Valorant Karakterleri 2023 - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Valorant Karakterleri

Valorant Karakterleri, Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant rekabetçi bir FPS oyunudur. Oyun çıktığı dönemden bu yana oldukça popüler bir hale geldi. Öyle ki günde 1.5 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Sistem dostu olması ve harika efektlerinin yansı sıra oyunda bulunana karakterlerde oyunu güzelleştiren bir unsur. Valorant bünyesinde birbirinden farklı yeteneklere sahip karakterler barındırıyor. Valorant karakterleri oyun içinde 4 farklı sınıfa ayrılıyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz karakterlerinin hepsinin ayrı yetenekleri, güçleri ve görevleri bulunuyor. Gelin sizlerle birlikte Valorant karakterleri, hangisi hangi rollerde yer alıyor ve nasıl güçlere sahip bunları inceleyelim.

Valorant Karakterleri, Düellocular:

image 9Pin
valorant karakterleri

Valorant’taki düellocu sınıfına dahil olan karakterler bulunduğu takımın birincil ateş gücünü oluşturuyorlar. Düellocular agresif ve doğrudan rakibe yönelik yetenekleri ile ön plana çıkıyorlar. Oldukça saldırgan olan düellocular, doğru ellerde takımın kaderini değiştirebilecek güçte. Düellocular hasara yönelik yetenekleri ile de öne çıkıyorlar. Harita kontrolü ve istihbarat konusunda eksiklikleri olan düellocular bu açıklarını hasar güçleri ile kapatıyorlar. Eksik oldukları kısımlarda takım arkadaşlarından destek görüyorlar. Düellocu sınıfında bulunana Valorant karakterleri ise şöyle:

Jett

Phoenix

Reyna

Neon

Raze

Pause

Valorant Karakterleri, Öncüler:

image 10Pin
valorant karakterleri

Oyundaki en yeni karakterlerinden birisi olan Türk karakterimiz Fade’inde bulunduğu öncü sınıfı. Öncü sınıfı büyük çatışmalar için ortam ısıtan karakterlerden oluşuyor. Savunma kırma konusunda oldukça başarılı olan öncü sınıfı hasar konusunda da oldukça başarılı. Hasar konusunda neredeyse düellocular kadar güvenilirler. Verdikleri hasarın dışında takımları için hayati önem taşıyan yetenekleri de bulunuyor. Öncüler sınıfına dahil olan karakterlerin kimisi flaş ile rakiplerini kör ederek ve sersemleterek etkili oluyorlar. Aynı zamanda takım arkadaşlarına görüşte sağlayabiliyorlar. Öncü sınıfında bulunana valorant karakterleri ise şöyle:

Fade

Breach

Skye

LO/O

Sova

Valorant Hesap Satın Al

Valorant Karakterleri, Kontrol Uzmanları:

image 11Pin
valorant karakterleri

Kontrol uzmanları sınıfı adından da anlaşılacağı üzere haritada kontrol sağlamayı amaçlayan karakterlerden oluşan bir sınıf. Kontrol uzmanları rakiplerinin görüşlerini kısıtlayarak onları çaresiz bırakıyor. Alan üzerinde etkili olan yeteneklere de sahipler. Bu karakterler daha çok rakiplerinin kafasını karıştırarak ve rakiplerini gafil avlayarak oyunda ön plana çıkıyor. Kontrol uzmanları rakiplerini yavaşlatır, sersemletir, kafalarını karıştırır ve onları mükemmel hedefler haline getirir.

Kontrol uzmanı sınıfında bulunana valorant karakterli ise şöyle:

Brimstone

Viper

Omen

Astra

Valorant Karakterleri, Gözcüler:

image 12Pin
valorant karakterleri

Gözcü sınıfında bulunana karakterler takımlarının gizli kahramanlarıdır diyebiliriz. Diğer sınıflar gibi ön planda oynamaktan ziyade geri planda oynayarak daha etkili olan bir sınıf. Gözcü sınıfı saldırıda ve savunmadan hayati önemler taşıyor. Gözcü sınıfında bulunana karakterler oldukça farklı özellikler taşır. İcatları sayesinde bazen oyunun akışını değiştirebilirler. Bu sınıfta bulunana sage karakteri, şifa yeteneği ile oyunu tersine çevrilebilir.

Gözcü sınıfında bulunan valorant karakterleri ise şöyle:

Sage

Chamber

Killjoy

Cypher

Valorant’ın Türk ajanı: Fade

image 13Pin
valorant karakterleri

Heyecanla beklenen Türk ajan Fade, kadın bir karakter olarak karşımıza çıkmıştı. Ellerinde bulunana kına benzeri desenler ile ön planda bulunan bir karakter. Düşmanlarının sırlarını ele geçirmek için saf kabus gücünden yararlanıyor.  Korkuyla uyum içinde çalışarak düşmanlarını avlayan karakterimiz, hedefini yok etmeden önce en büyük korkularını açığa çıkarıyor.

Türk kelle avcısı Fade Temel Yetenekleri:

Valorant’tan yapılan bilgilendirmede Türk ajan Fade’nin temel yetenekleri şöyle sıralandı:

– Musallat (E): Musallat olan bir gözcü kuşan. Fırlatmak için ateş et. Gözcü belli bir süre sonra yere iner. Gözcü yere indiğinde etkinleşerek görüş menzili içinde kalan düşmanları açığa çıkarır ve hepsine dehşet izi uygular. Düşmanlar gözcüyü yok edebilir. Gözcüyü yere erken indirmek için tekrar kullan.

– Mıhla (Q): Bir saf korku yumağı kuşan. Fırlatmak için ateş et. Yumak belli bir süre sonra yere iner. Yumak yere çarptığında açılarak yakındaki düşmanları oldukları yere sabitler. Sabitlenmiş düşmanlar sağır olur ve çürüme hasarı almaya başlar. Yumağı yere erken indirmek için tekrar kullan.

– Ecel (C): Bir Ecel kuşan. Ecel’i düz bir hatta ileriye yollamak için ateş et. Ecel, koni şeklindeki görüş alanında bulunan herhangi bir düşmana veya düşmanın bıraktığı ize kilitlenip hedefinin peşine takılır ve yakalarsa hedefin görüşünü kısıtlar. Ecel’i nişangâhının baktığı yöne doğru ilerletmek için ateş etme düğmesini basılı tut.

– Gece Karanlığı (X): Korkunun gücünü kuşan. Duvarların içinden geçebilen bir kâbus enerjisi göndermek için ateş et. Bu enerji rakibe doğru giden bir iz oluşturmanın yanında rakibi sağır eder ve çürüme uygular.

Bu yazımızda sizlere Valorant karakterleri konusuna değindik . Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlere belirtebilirsiniz.

YouTube video
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın