Sanal Numara Alma Bugünlerde Çok Popüler - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Sanal Numara Alma Bugünlerde Çok Popüler

Sanal numara alma kavramını açıklamak için öncelikle sanal numara nedir ve ne için alınır sorularını cevaplamak gerekir. Çağımız teknoloji çağı ve fiziki olarak yapılan her işi kolaylaştıracak bir alternatif sanal çözüm bulmak çok da zor değil.

Sanal market, sanal kampüs, sanal kart, sanal para gibi günlük yaşantımızı rahatlatan birçok sanal uygulama veya sanal hizmet mevcuttur. Sanal numara da internet kullanımın getirdiği sanal bir hizmet olup SIM kartına bağlı olmadan internet üzerinden alınan bir numaradır.

Kısaca sanal numara belli bir fiziki adres ile bağlantısı olmayan numara olarak tanımlanabilir. Sanal numara ile halihazırda kullandığımız telefon operatörleri yerine internet üzerinden iletişim sağlanır ve normal telefon numaraların yaptığı her hizmeti daha fazlasıyla yapar. Bundan dolayı da pek çok kişi tarafından kullanımı tercih edilen numaralar olmaktadır.

Neden Sanal Numara Alınır?

sanal numara almaPin
Sanal numara alma

Günümüzde artık cep telefonu olmayan kimse yok denebilir ve bu cep telefon numarası normal şartlarda yasal olarak bir telekomünikasyon operatörleri üzerinden belli bir ücret karşılığında elde edilmektedir.

Kendinize ait olan bu numarayı, internet sitelerine veya whatsapp, facebook, twitter gibi çok kullanılan sosyal medya platformlarına üye olurken sms onay kodu nedeniyle paylaşmak gerekir.

Ancak çoğu kişi telefon numarasını güvenlik veya başka nedenlerle bu mecralarda paylaşmak istemez. Bununla birlikte günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri olan whatsapp uygulamasında birden fazla kullanıcı konumunda olmak istenmesi durumunda yine whatsapp sanal numara alma yöntemi bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sanal Numara ile Yapılabilecek İşlemler

Sanal numaranın işleyiş sistemi, internet üzerinden sesli görüşme protokolü olan VoIP ile mümkün kılınmaktadır. VoIP, geleneksel telefon iletişiminin internet üzerinden gerçekleştiren bir teknoloji olup internete bağlantısı olan hemen hemen her cihazda kullanılabilir. Ücretli olarak verilen sanal numara, artık bazı uygulamalar kapsamında sunulan ücretsiz sanal numara alma hizmeti ile de sağlanabilmektedir. Sanal numaraları ile;

 • Dünyanın her yerinde arama gerçekleştirilebilir.
 • Diğer telefon numaralarına veya kişisel numaranıza yönlendirme yapılabilir.
 • Hiçbir ekipman veya teçhizat gerektirmez.
 • Normal telefon işlemlerini sanal numara ile gerçekleştirmek mümkündür.
 • Maliyeti düşüktür ve çok yönlü kullanıma uygundur.

Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal numara sağlayan birçok farklı internet sitesi ve uygulama bulmak mümkündür. Ancak bu hizmeti verebilecek güvenilir ve doğru bir site bulmak bu konunun en önemli kriterdir. Sanal numara almak için;

 • Güvenilir bir siteden bulunur.
 • Siteye üye olmak üzere ad, soyadı, mail adresi gibi bilgilerin talep edildiği kısa bir formu doldurulur.
 • Siteme giriş gerçekleştirdikten sonra istenen ülke kodu ile birlikte sanal numara seçilir.
 • İstenen miktarda online bakiye yüklemesi yapılır.
 • Sanal numara satın al işlemi tamamlanmış olunur.   

Whatsapp uygulamasında kullanmak üzere benzer şekilde söz konusu işlem basamakları ile sanal numara almak mümkündür. Whatsapp sanal numaraları tek seferlik olarak cihaza kurulabilir. Cihaz değiştirdiğinizde veya whatsapp uygulaması kaldırıldığında numara bir daha kullanılmaz. Sanal numara alma whatsapp uygulaması için yapılmak istendiğinde;

 • Whatsapp ile sanal numara hizmeti veren site veya uygulamanın internette bulunur
 •  Siteye üye olunduktan sonra üye paneli açılarak istenen miktarda bakiye yüklenir.
 • Bakiye yükleme sonrasında sanal numaranızı kullanmak istediğiniz platform olarak whatsapp uygulamasını seçilir.
 • Uygulamanın sunduğu listeden istenilen ülke kodu ve numara seçilir
 •  Whatsapp uygulaması gidilerek alınan ülke kodu ve numara whatsapp girilir.
 • Whatsapp tarafından istenen sms doğrulama onay kodu için tekrar uygulama sayfasına geri dönülerek sms onay kodu alınır ve whatsapp uygulamasına girilir.
 • Whatsapp sanal numarası kullanıma hazır duruma gelmiş olur.

Sanal Numara Alma Fiyatları

Sanal numara alma fiyatları, hizmeti veren siteye göre değişiklik göstermektedir. Sanal numara alma fiyatlarına etki eden önemli unsurlar arasında, almak istenen sanal numaranın hangi ülkeye ait olacağı ve diğer hizmet detaylarından gelmektedir. Son zamanlara sıkça araştırılan bir konu haline gelen ücretsiz sanal numara alma işlemi için karşınıza birçok uygulama çıkacaktır. Sanal numara özellikle ikinci bir whatsapp için tercih ediliyorsa en çok tercih veya tavsiye edilen whatsapp uygulaması için sanal numara alma sitesi tercih ederek sanal numara alma ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın