Snapchat Siyah Tema

Snapchat siyah tema birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Kullanıcılar ayrıca internette Snapchat koyu tema konusunu da fazlasıyla araştırıyor. Karanlık mod, siyah tema ve karanlık modun tümü aynı şeyi ifade eder. Snapchat’in iPhone, iOS ve Android cihazlar için karanlık modunu etkinleştirme adımları tarafımızca derlenmiştir.

Çoğu kişi, geceleri gözlerini koruduğu için genellikle Snapchat’in karanlık modunu kullanır. Bazı kullanıcılar karanlık modu estetik olarak daha hoş buluyor ve kullanmayı tercih ediyor.

Snapchat Koyu Tema Nasıl Kullanılır?

snapchat siyah temaPin
snapchat siyah tema

Snapchat’ın tipik olarak görünümüne ve kamerayla ilgili özelliklerine dikkat çektiği göz önüne alındığında, karanlık modu fark etmemiş olabilirsiniz. Ama nasıl yapılacağını öğrendikten sonra, sadece birkaç saniye sürer. Karanlık mod ilk olarak yalnızca iOS cihazlarda kullanılsa da kısa süre sonra Android akıllı telefonlara da eklendi. Günümüzde neredeyse tüm cihazlar karanlık mod sunuyor. Çoğu zaman, yalnızca uygulamalar ve telefonun kendisi karanlık moda ayarlanabilir.

Snapchat‘in karanlık modunu kullanırken kullanıcılar için üç ayar mevcuttur. Seçenekler arasında her zaman açık, sistemle eşle ve her zaman karanlık bulunur. Tercihlerinize uygun olarak bunlardan birini seçerek cihazın modunu hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Snapchat’in karanlık modunun ayarları şunlardır:

 • Önce telefonunuzda veya cihazınızda Snapchat uygulamasını açın.
 • Başlamak için sol üst köşedeki avatarınıza tıklayın.
 • Buradan “Ayarlar”a geçmelisiniz.
 • Ayarlar menüsünden “Uygulama Görünümü” seçeneği seçilmelidir.
 • Sistemle eşleştir, Daima açık, Daima Karanlık seçeneklerinden Daima Karanlık’ı seçmelisiniz.

Sistemle eşleştiri seçerseniz, cihazınızın görünümüne uymaya çalışacaktır. Sonuç olarak, cihaz açıksa Snapchat uygulaması da aynı şekilde karanlık modda olacaktır. Şu anda, uygulama içi karanlık modu destekleyen tek cihazlar iOS cihazlarıdır.

Snapchat Siyah ve Koyu Tema Nasıl Oluşturulur?

Geceleri telefonlarını kullanırken, insanlar sıklıkla göz yorgunluğuna maruz kalırlar. Ek olarak, ekranlardan yayılan parlak mavi ışık, baş ağrıları, uykuya dalma güçlüğü ve diğer problemlerle ilişkilendirilmiştir. Birçok web sitesi, uygulama ve akıllı cihazda bunu önlemek için alternatif olarak karanlık mod sağlar.

Gece modu, Snapchat koyu tema durumunun diğer adıdır. Uygulamanın renk düzeninin daha koyu bir duruma dönüştürüldüğü bir moddur. Uyku modu, karanlık modun farklı bir adıdır. Sizi biraz uyanık tutacak olan ekran ışığıdır. Diğer uygulamalar karanlık modu kullanabilir. App Store’u ziyaret etmediyseniz, güncel olduğundan emin olmak için uygulamayı telefonunuzda açarak Snapchat’i güncellemeniz gerekir. Snapchat’i karanlık moda almak için aşağıdaki talimatlara uymalısınız;

 • Telefonunuzda Snapchat uygulamasının en son sürümünü açmalısınız.
 • Ekranın sol üst köşesindeki Bitmoji veya avatar simgesine dokunmalısınız.
 • Ayarlar simgesi ekranın sağ üst köşesinde bulunabilir. Şimdi dokunun.
 • “Görüntüle” seçeneğini görüntülemek için listeyi aşağı kaydırın.
 • Görünüm görünümünü göremiyorsanız Snapchat’in karanlık modunu kullanamazsınız. Ancak bunu fark ederseniz aktif hale getirmek için bu işlemleri yapmanız gerekir.
 • Menüden ‘Görünüm’ü seçmelisiniz.
 • Sisteminizin teması ne olursa olsun uygulamanın karanlık modunun her zaman etkin olması için bu menüden “Her zaman karanlık” seçeneğini seçmelisiniz.
 • İsterseniz sisteminizin temasını takip etmesine izin verebilirsiniz. Bu nedenle, iPhone’unuzda karanlık modu etkinleştirirseniz uygulamanız karanlık bir temaya dönüşecektir.

Snapchat Android Siyah Tema APK

Snapchat, Android cihazlar için karanlık mod özelliğini resmi olarak kullanıma sunmamış olsa da, erişmek için programın APK sürümünü kullanabilirsiniz. APK dosyaları genellikle üçüncü taraf kaynaklardan gelir ve bu da onları bir güvenlik riski haline getirir. Ancak APKMirror, dünya çapında tanınan APK odaklı bir web sitesidir. Bu web sitesinden aşağıdaki APK dosyasını da alabilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken bazı eylemlerden bahsedelim:

 • Bağlantıya tıklayarak Snapchat APK’sını indirebilirsiniz.
 • APK dosyasını yüklemeden önce mevcut Snapchat uygulamasını telefonunuzdan kaldırmanız gerektiğini unutmayın.
 • Mevcut sürümü kaldırıp APK dosyasını yükledikten sonra Snapchat’i açın. Karanlık Mod işlevi daha sonra Ayarlar’da bulunabilir ve etkinleştirilebilir.
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın