Valorant Sistem Gereksinimleri 2023 - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant sistem gereksinimleri, Legue of Legens oyun dünyasını sallayan Riot Games şirketi, online oyun kategorisine yeni bir oyun kazandırdı. Üstelik bu oyun sistem dostu olması ile oldukça dikkat çekiyor. Bu yeni oyunumuz hepinizin de bildiği gibi Valorant. Bu yazımızda sizlerle Valorant’ın sistem gereksinimlerini bakacağız ve bu sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarların fiyatlarını gözden geçireceğiz.

Valorant sistem gereksinimleri

Hatırlayacağınız üzer Riot Games 2019 senesinin Ekim ayında yeni bir oyun tanıtmıştı. Project A isim ile tanıtılan Valorant, 2 Haziran 2020’de beta sürecini geride bıraktı ve nihai çıkışını yaptı. Oyun beta sürecinde oldukça fazla ilgi görmüştü. Çıkış yaptıktan sonrada oyuncular büyük bir ilgi ile karşılandı.

Oldukça sevilen bu popüler oyunun en çok dikkat çeken noktası sistem dostu olması. Oyunun sistem gereksinimleri oldukça düşük. Valorant sistem gereksinimleri konusunda piyasadaki çoğu oyuna kıyasla daha fazla sistem dostu bir oyun.

Günümüzde taktiksel FPS oyunlarının sayısı oldukça fazla.  Bu oyunlardan bazıları Rainbow Six Siege oynamak için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olan oyunlardan. Valorant sistem gereksinimleri konusunda düşük güçlü bilgisayarlarda dahi sorun olmadan çalışan oyunlardan. Bu özelliği ile çoğu oyuncunun dikkatini çekiyor. Şimdi sizinle gerekli olan Valorant istediği sistem gereksinimleri neymiş bunlara bakalım.

imagePin
valorant sistem gereksinimleri

Valorant Sitem Gereksinimleri:

Valorant için sistem gereksinimleri şöyle:

Minimum Sitem Gereksinimleri – 30 FPS

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400

Ekran Kartı: Intel HD 4000

Önerilen Sistem Gereksinimleri – 60 FPS

İşlemci: Intel i3-4150

Ekran Kartı: Geforce GT 730

Maksimim Sistem Gereksinimleri – 144+ FPS

İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz

Ekran Kartı : GTX 1050 Ti

Riot Games tarafından paylaşılan Valorant sistem gereksinimleri arasında kullanılacak depolama ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ancak Valorant oyunu Riot Games başlatıcısı Riot Client ile beraber 9 GB civarında yer kaplıyor. Oyunu kurmadan önce bu boyutu göz önünde bulundurarak oyunu bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

6 Adımda Valorant İsim Değiştirme

Valorant Oynayabileceğiniz bilgisayarın Fiyatı Kaç TL?

image 2Pin
valorant sistem gereksinimleri

Valorant diğer oyunlara kıyasla sistem dostu bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Bu neden ile çoğu bilgisayar minimum Valorant sistem gereksinimlerini karşılayabilecek güçte. Minimum gereksinimler 30FPS ye odaklanmış durumda. 30FPS bu tür oyunlarda istediğiniz oyun deneyimini size sağlayacak bir değer olmayabilir. Bu tür rekabetçi oyunlarda 60FPS tercih ediliyor. Ancak mümkünse 144FPS üzerini hedefleyerek daha iyi bir oyun deneyimi sağlayabilirsiniz.

Minimum Valorant sistem gereksinimleri ile oyunu oynamak istiyorsanız 10.000 TL altındaki bilgisayarlar ile minimum sistem gereksinimlerde oynayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlara 7-8.000 TL gibi ücretler ile ulaşabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri sağlayan bilgisayarların çoğu eski parça olduğu için genellikle ikinci el cihazlar oluyor. Valorant sistem dostu bir oyun olduğu için çoğu bilgisayar ile oynanabiliyor. Sizde bütçenize göre bir araştırma yaparak ve size en uygun cihazı elde ederek bu eşsiz oyunu oynama deneyimini yakalayabilirsiniz

Valorant Sistem gereksinimleri, rakiplerine kıyasla neden bu kadar kullanıcı dostu?

image 3Pin
valorant sistem gereksinimleri

Riot Games, Valorant ile daha önce eşi görülmemiş oynanış mekanizmalarına sahip yeni bir tür oyun deneyimi sunuyor. Zaten oldukça rekabetçi bir türe kendi oyununu dahil eden Riot Games bu durumda farklı şekilde ön plana çıkıyor.

Valorant sistem gereksinimleri açısında fazlası ile sistem dostu olması nedeni ile rakiplerinde bir adım önde yer alıyor. Rekabetin oldukça çetin olduğu bu türde Riot Games sistem dostu bir oyun ile ön plana çıkıyor. Valorant tür bakımından farklı olsalar da yakın tarihlerde piyasaysa çıktan iki FPS oyunu oldukları için Call Of Duty: Warzone oyunu ile bir rekabet içerisinde.

Valorant aksine COD Warzone oldukça yüksek sistem özellikleri isteyen bir oyun. Bu durum rekabetçi oyunlarda yüksek FPS’lere ulaşmak önemli bir durum olduğundan kaynaklanıyor. Durum böyle olduğu için Valorant daha geniş kitleler tarafından oynanabiliyor.

Valorant sistem dostu bir oyun olduğu için görüntü üzerinde olumsuz etkiler olabileceği düşünülse de durum bunun tam aksine. Riot Games Kullandığı çizim tarzını oldukça başarılı yansıtmış. Sistem dostu, görüntü kalitesi iyi bir oyun olan Valorant bu nedenlerden dolayı rakiplerinin uzun süre önünde kalacak gibi görünüyor.

Sonuç olarak; Bu yazımızda sizlere Valorant sistem gereksinimler hakkında ve oyunu oynamak için sahip olmanız gereken bilgisayarın fiyatı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Oyun hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

YouTube video
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın