Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma 2023 - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma; kendi numarasını gizleyerek yani numarasını aradığı kişi ile paylaşmak istemeyen kişilerin yaptığı işleme gizli numara denilmektedir.  Vodafone hat sahipleri isterse karşı tarafın numarasını engelleyebilir dilerse de gizli numaralardan gelen çağrıları kapatıp açabilir. Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma sizi gizli numaralara karşı korumaktadır.  Bazı durumlarda bilinmeyen numaralar sizi sürekli olarak arayarak rahatsızlık verebilir ancak Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma ile bir daha arayamazlar.

Bazen arayan kişinin kim olduğunu merak edip telefonu açarız. Açtığımızda ise bazen tanımadığımız bir ses veya rahatsızlık duyduğumuz birini sesini duyarız. Hal böyle olunca gizli numaralardan aranmak bizi rahatsız etmektedir. Bu gibi benzer durumlar yaşadığınızda yani gizli numaralardan aranmak istemediğinizde vodafone çağrı engelleme servisi devreye girer. Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma ile de bir daha arama almayabilirsiniz.

Ayrıca Vodafone Bedava İnternet sahibi olmak isterseniz sizler için yazdığımız Vodafone Bedava İnternet yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma yanı sıra Vodafone Gizli Numara Engelleme yapabilmeniz için telefonunuzdan engelleme servisini aktif hale getirmeniz gerekir. Gizli numara açma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Telefonunuzun mesaj kısmına gelin
Mesaj bölümüne GİZLI AC yazıp
Alıcı kısmına ise 7046 yazın ve mesajı gönderin.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda artık gizli numaralardan gelen çağrılar telefonunuza düşmeyecektir yani bunu hattınız kabul etmeyecektir. Bunun yanında gizli numaradan arayan kişiye de bu numara gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir diye bant kaydı düşmektedir. Artık karşı tarafın sizi arayabilmesi için mecburen numarasını açmak zorundadır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra vodafone gizli numara engelleme servisini aktifleştirmiş olacaksınız. Bu servisten yararlanmak tamamen ücretsizidir.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma haricinde Kimsenin sizi gizli numaradan aramasını istemiyorsanız eğer vodafone hattınızdan vodafone gizli numaraları engelleme işlemini aktif hale getirin. Böylelikle kimse sizi bilinmeyen numaralardan arayamaz. Eğer ki bu servisi açmadınız ve gizli bilinmeyen bir numara sizi aradı. Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Bulma işlemi için ise aşağıdaki adımları uygulayın;

Fatura detaylarına bakmak
Savcılığa şikayet etmek

Bu iki yol ile sizi arayan kişileri çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu iki yöntemi daha da açacak olursak; vodafone operatörü sizin 6 ayık dökümünüzü bulundurmak yani saklamak zorundadır. Vodafone online işlemler kısmına giriş sağlayın ve buradan fatura detaylarına gelin. Fatura detaylarına sizi arayan kişi ne zaman aramış hangi saatte aramış bunların detaylarını alıp o tarihte ve saatte sizi arayan numaralara baktığınız zaman sizi gizli numaradan arayan kişiyi kolaylık ile bulabilirsiniz.

Eğer bulamazsanız ikinci adım olan savcılığa şikayete gidin. Savcılığa gittiğinizde sizi arayan gizli bir numaranın olduğunu ve sizi rahatsız ettiğini, tehdit ettiğini dile getirerek gizli numaradan şikayetçi olabilirsiniz. Sizi arayan kişinin tam arama ve saatini de verdiğinizde savcılık bu bilgileri GSM operatörlerine yazacağı dilekçe ile o tarihte sizi kimin aradığını öğrenecektir.

Vodafone Gizliden Arama Kodu

Vodafone Gizliden Arama Kodu nasıl oluyor diye merak ediyorsanız bunun için iki yöntem vardır diyebiliriz. Bu yöntemlerden birincisi; vodafone aracılığı ile numaranızı gizlemek diğer ikinci yöntem ise kendi telefonunuzdan aramayı gizli yapmaktır. Her iki yöntemi de detaylı bir şekilde inceleyelim. Vodafone aracılığı ile eğer numaranızı gizlemek istiyorsanız vodafone hattınızı kullandığınız telefonunuzun arama kısmına giriş sağlayın ve arama yerine *31 kareyi tuşlayarak arayabilirsiniz.

Böylelikle numaranız da karşı tarafa gitmemiş olacaktır. Yani karşı taraf numaranızı göremeyecektir. Diğer ikinci bir yöntem ise; telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin, ayarlar menüsünden arama ayarlar kısmına tıklayın ardından numaramı gizle seçeneğine tıklayın. Böylece artık aradığınız her yerde numaranız gizlenmiş olacaktır. Numara gösterme işlemini aktif edene kadar gizli aramadan arama gerçekleştirirsiniz.

YouTube video

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın