Tekno Haber

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz

Engelleyen Numarayı Arama

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz sorusu mutlaka bir kez olsun bizlerin cevap aradıkları konulardan biridir. Bir kişi sizi engellemiş ise onu aramak normal şartlarda mümkün olmamaktadır. Bu durumu yaşayan kişiler aramak için farklı yollar ve yöntemleri merak etmektedirler. Blokeyi kaldırmak için birçok farklı yol ve yöntem sağlanabilmektedir. Ancak bundan önce kişi sizi engellemiş mi yoksa farklı bir nedenle mi ulaşamıyorsunuz onu bilmek gerekir.

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz

Aranılan kişinin engeli tam olarak kaldırılamaz ancak farklı yöntemler ile bu durum aşılabilir. Bunların başında sosyal medya ile irtibata geçilmesi gelmektedir. Ancak bu durumda da tam olarak istenen sonuç alınmamış olmaktadır. Bu nedenle yazımızdaki işlemleri dikkate alarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

Gizli Numara ile Engelleneni Arama

Engellenen kişiyi aramanın yolları içerisinde gizli numaradan aramak gelmektedir. Akıllı telefonlarda kara listeye alınan numaralar aradığı anda meşgule atmaktadır. Bu nedenle kaç kere aranırsa aransın herhangi bir bildirim gelmeyecektir. Bu nedenle gizli numaradan aramak ilk yol olarak kullanılabilir.

Bu yolla aramak mümkün olabilir. Ancak birçok kullanıcı özel numaradan gelen aramaları kapatmaktadır. Bu nedenle yapılan aramalar yine meşgule düşebilir. Bunun yanında özel numaralar açık olsa bile birçok kişi özel numaralardan gelen aramalara bakmazlar. Bu nedenle numara gizleme yöntemi teoride uygun olsa da pratikte istenen sonucu vermeyecektir. Ancak yine de bu yöntem denenmesi gereken bir yöntemdir ve her telefonda farklı şekilde uygulanmaktadır.

iPhone Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

iPhone gizli numara araması nasıl yapılır engellenen numarayı aramak için ilk akla gelen sorulardan biridir. Bunun için ayarlar kısmından birkaç yol izlemek mümkündür. Şu yöntemler ile gizli arama yapılabilmektedir.

 • Ayarları açın.
 • Telefon seçeneğine girin.
 • Arayan kimliğini göster kısmına tıklayın.
 • Açık olan seçenek kapatılır.

Arayan kimliğini göster kısmı aktif olarak gelmektedir. Bu sayede her yapılan aramada diğer kullanıcılara numara gözükmektedir.

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

Android Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

Android gizli numara araması nasıl yapılır ya da Samsung gizli numara araması nasıl yapılır sorusu bu telefonları kullananların merak ettikleri konulardan biridir. Bunun için şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Telefon uygulamasına tıklayın.
 • 3 nokta olan alana giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra ek ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Çıkan ekranda Kimliği arayın ve Numarayı Gizle seçeneğine tıklayın.

Bu yöntem ile istediğiniz numarayı gizli olarak arayabilirsiniz. Ancak tekrar aynı yolu izleyerek numara göstermeyi aktif etmek gerekmektedir. Aksi takdirde istenen numara dışında diğer numaralara da gizli şekilde arama yapmaya devam edersiniz.

Kod ile Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Kod ile gizli arama hemen her telefonda mümkün olmaktadır. Bunun için USSD fonksiyon kodları kullanılabilmektedir. USSD kodlar ile şu işlemler yapılabilir.

 • Çağrıları yönlendirmek
 • Telesekretere yönlendirmek
 • Gizli numara olarak arama yapmak

Bunun dışında daha farklı işlevleri de bulunmaktadır. Ancak en çok bilinen yol ve yöntemleri bunlar olmaktadır.

Telefon numarasını gizlemek için aranan numaranın önüne *31# tuşlanması gerekir. Bu sayede numara gizlenecektir. Telefon numarası ile kod arasında herhangi bir boşluk bırakılmaması gerekir.

Engelleyen Kişiye SMS Göndermek

Engelleyen kişiler genellikle aramalar kısmında engelleme yapmaktadırlar. Bu nedenle SMS göndererek iletişime geçmek mümkün olmaktadır. Çünkü SMS engelleme ile çağrı engelleme birbirinden farklı alanlarda yapılmaktadır.

Eğer kişi SMS listesinden engellememiş ise bu alandan iletişim kurulabilir. Bu sayede istenen kişi ile irtibata geçilebilir. Ancak bu tek seferlik bir işlemdir. Çünkü istenen kişi sizi bu listeden de engelleyebilir. Bu nedenle iyi şekilde istenenlerin söylenmesi iyi olacaktır.

Engelleyen Kişiye Whatsapp ile Ulaşmak

Engelleyen kişiye Whatsapp ile ulaşmak diğer akla gelen yöntemlerden biridir. Günümüzde hemen her telefonda bu uygulama bulunmaktadır. Bu nedenle bu şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Burada bilinmesi gereken diğer bir konu ise Whatsapp ile telefon sisteminin birbirine entegre olmamasıdır. Bu nedenle çağrı ya da SMS ile engelleyen kişi bu uygulamadan engellenmez. Uygulama ile birlikte mesaj ya da arama yapılabilir ve engelleyen kişi ile irtibata geçilebilir.

Uygulamanın en öneli özellikleri arasında sesli ve görüntülü arama özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle bu yöntemler kullanılabilir. Özellikler ile birlikte kişi kendini ifade edebilir ve arda var ise husumet engellenebilir. Uygulama dışında diğer sosyal medya ağları da irtibata geçmek için kullanılabilir. Birçok sosyal medya uygulaması engelleme gibi hususları içerisinde barındırmamaktadır. Barındırsa bile kullanıcılar bunları fark edene kadar iletişime geçilebilir.

Dizipal Güncel Adresi

Android ile Telefon Engelleme

Android ile telefon engelleme işlemleri basit şekilde yapılabilmektedir. Bunun için işletim sistemine sahip telefonlarda farklılık olsa da genel olarak aynı şekilde olmaktadır. Numara engelleme şu şekilde olmaktadır.

 • Telefon uygulamasını açın.
 • Arama listesine girin.
 • Engellenmek istenen numaraya tıklayın.
 • Engelleyin veya Spam olarak işaretleyin.

Bu şekilde herhangi bir numara Android telefonlardan engellenebilmektedir. Bunun yanında merak edilen bir diğer husus ise şudur. Özel numara aramaları nasıl engellenir sorusu araştırılan bir diğer konudur. Bunun için ise şu yöntemler uygulanmalıdır.

 • Telefon uygulamasına girin.
 • Üç nokta ayarlar kısmına tıklayın.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • Engellenen Numaralar ve Bilinmeyen seçeneğine tıklayın

Bu sayede özel numaralar engellenmiş olacaktır.

iPhone ile Telefon Numarası Engelleme

iPhone telefon engellemesi için kolay işlemler bulunmaktadır. Bunun için şu yolları izleyebilirsiniz.

 • Gelen arama listesine girin.
 • Engellenmek istenen numarayı bulun.
 • Numaranın yanında bulunan i harfine tıklayın.
 • Kişiyi Engelle diyerek bir daha arama yapmasını engellemiş olursunuz.

Numara engelleme yanında özel numaraları engellemek için de ayalar kısmına girmeniz gereklidir. Burada telefon alanına giriş yapın. Sonrasında ise yabancıları sessize al butonuna tıklayın. Bu sayede özel numaralar engellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu