Tekno Haber

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama, ve cayma bedeli öğrenme konuları merak ediyorsanız, bu yazımızda sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Türk Telekom, abonelerine özel kampanyalar ve indirimler yapmaktadır. Ancak bunların karşılığında kullanıcılardan taahhüt isteyebilmektedir. Taahhüt süreleri ise 12 ay ile 24 ay arasında değişiklik gösterebiliyor. Taahhütlü olarak indirimli paketler den yararlanabilir ya da telefon tablet vb. gibi kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Normal fiyatı yüksek olan bir pakete Türk Telekom’a taahhüt sağlayarak indirimli olarak sahip olabiliyorsunuz. Yapacağınız anlaşma ile Türk Telekom sizlere indirim sağlıyor. Karşılığında sizden taahhüt alıyor.

Taahhüt işlemi yapıldıktan sonra siz taahhüt süresi içinde anlaşmayı bozmak isterseniz Taahhüt bozuğunuz için sizden yapılan bütün indirimlerin parası peşin olarak geri alınacaktır. Yapılan indirimler toplu olarak peşin talep edilir. Taahhüt bozma işleminden sizlerden geri alınana ücrete ise cayma bedeli denir. Kullanıcıları taahhüt bozduğu zaman onlardan yapılan indirimlerin geri istenmesidir. Cayma bedeli son faturanıza yansıtılarak kullandığınız aylardaki indirim bedelleri sizden peşin olarak istenir. Cayma bedeli hakkında tam bilgileri öğrenmeden hattınızı taşıma ve kapatma işlemlerini kesinlikle yapmamanızı öneriyoruz. Mağdur olabilirsiniz.  Bu yazımızda Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Merak ettiklerinizi yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Türk Telekom bazı indirimli ve avantajlı tarifeleri kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Bu avantajlı ve indirimli paketler ile İnternet, dakika ve SMS paketlerine daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca Türk Telekom tarifeniz ile mağazalardan elektronik eşya alımınızda da indirim ve avantajlardan yararlanabiliyorsunuz. Bu tür avantajlara ve indirimlere sahip olunabilmesi için Türk Telekom, kullanıcılarından taahhüt istemektedir. Taahhüt işlemi yaparak taahhütten belirlenen süre zarfında Türk Telekom kullanıcısı olacağınıza söz vermiş oluyorsunuz. İndirimlerden ve kampanyalardan yararlanmak için bu sözü vermeniz yani taahhüt işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Türk Telekom’un yapmış olduğu kampanyalardan veya kullandığınız tarifenizden memnun olamayabilirsiniz. Bu neden ile operatör değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlar ile karşılaşan kullanıcılar Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemini ve taahhütte belirtilen sürenin ne kadar olduğunu, yani daha ne kadar Türk Telekom kullanıcısı olacaklarını merak ediyor. Ancak hattınızı değiştirmeye kesin kararlıysanız bu işlemi taahhüt süresi dolmadan da yapabilirsiniz. Ancak başka bir hatta geçiş yapmanız için taahhüt cayma bedelini ödemeniz gerekiyor. Taahhüt cayma bedelinin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamında nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemlerini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Taahhüt imzalayana kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında taahhüt bitiş süresinin ne kadar kaldığının, nasıl öğrenilebileceği sorusu oluyor. Bu işlem için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilir, ya da Türk Telekom online işlemler uygulamasını kullanarak, Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemelerini yapabilirsiniz.

Türk Telekom ve diğer GSM şirketleri kullanıcıları taahhüt cayma bedeli hakkında yanlış bilgilendirerek mağdur edebiliyor. Türk Telekom’da dahil tüm GSM şirketleri kullanıcılara cayma bedelinin olmadığını söyleyerek insanları yanlış yönlendirebiliyor. Bu neden ile de büyük mağduriyetler yaşanabiliyor. Taahhüt işlemi yapmadan önce size sunulan belgeleri dikkatli incelemenizi öneriyoruz. Eğer sizde Türk Telekom taahhüt cayma bedelini nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, Online işlemler uygulamasına giriş yaprak tarifem ve paketlerim bölümüne bakabilirsiniz. Taahhüt bedelini öğrenmek için tarifem ve paketlerim bölümüne giriş yapmanız gerekir. Tarifem ve paketlerim bölümünden faturaların hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Taahhüt işleminizin başlangıç ve bitiş tarihlerini de öğrenebilirsiniz. Taahhüt cayma bedelinizi yine bu kısımdan öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Açma Kapatma

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kodu

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar, taahhüt sorgulama işlemi için hangi kodu kullanacaklarını merak ediyorlar. Bu işlem için telefonunun araman kısmına gelerek ekrana *123# yazarak arama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelen ekranda 3-Taahhüt kısmına tıklayın ve ardından 2-Taahhüt kısmına tıklayın. Yaptığını Taahhüt hakkında bilmek istediklerini size SMS olarak iletilecektir. *123# aracılığı ile ücretsiz olarak Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Öğrenme

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemlerini yapmak istiyorsanız bunu müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. En iyi ve kesin bilgiyi müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramak istemezseniz Online İşlemeler uygulamasını kullanarak Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için uygulamaya girdikten sonra tarifelerim kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu kısmında öğrenmek istediklerinize ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemi yapılırken sadece faydalandığınız indirimler göz önünde bulundurulmaz. Bunun yanı sıra farklı kriterlerde hesaplanarak cayma bedelinin ne kadar olduğu hesaplanır. Tüm GSM şirketleri hesaplamaları bu şekilde yapmaktadırlar. Kullanıcının aldığı pakete göre de cayma bedeli değişiklik göstermektedir. Daha yüksek indirimlerden yararlanan kullanıcılar daha yüksek cayma bedelleri ödeyebilirler. Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama işlemi yapılırken göz önünde bulundurulan kriterler ise şöyle:

Devlete Ödenecek Olan Vergiler

Kampanya ile cihaz satın alınmış ise cihazın ücreti

İndirimin kullanıldığı süre

Gibi kriterler göz önünde bulundurularak cayma bedeli hesaplanır. Cayma bedeli hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 444 1 444 numarasını arayarak Türk Telekom müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Türk Telekom cayma bedelinin nasıl yapıldığını bir örnek ile anlatalım. 12 aylık bir taahhüt imzaladığınızı ve 5 ay boyunca 60 TL ödeme yaparak taahhüt kapsamındaki indirimlerden faydalandığınızı varsayalım.

Taahhüt süresi bitmeden iptal işlemi yaparsanız geriye kalan 7 aylık sürenin ücretini ödemeniz gerekir. Cayma bedeline yararlanmış olduğunuz bütün imkanlar dahil edilerek hesaplaması yapılır. Ayrıca Türk Telekom taahhüt iptali yapmak istediğinizde, iptal işlemleri için 1 aylık bildirim süresi uygulanır. Bu süre içinde sizden bildirim süresi ücreti adı altında bir ücret alınmaktadır. Taahhüt işlemi yapmadan önce kampanya ve paket hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz.

Bu yazımızda sizlere Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama konusu hakkında yardımcı olmaya çalıştık. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu