Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter’dan video indirme işlemi farklı programlar ve internet siteleri aracılığıyla yapılabilir. İndirmeyi neden yapacağınıza göre kullanacağınız site ve program değişiklik gösterir. Aynı zamanda cihazınızın Android ya da IOS olmasına göre de kullanacağınız program farklılaşır. Twitter video indirme işlemi sırasında güvenliğinizi göz ardı etmemeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle sadece güvenilir programları tercih etmenizde fayda vardır.

Twitter video yükleme işlemini sadece takip ettiğiniz hesaplar için gerçekleştirebilirsiniz. Korumalı twitleri görüntüleme şansınız olmadığı için onlara ait videoları da indiremezsiniz.

Twitter Video İndirme

Twitter videolarını izlemek için normal akış ekranını takip etmeniz yeterlidir. Akıştaki videolu gönderiler, otomatik olarak açılır. Bazı videolar hassas içeriğe sahip olduğu gerekçesiyle onay sonucu açılır. Bu tür videoları “Görüntüle” seçeneğine tıklayarak izleyebilirsiniz.

Twitter videolarını izlemek için Google üzerinden siteye giriş yapabilirsiniz. Google’daki arama motoruna “Twitter” yazarak arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açılan ekranda sayfanın linki karşınıza çıkar.

Twitter’a Nasıl Girilir?

Twitter’a girmek için twitter.com adresini ya da platformun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Play Store’a girerek ya da AppStore üzerinden indirme işlemini yapabilirsiniz. İndirme işleminizi tamamladıktan sonra kişisel bilgilerinizi girerek bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunun ardından her defasında kullanıcı adınız ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

twitter video i̇ndirme nasıl yapılır?Pin

Twitter’a girmek için yukarıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz. Size sunulan seçenekler şu şekildedir:

  • Google ile kaydol
  • Apple ile kaydol
  • Telefon numarası ve e-posta adresi ile kaydol

Bu seçeneklerden birini tercih ederek sistemde bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra istediğiniz kullanıcıları takip ederek onların paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter hesabını merak ettiğiniz kullanıcıların adreslerini de arama kısmından bulabilirsiniz.

TWİTTER VİDEO İNDİRME YÖNTEMLERİ

Twitter video indirme yöntemleri arasında çok fazla program alternatifi vardır. Bu alternatifler arasından daha güvenilir olanı seçerek indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı bilgisayarınıza video indirmek istediğinizde bazı siteleri kullanabilirsiniz. İndirme işlemi sırasında videonun URL’sini kullanmanız gerekir.

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? Twitter’ı daha kolay şekilde kullanabilmek için telefonunuza indirebilirsiniz. İndirme işlemini Play Store ya da AppStore üzerinden yapabilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra video URL’lerine şu sıralama ile ulaşabilirsiniz:

  • Videoyu tam ekran olacak şekilde açın.
  • Alt kısımda yer alan paylaşım sembolüne tıklayın.
  • Bir sonraki ekranda “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayın.
image 531Pin

Yukarıdaki görüntüde videoyu tam ekranda açtığınız takdirde videonun alt kısmı gösterilir. Ekranda sağ alt köşede paylaşım yapmanız için kullanacağınız sembol yer alır. Bu sembole tıkladığınız takdirde karşınıza farklı paylaşım seçenekleri çıkar. Bu seçenekler arasından “Bağlantıyı Kopyala” alternatifine tıklayarak URL’yi farklı programlarda kullanabilirsiniz.

image 532Pin

Twitter Video Dowloader

Twitter video dowloader video yüklemek için kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu uygulama Play Store üzerinden indirilebilir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilir ve Twitter video indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

image 533Pin

Yukarıdaki ekranda yükleme işlemini nasıl yapacağınız gösterilir. Uygulama adı ve logosu yukarıda görüldüğü şekildedir. Twitter indirme uygulamalarının hepsi benzer logolara ve isimlere sahiptir. Bu nedenle hatalı bir indirme yapmamak için yukarıda size gösterilen ekran görüntüsünü dikkatli bir şekilde incelemenizde fayda vardır.

image 534Pin

Uygulamayı indirdikten sonra ok ile gösterilen yerlerden indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için URL’yi yukarıda yer alan adres çubuğuna yapıştırmanız gerekir. Ardından alt kısımda bulunan simgeye tıkladığınızda yükleme işlemi başlar.

All Video Dowloader

All Video Dowloader Play Store üzerinden yükleyebileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu uygulamayı indirmek için Play Store’aAll Video Dowloader yazmalısınız.

image 535Pin

Uygulama Play Store’da Video İndiricisi adıyla kullanıcıların beğenisine sunulur. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden Twitter’ın yanı sıra Instagram, Facebook, Vimeo ve Tiktok gibi platformların videolarını da indirebilirsiniz.

image 536Pin

Ekran görüntüsünde URL alanı olarak gösterilen kısma videonun bağlantı linki yapıştırılır. Ardından gelen ekranda videonun üzerinde çıkan ok yani indirme işaretine tıklanır. Bu sayede indirme işlemi başlatılır.

SaveFrom

SaveFrom Twitter videoları indirebileceğiniz bir internet sitesidir. Tıpkı uygulamalarda olduğu gibi site üzerinden de URL kopyalama yoluyla video indirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için savefrom.net adresine giriş yapmanız gerekir.

image 537Pin

Yukarıda size SaveFrom sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkacak ekran gösterilir. Bu ekranda sol tarafta bağlantı kopyalama alanı yer alır. Buraya istediğiniz videonun bağlantısını tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Snap Twitter

Snap Twitter, video yükleme için kullanabileceğiniz adreslerden biridir. Bu adreste yer alan indirme alanına istediğiniz videonun URL’sini yazarak yükleme işlemini yapabilirsiniz. Twitter’dan video indirme işlemi ile arka arkaya en sevdiğiniz videoları indirebilir ve güzel bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Video Dowloader Bot

Video Dowloader Bot istediğiniz videoyu mention yoluyla indirmenizi sağlar. Beğendiğiniz videonun yer aldığı tweeti @DownloaderBot yazarak yanıtladığınız takdirde videonun indirme linki size kısa süre içerisinde iletilir. Bu sayede link üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

image 538Pin

Yukarıda gösterildiği gibi videolu tweete “@DowloaderBot” yazarak yanıt verebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Güvenli Bir İşlem midir?

Twitter video indirme işleminin güvenliği konusunda net bir yorum yapmak mümkün değildir. Uygulamanın formatında indirmeye izin verilmediği için kullandığınız her indirme yönteminin birtakım riskleri olabilir. Bu riskleri göz önünde bulundurarak indirme işlemi yapmanızda fayda vardır.

Twitter video indirme sırasında kullandığınız internet sitesi sizi farklı sayfalara yönlendirebilir. Bu sayfalara girmemelisiniz. Sadece indirme işleminin yapıldığı sayfayı kullanarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Twitter Videolarını İndirmeden Başkasına Gönderebilir miyim?

Twitter videolarını indirmeden başkasına gönderme şansınız vardır. Video paylaşımını;Gmail, Facebook gibi diğer uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda mesaj olarak da videoları başkaları ile paylaşabilirsiniz.

image 539Pin

Yukarıdaki görüntüde PC’den giriş yaptığınız takdirde karşınıza çıkacak olan ekran gösterilir. Alt kısımda gösterilen sembole tıklayarak videoyu başkaları ile paylaşabilirsiniz.

image 540Pin

Sembole tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler şu şekildedir:

  • Twete linki kopyala
  • Tweeti paylaşma aracı
  • Direkt mesaj ile gönder
  • Yer işareti

Bu seçenekler arasından link kopyalamayı tercih ederek farklı programlar üzerinden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz tweet’i paylaşma aracıdır. Bu seçenek size nereden paylaşım yapmak istediğinizi sorar. Paylaşım gönderdiğiniz kişilere link olarak iletilir. Kişiler linki tıkladığında tweeti görüntüleyebilir.

Beğendiğiniz videonun yer aldığı tweeti direkt mesaj ile de gönderebilirsiniz. Twitter direkt mesajları, sadece bu özelliği açık olan kullanıcılara iletebilirsiniz. Direkt mesajlardan gelen videolar, kullanıcılar tarafından spam olarak algılanacağı için izlenmeyebilir. Bu nedenle paylaşımlarınızı retweet olarak yapmanız daha sağlıklıdır.

Beğendiğiniz videoyu yer işareti olarak kaydetmek de sonradan kolayca izlemenizi ve dilediğiniz içeriği kolayca bulmanızı sağlar. Bu işlemlerin her biri söz konusu tweet var olduğu sürece geçerlidir. Paylaşımı yapan kullanıcı tweeti sildiği takdirde videoyu tekrar görüntüleme şansınız yoktur. Bu nedenle beğendiğiniz videoları kaybetmek istemiyorsanız kaydetmenizde yarar vardır.

Twitter Videolarını Nasıl Retweet Ederim?

Twitter videolarını retweet etmenin yoluvideoların alt kısmında bulunan retweet simgesine tıklamaktır. Bu simgeye tıkladığınız takdirde başkalarının paylaştığı videolara kendi hesabınızda yer verebilirsiniz. Bu arşivleme için iyi bir yöntemdir. Aynı zamanda başkalarının beğendiğiniz videoları görmesi için de bu yöntemi seçebilirsiniz. Twitter’dan video indirme işlemi yerine retweet yaparak daha çok kişinin kaliteli içeriklere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın