Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama, Siz de Türk Telekom cayma bedeli nedir? Türk Telekom cayma bedeli sorgulama nasıl olur? merak ediyorsanız yazımızı incelemeniz faydalı olacaktır. Türk Telekom abonelerine sunmuş olduğu kampanya ve indirimlerde imzalı sözleşme istemektedir. Bu süre genelde 1 veya 2 yıl kadardır. Bu indirimli paketlere cihaz, tablet veya telefon kampanyaları olarak da katılabilirsiniz.

Türk telekom’un normal paket fiyatları abonelerine bazen yüksek gelebiliyor. Türk Telekom da taahhüt süresi içinde indirimli olarak vereceğini söyleyerek karşılıklı olarak bir indirim anlaşması sunmaktadır. Eğer belirlenen süre dahilinde taahhüdünüzü bozmak isterseniz Türk Telekom size vermiş olduğu indirimleri peşin olarak faturanıza yansıtarak sizden talep etmektedir. Taahhüdü bozma cayma bedeli olarak da adlandırılır. Bu size verilen indirimlerin geri istenmesi olayıdır.

Cayma bedeli son faturanıza yansıtılır ve cayma bedeli olarak kullandığınız ayların indirimi peşin olarak talep edilir. Bu yüzden size tavsiyemiz cayma bedelini öğrenmeden hattınızı başka bir hatta taşıma ve kapama işlemi yapmamalısınız. Sizlere bu yazımızda Türk Telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama, Türk Telekom taahhüt hesaplama gibi sorularınıza yardımcı olmaya çalışacağız.

türk telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplamaPin
türk telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Nedir?

Taahhüt vermek anlaşmak veya söz vermek anlamlarında kullanılır.  Anlaşma ile yapılan taahhüt vermek yazı ile ispat altına alınır. Türk Telekom taahhüt, yeni abonelere yapılır ve taahhüt süresi bitmiş aboneler yapılır. Bunun yanında telefon veya farklı cihaz alımlarında taahhüt alınır.

Türk Telekom, taahhüdü bitmeden hattını kapatanlar veya numarasını başka hatta taşıyanlardan taahhüdünü bozmasından dolayı yapmış olduğu indirimi tek seferde peşin olarak almaktadır. Buna bağlı olarak da ödeyeceğiniz cayma bedeli öğrenilir.

Buna örnek vermemiz gerekirse mesela 100 TL’lik bir paketi taahhütlü kullandığınızda 70 TL kullanmanıza olanak sağlar. Eğer siz indirimli olarak kullanırsanız her ay için indirim yapılan tutar sizden peşin olarak tahsil edilir.

Eğer buna cihaz kampanyası dahil ise cihaz bedeli de ayriyeten peşin olarak istenir. Şunu da belirtmemiz gerekir ki Türk Telekom bazı abonelerine ilk 3 ay ücret talep etmez. Aslında bu sizin ilerde taahhüdü bozmanız dahilinde sizden peşin olarak alacağını gösterir.

Türk Telekom Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır?

Eğer Türk Telekom taahhüt bedelinizi öğrenmek istiyorsanız bunu en iyi öğrenebileceğiniz yer  müşteri hizmetleri veya Türk Telekom online işlemler menüsünden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bazen çalışanlar tarafından Türk Telekom cayma bedeli yanlış söyleniyor.

Genellikle müşteriler bu konuda mağdur olabilmektedir. Türk Telekom mağazalarında çalışanlar genellikle müşterileri yanıltarak cayma bedeli olmadığını söyleyerek bazı mağduriyetler yaşanmaktadır.

Türk Telekom taahhüt bedeli öğrenmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey telefonunuzun online işlemler menüsüne gelerek tarifem ve paketlerim kısmından ilerleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

türk telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplamaPin
türk telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kısa Yolu

Türk Telekom taahhüt sorgulamanızın kısa yolu telefonunuzun arama kısmına *124 kareye basarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Ardından 3  seçeneğine tıklayıp TAAHHÜT yazısını tıklayın.

Taahhüdünüzün bitimine kaç ay kaldığını taahhüt sürenizi ve cayma bedelinize kadar SMS ile hepsi telefonunuza gelecektir. Türk Telekom taahhüt sorgulamayı mesaj olarak yapmak yerine ücretsiz bir şekilde *124 kare tuşlarını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Türk Telekom cayma bedeli hesaplama konusunda karışıklık yaşayabilirsiniz. Kullandığınız pakete ve tarifeye göre cayma bedelinde değişiklik yaşayabilirsiniz. Cayma bedelini hesaplamak için aşağıdaki gibi bazı yöntemler vardır;

  • Yapılan indirimler
  • Aktivasyon ücreti
  • Başvuru bedeli
  • Devlete ödenen vergiler
  • Bağlantı bedeli

Bunun yanında kalan taksitleriniz ve telsiz kullanım bedeliniz son faturanıza yansıtılır. Eğer hattınızı başka hatta taşımak veya kapatmak istiyorsanız cayma bedelini mutlaka ödemeniz gerekir. Bunun içinde cayma bedelini önceden öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir?

Eğer Türk Telekom cayma bedelini detaylı bir şekilde bilgi alabileceğiniz en iyi yer müşteri hizmetleridir. Bunun yanında telefonunuzdan online işlemler menüsüne girerek tarifelerim kısmında başlangıç ve bitiş tarihini görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt İptal Cezası

Türk Telekom cayma bedeli bir nevi size sunulan indirimlerin geri sizden alınması işlemidir. Eğer taahhüt sürenize az bir zaman kaldıysa bunu iptal etmek yerine beklemek sizin daha yararınıza olacaktır.

Cayma bedeli kullanmış olduğunuz süreye göre değişiklik gösterebilir. Bunun için hattınızı taşımadan önce detaylı bilgi edinmek için müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanız daha yararlı olacaktır.

Müşterilerin en çok merak ettiği konulardan biri de cayma bedelinde taksit yapılabilir mi? Türk Telekom cayma bedelinde taksit yapmamaktadır. Sonradan sürpriz fatura ile karşılaşmak istemiyorsanız hattınızı başka hatta taşımadan önce iyice düşünüp öyle karar vermeniz daha mantıklı olacaktır.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 5555

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 5555 ile çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için yapmanız gereken şey telefonunuzun mesaj kısmına GUNCEL yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz.

Taahhüt süreniz, güncel bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer taahhüdünüz bitmeden başka bir tarifeye geçmek isterseniz cayma bedelini ödemek zorunda kalacaksınız.

Cayma bedeli kullandığınız indirimler ile değerlendirilip size gere bildirilir.

Türk Telekom taahhüdünüzü sorgulamak için GUNCEL yazıp 55557e mesaj gönderebilirsiniz. Böylelikle sözleşme sürecinizin daha ne kadar devam edeceğini de öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilave bir işleme gerek yoktur.

Türk Telekom Faturaları Ödenmezse Sözleşme Ne Olur?

Eğer Türk Telekom cayma bedelini ödemezseniz ilgili şirket sizin için harekete geçip hukuki işlem başlatabilir.

Bundan dolayı taahhüt ettiğiniz tarifeyi ve Türk Telekom cayma bedeli içeriğini öğrenmek sizin sorumluluğunuzdadır. Eski tarifeniz bittiyse ve istenilen süre zarfında onu iptal etmediyseniz Türk Telekom yapmış olduğu sözleşme de tarifeyi yenileme hakkına sahiptir. Tarifeniz yenilendiği günden itibaren de caymanız mümkün değildir.

PinPin
PinPin
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın