullanıcısı Reddit forumlarında ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında Windows 7 hatasını zaten bildirmiştir.

Microsoft Yanıt Forumu ayrıca, bu Windows 7 hatasına olası çözümler ve Windows 7’nin yeniden başlatılmaması sorununu önlemenin yollarını da gözlemliyor. Microsoft bu Windows 7 hatasını resmi olarak onaylamamasına rağmen, birçok kullanıcı bu hatayla karşılaşmanın olası nedenlerini listelemektedir. Kırık Kullanıcı Hesabı Denetimi grup ilkelerinin, Windows 7 Aylık Toplama güncelleştirmelerinin veya telemetri güncelleştirmelerinin nasıl çalıştığını ve bu Windows 7 hatasına neden olabileceğini belirtiyorlar.

Windows 7 kapanmıyor sorunu nasıl düzeltilir?

Microsoft henüz hatayı doğrulamamış veya düzeltmek için bir çözüm sunmamış olsa da, önde gelen anti-virüs markası Quick Heal, Windows 7 için yeniden başlatılmayan veya kapanmayan çalışan bir çözüm sağlamıştır. Bu Windows 7 sorununu bunlara göre nasıl çözebilirsiniz (yalnızca Windows 7’nin Enterprise, Professional ve Ultimate sürümünde çalışır):

  • Windows tuşu + R kombinasyonuna aynı anda basarak ‘Çalıştır’ iletişim kutusunu açın.
  • ‘Çalıştır’ iletişim kutusu çalışmaya başladığında, ‘gpedit.msc’ yazın ve ‘Tamam’a veya enter tuşuna basın.
  • Bilgisayar Ayarları> Windows Ayarları> Güvenlik Ayarları> Yerel İlkeler> Güvenlik Seçenekleri’ne gidin.
  • ‘Kullanıcı Hesabı Denetimi: Tüm yöneticileri Yönetici Onay Modu’ güvenlik politikası ayarında çalıştırın ve ‘ENABLE’ olarak ayarlayın.
  • ‘Çalıştır’ iletişim kutusunu tekrar açın ve bir ‘gpupdate / force’ yapın.
  • ‘Çalıştır’ iletişim kutusunu tekrar açıp ‘shutdown-r’ yazarak sistemi yeniden başlatın. Sorunla karşılaşmaya devam ediyorsanız, Çalıştır iletişim kutusundan ‘Explorer.exe’yi öldürüp yeniden çalıştırın.

Windows’un yeniden başlatılmaması sorunu nasıl düzeltilir? (Geçici çözümler)

Windows 7’yi başarıyla kapatmak / yeniden başlatmak için yukarıdaki adımları izleyemeyen kişiler için, bunlar size yardımcı olabilecek birkaç geçici çözümdür. Bu geçici çözümler, Windows 7 hatasıyla karşılaşan ve Windows 7 Home / Basic sürümünü çalıştırıyorsanız veya gpupdate düzeltmesinden sonra kapatılamayan kişiler tarafından Reddit’te yayınlanmıştır. Windows 7’yi kapatmama sorununu geçici olarak atlayabilirsiniz:

  • ‘Alt + Ctrl + Delete’ tuşlarını kullanarak Görev Yöneticisi menüsünü açın, ardından ekranın sağ alt kısmında gördüğünüz kırmızı düğmeyi tıklayın. Sisteminizi geçici olarak kapatmanıza ve yeniden başlatmanıza yardımcı olacaktır.
  • Birçok kullanıcı, yeni bir yönetici profili oluşturmak ve yeni profile giriş yapmak zorunda olduklarını, daha sonra Windows 7’yi geçici olarak kapatmamalarını devre dışı bırakmalarına yardımcı olan orijinal profillerine geri dönmeleri gerektiğini bildirdi.
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın