Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı; Valorant günümüzün en popüler oyunlarından birisi. Öyle ki günlük online kullanıcı sayısı genellikle 1.5 milyonun üzerinde seyrediyor. Ancak bazı oyuncular oyunu oynarken hatalar ile karşılaşabiliyor. Bu yazımızda çoğu oyuncunun oyuna girmesine engel olan Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasının çözümlerini inceleyeceğiz. Bu hatanın çözümü endir nasıl giderilir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Riot Games tarafından piyasaya sürüler Valorant çoğu oyunda olduğu gibi bazı ahtalar ile karşımıza çıkabiliyor. Oyuncuların oyun deneyimini baltalayan bazı hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Bu hatalardan birisi olan Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası çoğu kişinin karşılaştığı ve çözümü kolay olmayan bir hata. Bu hatayı nasıl çözebileceğinizi ve kullanabileceğiniz yöntemleri sizlerle beraber inceleyeceğiz. Eğer kullandığınız işletim sistemi 32-bit ise bu çözümler sizin işinize yaramayacaktır.

Cihazınızı 64-bit’e yükseltmeniz gerekiyor. Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, Bilgisayarım a sağ tık yapıp çıkan pencereden özellikler butonuna tıklayarak karşınızda gelen ekrandan cihazınızın kaç bitlik bir işletim sistemi kullandığını öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınızı 64-bit’e yükseltmek için Windows’u yeniden kurmanız gerekecek. Eğer cihazının 64-bit’lik işletim sistemine sahip ise çözümleri deneyebilirsiniz.

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası

image 26 editedPin
valorant bu oyun senin i̇şletim sisteminde çıkmadı

Bu hatanın birçok nedeni olabileceği gibi genellikle kullandığınız işletim sisteminin bit değeri bu hataya neden olabiliyor. Valorant sistem gereksinimlerinde minimum 64-bit’lik bir işletim sistemi istediği için 32-bit işletim sistemine sahip bir cihazda oyunu oynayamazsınız. Bu neden ile eğer 32-bit’lik bir cihaz kullanıyorsanız, bunu 64-bit’e yükseltmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarınızın kaç bit olduğunu bilmiyorsanız, bilgisayarım a sağ tık yaparak özellikler kısmından bunu öğrenebilirsiniz. Ancak bilgisayarınız 64-bit olmasına rağmen bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Bu hatanın tek nedeni 32-bit bir işletim sistemine sahip olmanız değil. 64-bit2lik bir işletim sistemine sahip olduğunuz halde Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası ile karşılaşıyorsanız farklı çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu hatayı kesin çözen bir yöntem bulunmamakta. Farklı çözüm yöntemlerini deneyerek hatayı çözebilirsiniz. Çoğu kişi aşağıdaki yöntemleri kullanarak hatanın giderildiğini belirtiyor. Aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasından kurtulabilirsiniz.

Valorant Hesap Satın Al

Çözüm 1: Sistemi Yükseltmek

image 27Pin
valorant bu oyun senin i̇şletim sisteminde çıkmadı

Cihazının 32-bit bir işletim sistemine sahip ise 64-bit’e yükseltmeniz gerekiyor. Aksi takdirde her zaman bu hatayı almaya devam edeceksiniz. Bu yükseltmeyi yalnızca Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası için değil, çoğu oyunu ve programı kullanmak için yapmanız gerekiyor. Çünkü günümüzde birçok oyun ve program geliştiricisi 32-bit işletim sistemlerinin desteklemediği oyun ve programlar üretiyorlar. Bilgisayarınızı 64-bit’e yükseltmek oldukça kolay ve kısa sürüyor.

Çözüm 2: Sürücüleri Güncellemek

image 30 editedPin
valorant bu oyun senin i̇şletim sisteminde çıkmadı

Bu hata ile karşılaşmanız bir diğer nedeni de sürücülerinizin güncel olmaması olabilir. Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasının bir diğer nedeni de ekran kartınızın güncel olmaması olabilir. Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyerek hem oyunda daha iyi performans alırsınız hem de bu hatayı çözebilirsiniz. Sürücü güncelleme işleminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız internette kısa bir araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Sürücülerinizi güncel tutmanız diğer oyunlarda da dahi iyi performans almanızı sağlar. Ayrıca bu tür hatalar ile karşılaşma olasılığınızı azaltır.

Çözüm 3: Oyun Dosyalarını Onarmak

image 29 editedPin
valorant bu oyun senin i̇şletim sisteminde çıkmadı

Oyun dosyalarınızda bir bozukluk var ise Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasını almanız muhtemel. Bu sorunu çözmek için oyun dosyalarını onarmanız gerekiyor. Oyun dosyalarını onarmak için oyunu kurduğunuz dosyadaki setup uygulamasını çalıştırmanız gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmanıza rağmen hata devam ediyorsan oyunu tamamen silerek tekrardan yüklemeniz gerekebilir.

Çözüm 4: Valorant’ı Tekrar Yüklemek

Diğer çözümlere nazaran en eksin çözüm diyebiliriz. Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası ile karşılaşan kişilerin genelde en çok işine yarayan yöntem. Eğer 64-bit bir işletim sistemine sahip olmanıza rağmen her yolu denediyseniz ve oyun hala aynı hatayı veriyorsa, oyunu silip tekrar yükleyerek hatayı çözebilirsiniz. Oyunu silip tekrara kurduktan sonra büyük ihtimalle hata çözülmüş olacaktır. Tabi bunu yapmadan önce sürücülerinizi güncellemeniz gerekiyor. Ekran kartınız güncel değil ise aynı hatayı tekrar alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasının çözümlerinden bahsettik. Konu ile ilgili videoyu izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yöntemler işinize yaradıysa yorumlar kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz.

YouTube video
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın