Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta hasar dosya sorgulama, firmanın internet sitesi üzerinden yapılır. Hasar dosyası kaza sonrası oluşturulur. Bu dosyada hasarın tespitine, sigortalının sigorta türüne ilişkin belgeler yer alır. Bu dosyanın düzenlenmesi, talep edilen ödemelerin yapılabilmesi açısından gereklidir. Unico Sigorta hasar dosya sorgulama ile içerik incelemesi yapılabilir.

Unico Sigorta, 1988 yılında faaliyetlerine başlayan bir kuruluştur. İsmi daha önce Aviva Sigorta olan şirket, 2015 yılı itibarıyla Unico Sigorta adını almıştır. Geniş bir faaliyet ağı bulunan firma, sigortalılarının ihtiyaç ve taleplerini her zaman göz önünde bulundurur. Aynı zamanda yetkin bir personel kadrosu ve acente ekibi ile hizmet verir.

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

Unico Sigorta hasar dosya sorgulama için gereken bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Poliçe numarası
 • Kazaya karışan diğer kişinin kimlik numarası
 • Sürücüye ait kimlik numarası
 • Hasarın gerçekleştiği saat ve tarih
 • Hasarın gerçekleştiği yer
 • Hasarın meydana geliş sebebi
 • Tahmin edilen hasar
 • Expertiz adresi ve experle diyalog kuracak kişinin bilgileri
 • IBAN
 • Plaka, belge seri no
 • Hasarın özet olarak anlatımı
 • Kaza ihbarını yapan kişiye ilişkin bilgiler

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? Bu bilgiler hasar dosyasında yer almalı ve konunun muhatapları net olarak belirlenmelidir. Aynı zamanda olayın oluş şekli, hasarın yol açacağı sonuçlar da dosya üzerinde yer alan bilgilerden anlaşılır. Kazaya karışan araçlara ilişkin bilgiler de bu aşamada önemlidir.

Unico Sigorta unicosigorta.com.tr adresinden online hizmetlerini sunar. Bu adrese Google’a Unico Sigorta yazarak ulaşabilirsiniz. Çıkan sonuçlar arasından aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alana tıklamalısınız.

image 541Pin

Bu adrese giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Online İşlemler” menüsüne tıklayarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

image 542Pin

“Online İşlemler” sekmesinden giriş yaptıktan sonra karşınıza pratik bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz ekran gelir. Ekranın sağ alt kısmında “Hızlı İşlemler ve Başvurular” bölümü yer alır.

image 543Pin

“Hızlı İşlemler ve Başvurular” ekranı yukarıdaki görseldeki şekildedir. Bu menüde en başta “Hasar Dosya Sorgulama” kısmı yer alır. Buraya tıklayarak gerekli bilgileri girdikten sonra dosyanıza ulaşabilirsiniz.

image 544Pin

“Hasar Dosya Sorgulama” ekranında sizden; T.C. kimlik numarası, hasar dosya no bilgileri istenir. Dosya numaranızı bilmiyorsanız ekrandaki iletişim numarasından öğrenebilirsiniz.

Unico Sigorta Hasar Dosyası İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Unico Sigorta hasar dosyası için gereken belgeler sizden talep edilen bilgileri ispatlamaya yöneliktir. İlk olarak dosyada poliçeniz bulunmalıdır. Kasko sigortası ve trafik sigortası poliçeniz, dosyaya eklenerek sigorta işlemlerine ilişkin gerekli kontroller sağlanır.

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? Hasara ilişkin bilgilerin alınması için hasar tespit tutanağı da dosyaya eklenir. Tespit tutanağı kazanın gerçekleşmesinin ardından taraflar tarafından doldurulur. Bunun yanı sıra kaza yerine ilişkin fotoğraflar da çekilebilir. Böylece hasarın boyutları, kazanın şiddeti gibi konularda daha net fikir edinilir.

Kaza sırasında polisler tarafından düzenlenen belgeler varsa onlar da dosyaya girer. Alkol ölçüm sonuçları, kaza tutanakları ve emniyet mensuplarının aldığı çeşitli görüntüler özellikle çok şiddetli kazalarda önem arz eder.

Unico Sigorta Hasar Belge Ekleme Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta hasar belge ekleme firmanın internet sitesi üzerinden yapılır. Bu sayede ihtiyaç duyulan belgeleri paylaşarak işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

image 545Pin

Unico Sigorta Poliçe Bilgileri Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta poliçe bilgileri görüntüleme işlemini “Hızlı İşlemler ve Başvurular” bölümünden yapabilirsiniz. Bu kısımda bulunan “Poliçe Bilgileri Görüntüleme” sekmesine tıkladığınızda ve sorgulama için gerekli bilgileri girdiğinizde karşınıza mevcut poliçeleriniz çıkar.

image 546Pin

Yukarıdaki ekrandan poliçe numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı girerek bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Unico Sigorta Hasar Dosyasına İtiraz Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? Unico Sigorta hasar dosyasına itiraz etmek için Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvurmalısınız. Unico Sigorta hasar dosyası sorgulama sonucunun nihai kararı, hasarlı kazalarda Tramer Komisyonu tarafından verilir. Bu nedenle itiraz taleplerinin sigorta şirketi tarafından karşılanması mümkün değildir. Sigorta Tahkim Komisyonu’nun internet sitesi sigortatahkim.org’dur.

image 547Pin

Yukarıdaki ekranda sigortatahkim.org adresinden itiraz yapabileceğiniz kısım gösterilir. “İtiraz Başvurusu Yap” kısmından başvuru ekranına kolayca ulaşabilirsiniz.

UNICO SİGORTA HASARIN NE KADARINI KARŞILAR?

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? Unico Sigorta’nın karşılayacağı hasar oranı, kusur paylarına ve farklı detaylara göre değişkenlik gösterir. Örneğin trafik sigortasında hesaplanan tazminat tutarı, kusur oranınıza göre karşı tarafa ödenir. Bunun yanı sıra kaza sırasında ölen ya da sakat kalanın yaş bilgisi, poliçe ve teminat bedeli gibi farklı değişkenler hesaplama üzerinde etkilidir.

Kasko sigortasında ise kusur oranına bakmadan sadece sigortalının giderleri karşılanır. Kaskoda kazaya karışan diğer tarafın masraflarını karşılama gibi bir durum söz konusu değildir.

Unico Sigorta Hasar Tespiti Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta hasar tespiti yapılması için kaza gerçekleştiği anda firmaya ulaşmalısınız. 0850 222 2800 numarasından yapacağınız ihbar sırasında yetkili Unico Sigorta personelleri tarafından yapılacak yönlendirmelere uygun hareket etmelisiniz. Hasar durumunda izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Hasar ihbarı yapın.
 • Gerekli belgeleri tamamlayın.
 • Hasar dosyanızı internet sitesi üzerinden takip edin.

Unico Sigorta Hangi Durumlarda Hasarı Karşılar?

Unico Sigorta’nın hasarı karşıladığı durumlarda belirli bir sınır söz konusudur. Her kazada hasarın karşılanması mümkün olmayabilir. Trafik sigortası kazaya karışan diğer tarafın hasarını kusur oranına göre karşılar. Yani sizin kusurunuz ne denli yüksekse karşı tarafa ödenecek miktar da o kadar artar. İki taraflı bir kaza söz konusu olmadığında trafik sigortası devreye girmez. Bunun yanı sıra araç içerisindeki eşya hasarlarının karşılanması da söz konusu değildir.

Unico Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Kapatılır?

Unico Sigorta hasar dosyası kapatma süreci tüm işlemler tamamlandıktan sonra başlar. Bunun için tazminat ödemesi yapılmalı, ödemeye ilişkin talep reddedilmeli ya da talepten vazgeçilmelidir. Bunun yanı sıra tazminat talebinin zaman aşımına uğraması da dosya kapanma nedenleri arasındadır. Bütün ödemeler yapılmadan dosyanın kapatılması söz konusu değildir. Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

UNICO SİGORTA ACENTELERİ NERELERDE VARDIR?

Unico Sigorta acenteleri sizlere hasar dosyası sorgulama gibi çeşitli konularda hizmet verir. Hizmetlerden yararlanmak için Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

image 548Pin

Hızlı İşlemler sekmesinden “En Yakın Acente Nerede?” kısmına tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki ekran çıkar. Bu ekrandan il ve ilçe seçimi yaptıktan sonra bulunduğunuz bölgedeki acentenin adresine ulaşabilirsiniz.

UNICO SİGORTA’NIN ANLAŞMALI SERVİSLERİ VAR MIDIR?

Unico Sigorta’nın anlaşmalı servisleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcuttur. Bu sayede aracınızdaki sigorta kapsamında ödemesi yapılmayan hasarları uygun fiyata giderebilirsiniz. Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

image 549

UNICO SİGORTA SİTESİNDEN YAPILABİLECEK DİĞER İŞLEMLER NELERDİR?

Unico Sigorta internet sitesi üzerinden yapılacak işlemler oldukça çeşitlidir. Site hem bireysel müşteriler tarafından hem de eksper, tedarikçi gibi iş ortakları tarafından kullanılır.

image 550Pin

İnternet sitesi üye girişi ekranı yukarıda yer alır. Sigorta işlemleriniz için “Bireysel İnternet Şubesi” kısmını kullanabilirsiniz. Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta Anlaşmalı Servis Başvurusu Nasıl Yapılır?

Unico Sigorta anlaşmalı servis başvurusu yapmak için “Hızlı İşlemler” menüsü kullanılır.

image 551Pin

Anlaşmalı servis başvurusunda istenilen bilgiler; firma adı, unvanı, kimlik no, vergi dairesi, firma sahibi adı ve soyadı şeklindedir. Bunun yanı sıra hangi servis tipinde hizmet verileceği ve TSE belgesi de sorgulanır. Unico Sigorta hasar dosya sorgulamanın yanı sıra firmanın web sitesinden anlaşmalı servis olma talebinde de bulunabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın