Val 7 Hatası Nasıl Çözülür

Val 7 hatası cevabı fazlasıyla araştırılıyor. Oyunu Riot istemcisinde başlattığınızda, zaman zaman gösterilen Valorant hata kodlarından biri olan Val 7 son zamanlarda çok popüler. Tamamen oyuna odaklanmaya çalışırken bu tür hata bildirimlerini görmek rahatsız edici olabilir. Ek olarak bazen val 5 hatası da alınabilir. Fakat biz bu yazımızda sadece val 7 hatası hakkında konuşacağız.

Val 7 Hatası Nasıl Aşılır

Yine de Val 7 sorununu çözmek için birkaç teknik kullanabilirsiniz. Büyük ölçüde sunucularla ilgili olan bu sorun, birkaç farklı durumdan kaynaklanabilir. Aşağıdakiler, hata kodunun görünmesine neden olabilecek senaryolardır.

Sunucu Sorunu

val 7 hatasıPin
val 7 hatası

Valorant Val 7 hatasına genellikle sunucularla ilgili bir sorun neden olur. Bu durumda Riot ekibinin sunucu tarafı kullanılamama sorununu çözmesini beklemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Hesap Yasağı

Topluluk kurallarının ihlalinden kaynaklanan geçici veya kalıcı bir hesap yasağı, bu soruna neden olduğu bilinen bir diğer önemli faktördür. Bu durumda, yasağın sona ermesini hızlandırmak için yapabileceğiniz çok az şey vardır, ancak bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız, bir Riot destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

VGS hizmetinin kapalı kalma süresi Val 7 hatasına neden olabilir. VGS, Valorant’ın birincil hile önleme mekanizmasıdır. Bu durumda, VGS hizmetinin başlatma türünü değiştirme seçeneğiniz vardır. Valorant’ın hata verdiğini ve açılmayacağını iddia eden kullanıcı sayısı son zamanlarda arttı. Valorant Val 7 hatasını çözmek için gerekli adımlar aşağıda listelenmiştir.

Val 7 Hatasına Konu Olan Sunucu Sorununu İnceleyin

Her şeyden önce, Valorant Val 7 sorunu normal bir sunucu sorunudur, bu nedenle oyun sunucularının çevrimdışı olup olmadığını veya bakımda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Riot ile her sunucunun durumunu izleyebilirsiniz. Dilerseniz herhangi bir Riot Games oyununun hizmet durumunu anında kontrol etmek için araştırma yapabilirsiniz.

Uygun sayfada oturum açtıktan sonra listeden Valorant’ı seçin. Bağlanmak istediğiniz dili ve bölgeyi seçin. Herhangi bir sorun varsa, bunların bir listesini alacaksınız. Kesinti durumunda sunucunuzu değiştirmekten başka alternatifiniz kalmaz. Bağlanmaya çalıştığınız her sunucu aynı hata kodunu döndürürse, geliştiricilerin sorunu çözmesini beklemelisiniz.

Val 7 Hatası İçin Riot Destek İletişim

Valorant hata kodu 7’nin kaynağı bir sunucu sorunu değilse, hesabınız hatalı olabilir. Hesabınızın geçici veya kalıcı olarak askıya alınabileceğini düşünüyorsanız, önce e-posta gelen kutunuzu kontrol edin. Oyundan atıldıysanız, uzaklaştırma gerekçenizi açıklayan bir e-posta almalısınız.

Size yalnızca geçici bir yasak verildiyse, geçici uzaklaştırma süresinin sona ermesini beklemeniz yeterlidir. Ancak, kalıcı olarak yasaklanmışsanız, hesabınıza erişemezsiniz. Yeni bir hesap oluşturarak baştan başlayabilirsiniz, ancak yasak muhtemelen IP adresiniz için de geçerli olacağından, bir proxy veya VPN hizmeti kullanmanız gerekecektir. Resmi destek sisteminde bir ticket oluşturarak, size verilen yasağın tamamen haksız olduğunu düşünüyorsanız, bir Riot Destek uzmanıyla konuşabilirsiniz.

VGS Hizmetinin Başlangıç Türünü Değişmek

Valorant Val 7 hatasına karşı son savunma hattınız olarak VGS hizmetinin başlangıç ​​türünü değiştirin. Bir sunucu kesintisi veya hesap yasağı, Valorant başlatılamadı hatasının kökü değilse, VGC (Vanguard Riot AntiCheat) hizmetinde bir sorun olabilir.

WinOptimizer, SystemCare, Piriform vb. Üçüncü taraf bakım ve hız araçları kullanıyorsanız Val 7 hatası mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Sistem kaynaklarını korumak için bu tür uygulamalar VGS hizmetinin varsayılan davranışını değiştirebilir. Aşağıda listelenen prosedür, VGS’nin varsayılan başlatma türünü değiştirmek için kullanılabilir.

  • Çalıştır penceresini açmak için Windows tuşuna basın ve R’ye basın.
  • Hizmetler ekranını başlatmak için metin kutusuna services.msc yazın.
  • Listede bulduğunuzda vgs hizmetine sağ tıklayın ve açılır menüden Özellikler’i seçin.
  • Üst menüden Genel sekmesini seçin.
  • Başlangıç ​​türünü Otomatik olarak değiştirdikten sonra (önceden seçilmemişse) aşağıdaki Başlat düğmesini tıklayın.
  • Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Valorant’ı bir kez daha normal şekilde başlatın.
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın