Snapchat Seri Ne Demek? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Snapchat Seri Ne Demek?

Snapchat Seri; Sosyal ağ platformu Snapchat, hemen hemen herkes tarafından iyi bilinir ve sevilir. Bu platformda farklı kısaltmalar ve kelimeler de kullanılmaktadır. Bu kısaltmalar ayrıca St terimini de içerir. Bu kısaltma Snapchat’te sıklıkla kullanılsa da, çok az kişi ne anlama geldiğini biliyor. Snapchat’te İngilizce st kelimesi kullanılmaktadır. Türkçe karşılığı da var.

Snapchat Seri Tam Olarak Ne Demek?

snapchat seriPin
Snapchat Seri

Resmi olarak Snapstreaks olarak bilinen Snapchat çizgileri, Reddit karmasına çok daha fazla benziyor. Snapchat seri kullanıcıları, sosyal paylaşım platformuna özel efektli fotoğraflar ve videolar yükler. İnsanların anlam bakımından ilgilendiği konulardan biri de çizgidir. İlk olarak Snapchat’te ortaya çıkan bu özellik, o zamandan beri diğer sosyal medya platformları tarafından benzer amaçlara uygulandı. Ancak bu kelimenin tam olarak neyi temsil ettiğini herkes anlamıyor.

Snapchat Streak Nasıl Kullanılır ve Nedir?

“İz”, “ışın”, “düzensiz çizgi”, “gösterge”, “hızlı hareket etme”, “çizgi çizgi boyama”, “acele etme” ve “kısa süre” tanımlarının tümü, İngilizce “streak” kelimesinin karşılığıdır. Ancak bir Snapchat özelliği olan ve kelime dağarcığımıza girmiş olan streak’in farklı bir anlamı var.

Snapchat’te “st” kelimesi “çizgi” anlamına gelir. İngilizce bir kelime olduğu göz önüne alındığında, hecelemesi zor olabilir. Bu nedenle, daha kısa form daha yaygın olarak kullanılır. Uygulamanın en popüler yönlerinden biri Snapchat serisidir. Bunu ifade etmenin başka bir yolu da Snapchat kullanıcılarının birbirlerini takip etmeleri ve birbirleriyle iletişim kurmaları için hızlı bir yol olmasıdır.

İki kullanıcı, ortalama yirmi dört saatten fazla olmayan bir gönderi aralığıyla art arda üç gün boyunca anlık görüntü alışverişinde bulunduğunda, bu snapstreak olarak bilinir. Bu paylaşım biçimleri arasında videolar, fotoğraflar ve emojiler bulunur.

Snapchat mantığına göre düzenli kullanım gereklidir. Burada düzenli kullanım çizgiye eşittir. Bu nedenle sık kullanılırsa st elde edilir. Snapchat’in bir parçası olduğu için bu uygulama Snapchat St olarak da bilinir. Snapchat seri hakları kaybedilirse, Snapchat Destek ile iletişime geçilerek seri kurtarma işlemi yapılmalıdır. Burada, ana dilinde “Snapstreak’lerim gitti” veya “Snapstreaks kayboldu” seçeneğini tıklamanız ve ardından ilgili ayrıntıları sağlamanız gerekir.

Snapchat Emoji Tanımları

Altın Yıldız

Bu emoji, Snap’inizin son 24 saat içinde tekrar oynatılıp oynatılmadığını gösterecek.

Pembe Kalp

İki ay boyunca en sık Snapleştiğiniz kişide görüntülenir.

Bebek

Yeni arkadaşlarınızda ortaya çıkıyor.

Gözlüklü Yüz

En yakın arkadaşlarınız, Snap’i en çok kullandığınız kişiler bu emojiyi görecek.

Sarı Kalp

Bu emoji görünüyorsa en çok snapleştiğiniz olarak algılayabilirsiniz.

Kırmızı Kalp

İki hafta boyunca en sık Snapleştiğiniz kişide görüntülenir.

Gergin Yüz

Aynı kişiye aşırı sayıda snap gönderdiğinizde ortaya çıkıyor.

Yüz (100)

100 gün boyunca sürekli snapleştiğiniz kişilerde görünür.

Snapchat Streaks Kuralları

Her kullanıcı, fotoğraf ve videolara ek olarak Snapchat uygulamasında metinlerin de gönderilebileceğinin farkındadır. Ne yazık ki, arkadaşınız ve sizin metin konuşmanız Snapstreak’inize katkıda bulunmuyor. Ek olarak grup konuşmalarında metin, fotoğraf ve video göndermek de Snapstreak çizginizi ilerletmeyecektir.

Bir arkadaşınıza tek tek fotoğraf veya video göndermek, Snapstreak’inizi genişletmenin tek yoludur. Snapchat hesabınızda çizgiler oluşturmak ve Snap puanınızı daha da yükseltmek için ayrı bir teknik kullanmanıza gerek yok. 24 saatlik süre dolmadan arkadaşınıza bir fotoğraf veya videoyu göndermeniz yeterlidir. Tabii ki, bu koşul karşılıklı olduğunda çizginiz başlar ve devam eder.

Hikaye kaydetme, tartışmasız Snapchat’in favori özelliğidir. Her anı paylaşan arkadaşlarınızla dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız hikayelerinizi izleyebilse de, Snapstreak’inize katkıda bulunmazlar. Snapchat’te paylaştığınız her hikaye hesabınızda tutulur, böylece daha sonra tekrar bakabilirsiniz. Arkadaşlarınızla anılarınızı paylaşmak, hesabınızla etkileşimde bulunmak olarak sayılmayacaktır. Kişinin adının yanında Snapchat gözlük emojisi varsa, Snapstreak puanı kazanılmaz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın