Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama 2023 - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama; En fazla rağbet gören ve tercih edilen operatörlerin başında olan Turkcell, müşterilerine farklı kampanyalar sunuyor. Müşterilerin internet haklarından ve operatörler tarafından verilen avantajlardan yararlanabilmeleri için belirli süre boyunca numaralarını ve tarifelerini başka hatta taşımadan kullanmaları gerekiyor. Belirlenen taahhüt karşılığında müşteriler kendi tarifelerini kullanabiliyor. Taahhüt’ü iptal ettirmek ve sözleşmeden caymak istediklerinde ise sözleşmede belirtilen miktar kadar cayma bedeli ödemeleri gerekiyor. Bu yazımızda sizler için ayrıntılı olarakTurkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama gibi pek çok sorulara yanıt verdik. İşte merak ettiğiniz tüm sorular yazımızın içeriğinde…

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama taahhüdünüzün ne zaman bittiğini, hangi tarihe kadar haklarınızdan yararlanabileceğinizi öğrenmenin pek çok yolu vardır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

Size en yakın turkcell şubesine giderek tarifenizin ne zaman ve hangi saatte biteceğini öğrenebilir, tarifenize dair merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Eğer bayiye gitmek istemiyor işinizi daha kolay halletmek istiyorsanız tüm işlemleri telefonunuz üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey 0532 532 00 00 veya 532’yi arayarak gereken tuşlamaları yapıp müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bundan sonrasında ise merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Telefonunuz mesajlar kısmına gelip TARİFE yazıp, 2222’ye mesaj atarak tarifenize veya kullanmış olduğunuz paketlere dair tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Turkcell’in resmi internet sitesinden kullanıcı bilgilerinizi girerek de aynı işlemleri yapabilirsiniz. Taahhüt sorgulamaya dair bütün işlemlerinizi kolaylık ile halledebilirsiniz. Son olarak ise turkcell’in çok fazla kullanılan uygulaması Turkcell Hesabım uygulamasına giriş sağlayıp taahhüt bitim tarihinizi öğrenebilirsiniz. Fakat telefonunuzda Turkcell Hesabım uygulaması bulunmuyorsa telefonunuza App Store veya Google Play üzerinden bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama veya turkcell cayma bedeli sorgulamak istiyorsanız bunun pek çok yöntemi vardır. Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama öğrenmek için Turcell müşteri hizmetleri numarasını arayıp hakkında bilgi alabilirsiniz. Bayiye gitmeden bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu sayede taahhüt bitiş tarihinize kaç ay kaldığını öğrenebilirsiniz.  Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama için aylık ödemiş olduğunuz faturanın yanında size yapılacak indirimleri hesaplamanız gerektiğini de unutmayın.

Turcell Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?

Kullandığınız hattın tarifesini değiştirmek veya başka tarifelere geçmek istediğinizde ödeyeceğiniz cayma bedeli, taahhüt sürenizin bitimine ve taahhüt sürenize göre değişiklik gösterebilir. Eğer cayma bedelinizi öğrenmek istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayabileceğiniz gibi turkcell internet sitesinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Fatura Cayma Bedeli 2022

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama kalan tarifenize veya kullanmış olduğunuz paketlere göre değişiklik gösterebilir. Mesela; kampanya dahilinde aylık olarak 40 TL’lik bir ödeme yaptığınızı, kampanya ve taahhüt olmayan fiyatının 70 TL olduğunu düşünelim. Bundan 8 ay sonra hattınızı kapatmak istediğinizde her ay 30 TL olmak üzere toplamda 240 TL gibi bir ücret yani cayma bedeli ödemeniz gerekir. Bazen de bu fiyat  vergi muafiyet vb.. gibi durumlardan dolayı farklılıklar görebilirsiniz. Ödemeniz gereken tutar artabilir. Bundan dolayı farklı bir tarifeye geçiş sağlamak istediğinizde veya tarifenizden caymak istediğinizde “cayma bedelini” muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekir. Turkcell taahhüt bozma bedeli ise kullanmış olduğunuz faturada yapılan indirimler bu konuda belirleyici olmaktadır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işleminde şunu belirtmek gerekir ki cayma bedeli aslında size yapılmış olan indirimlerin geri talep edilmesidir. Eğer siz taahhüt imzalayıp 1 sene kalma sözü verirseniz size belli bir zaman kadar indirim sağlanır. İndirim kullandığınız her ay için indirim bedeli sizden peşin olacak şekilde tahsil edilir. Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplamaaşağıdaki gibidir;

İndirimli kullanılan süre kaç aydır?
Devlete ödenen vergiler ne kadardır?
Varsa cihaz bedeli
Hizmet bedeli

Bu saymış olduğumuz maddeler cayma bedeli hesaplamalarında kullanılır. Bunun yanında sözleşmeyi imzalarken size başka ücretler de çıkabilir. Buna örnek verecek olursak bazı aboneler taahhüt bozma ceza almaktadır.

Turkcell Dijital Operatör Taahhüt ve Cayma Bedeli Sorgulama

Taahhüt süresini öğrenmek isteyen abonelerdilerse dijital operatör uygulamasına giriş yaparak taahhütlerinin kalan süresini öğrenerek cayma bedellerini de öğrenebilir. Dijital operatör uygulamasına girin ve daha sonra tarifelerim kısmında ödemiş olduğunuz ve kalan taahhüt süresini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitiş Süresi Nasıl Sorgulanır?

Turkcell genelde 12 veya 24 ay olacak şekilde sözleşme yapar. Yüksek miktarlarda cayma bedeli ödememek için taahhüt süresine uymak için hesabım uygulaması üzerinden faturalarım linkine geldiğinizde taahhüdünüzün bitimine kaç ay kaldığını ve taahhüt süresini görüntüleyebilirsiniz. Türkcell erken iptal tutarı hesapladığımız tutardan bazen yüksek çıkabilir.

Eğer bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız taahhüt bitiş süresini bilerek hareket etmenizi öneririz. Karşılaştığımız durumlardan biri de taahhüdünüz bitmeden numara taşımak bazen yüksek miktarda fatura çıkmasına neden olabiliyor. Bundan dolayı hat kapama işlemi veya numara taşıma işlemi yapmak isteyenlerin ödeyecekleri cayma bedeli tutarını öğrenmelerinde fayda olacaktır.

 Turkcell Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Birçok kişi cayma bedeli ile mağdur olabiliyor. Faturaya yansıyan kampanya iptal bedeli ücretleri insanların yüksek tutarda fiyat ödemelerine neden oluyor. Bu ücreti ödemek istemeyen birçok müşteri de arayış içerisine giriyor. Fakat taahhüt verilen kampanyaya katıldıktan sonra caymak maalesef ki mümkün olmamakla beraber cezai ücret ödemenize neden oluyor.

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Taahhüt imzaladıktan sonra başka bir hatta geçmek isteyenler veya başka bir tarifeden devam etmek isteyen müşteriler cayma bedeli ödemek zorundadırlar. Cayma bedeli son faturaya yansıyıp toplu olarak talep edilmektedir. Eğer cayma bedelini ödememekte ısrarcı olursanız hakkınızda yasal işlem başlatılıp icraya verilirsiniz.

YouTube video

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.

“Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama” üzerine bir yorum

Yorum yapın