Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal numara nasıl alınır diye merak edenler internet üzerindeki çeşitli platformlardan araştırma yapmaktadır. Sanal numara esasında gerçek bir telefon numarasıdır. Bu numaraya sanal denilmesinin nedeni internet üzerinden kullanıma açık olmasıdır. Tıpkı diğer numaralar gibi arama yapmak için kullanılabilir. Numarayı arayan karşı taraftaki kişiler sanal numarayı aradıklarından bihaber olacaklardır. Sanal numaralar ya da diğer bir deyişle fake numaralar sosyal medya ve buna benzer mecralarda sürekli hesap açan kişilerin tercih ettiği bir sistemdir.

Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal numara almak için farklı uygulamaları indirmek ya da sanal numara veren internet sitelerine üye olarak gereklidir. Birçok farklı ülkeden sanal numara temin etmek mümkündür. Ücretli sanal numara için belirli sitelere üye olup belli bir miktar bakiye yükledikten sonra sadece size ait olan sanal numara cep telefonunuza gönderilmektedir. Yalnız alınan numaralar tek kullanımlıktır ve ikinci bir defa kullanılamamaktadır. Genellikle Instagram, Facebook, Telegram gibi sosyal medya platformlarında kişisel verilerin gizliliği açısından sanal numara ile abone olanların sayısı bir hayli fazladır. Ayrıca sosyal medya uygulamalarının yanı sıra e-ticaret siteleri, borsa siteleri, sohbet ve oyun sitelerinde de sanal numara kullanılabilmektedir.

Ücretsiz Sanal Numara Nasıl Alınır?

Kimliğinizin ya da kendi telefon numaranızın açığa çıkmasını istemiyorsanız birçok yerde kullanmaya elverişli olan bir sanal numara edinebilirsiniz. Ücretsiz sanal numara veren uygulamalar ve siteler mevcuttur. Bu uygulamaları indirerek ya da sitelere üye olarak hiç para ödemeden sanal numara alabilirsiniz. Bedava sanal numara veren uygulamalar ve siteler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Phone.com
  • TextNow
  • Virtual SIM
  • 1Talkatone
  • Second Phone Number
  • Free Call Text Me
  • Easy Message
  • Callsup
  • Numaratik
  • SMS Receive Free

Sanal Numara Almak için Başvurabileceğiniz Uygulamalar

sanal numara nasıl alınırPin
sanal numara nasıl alınır

Sanal numaranın mesaj gönderme, üye olma, hesap açma gibi avantajlarının yanı sıra sürekli gelen spam SMS’lerden de kurtulma gibi faydaları bulunuyor. Ücretsiz bir şekilde sanal numara almak için kullanılabilecek uygulamalar şöyle sıralanıyor:

1.      Virtual SIM

Bu uygulama üzerinden herhangi bir ülke sınırlaması olmadan sanal numara alınabiliyor. Mesela İtalyan sitesinden alışveriş yapacaksanız fake İtalya numarası sayesinde kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Buna ek olarak Virtual SIM kullanıcılarının internet üzerinden konuşma gibi fırsatı da bulunuyor.

2.      SMS Receive Free

Bu uygulama üzerinden ücretsiz bir şekilde sanal numara alınabiliyor. Bu sitenin tek dezavantajı ise numaraların sayılı olmasıdır. Yani geniş numara seçenekleri yoktur. Çok çeşitli numaralar olmasa bile tek kullanımlık numara aldıktan sonra sürekli yenilenen sanal numaralar arasından sonra kullanmak üzere dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu uygulamayı doğrudan internet sitesi üzerinden açıp ücretsiz bir şekilde sanal numaranızı alabilirsiniz.

3.      Secure Messenger SafeUm

Hem Android hem de iOS cihazlar için uygun olan bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde cep telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra kendinize bir adet sanal numara alabilirsiniz. Alacağınız bu numara direkt olarak aramalarda ve SMS göndermede kullanılabilecektir. Ancak numarayı kullanmak için uygulama üzerinden kredi almanız gerekebilir.

4.      TextNow

Bu uygulama diğer bilinen uygulamalara göre güvenilir bir altyapıya sahiptir. Ancak bu uygulama yoluyla sanal numara almak önce ücretsiz oluyor ancak daha sonrasında bir miktar ücret ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Yalnız uygulamanın fake telefon numarası listesi oldukça fazla numara içeriyor. Uygulamayı Android ya da iOS sürümlü cihazlara indirerek kullanabilirsiniz.

5.      Grasshoper

Grasshoper uygulaması esasında Türkiye’de fazla kullanılan bir uygulama değildir. Bu uygulama sanal numara almak için yurtdışında daha fazla talep görmektedir. Uygulamayı ilk 1 hafta ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Sonrasında ise uygulamayı kullanmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Buradaki sanal numaralar içerisinden konuşma yapmak ya da mesaj göndermek için kendinize bir numara seçebilirsiniz.

Sanal Telefon Numaraları Geleneksel Telefon Numaralarından Farklı mıdır?

Ücretsiz sanal telefon numarası alarak kendi kimliğinizi açığa çıkarmadan farklı yerlerde işlemler yapabilirsiniz. Fake telefon numarası her cihazda kullanıma uygundur. Ayrıca dünyanın her yerinde kullanılabilir. Alışılagelmiş telefon numarası ise belirli bir coğrafi konuma ve belirli bir cihaza bağlı olarak kullanılabilir. Sanal telefon numaraları diğer cihazlara ya da telefon numaralarına otomatik olarak yönlendirilebilir. Ancak diğer geleneksel telefon numaralarının arama yönlendirme seçenekleri sınırlıdır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın