Roblox Neden Açılmıyor? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Roblox Neden Açılmıyor?

Roblox neden açılmıyor diye soranlar için en detaylı yazıyı yazmaya çalıştık. Roblox’un açılmadığını iddia eden kişilerin belirli bazı teknikler kullanması gerekir. Bu teknikler, çevrimiçi oyun platformuyla ilgili sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Kullanılabilecek birçok çözüm tekniği hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazdığımız makaleye göz atın.

Roblox Corporation tarafından oluşturulan ve dağıtılan çevrimiçi oyun platformu, çok sayıda kreasyona sahiptir. Eylül 2006’da kullanıma sunulan platformda başkaları tarafından geliştirilen oyunları oynayabilir veya kendi oyununuzu yapabilirsiniz. Sunduğu oyunlar sayesinde saatlerce dostane vakit geçirmeyi mümkün kılan platform, özellikle son koronavirüs pandemisi sürecinde tüm dünyada son derece popüler hale geldi. Bazı oyuncular ara sıra Roblox’un çalışmama sorunu yaşayabilir. Bu durumda kullanılabilecek bazı çözümler var. Bu teknikler mevcut sorunun çözümüne yardımcı olabilir.

Roblox Nedir?

roblox neden açılmıyorPin
roblox neden açılmıyor

Roblox neden açılmıyor, Roblox Corporation tarafından oluşturulmuş bir çevrimiçi oyun platformu ve oyun geliştirme aracıdır. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından yapılan oyunları oynayabilir ve kendi oyunlarını programlayabilir.

David Baszucki ve Erik Cassel’in 2004 yılında kurduğu ve 2006 yılında lansmanını yaptığı platform, Lua programlama dilini kullanan oyuncular tarafından oluşturulan çeşitli oyun türlerini destekliyor. Oyunun popülaritesi 2010’ların ikinci yarısında artmaya başladı ve COVID-19 salgını yalnızca bu artışı körüklemeye hizmet etti.

Roblox, kullanımı ücretsiz bir oyundur ve dijital bir para olan “Robux”, oyun içi satın alımlar yapmak için kullanılabilir. 16 yaşın altındaki tüm Amerikalı çocukların yarısından fazlası, aylık 164 milyondan fazla aktif kullanıcının olduğu Ağustos 2020 itibarıyla Roblox oynuyor. Oyun gazeteleri, Roblox’a çoğunlukla olumlu eleştiriler verdi.

Roblox’un tescilli Roblox Studio motoru, kullanıcıların kendi video oyunlarını ve modellerini yapmalarını sağlar. Diğer kullanıcılar daha sonra bu oyunları oynayabilir ve modeller oyunlara dahil edilebilir.

Oyunlar, Lua programlama dili kullanılarak oyun ortamını kontrol eden nesne yönelimli bir programlama sistemi kullanılarak oluşturulur. Kullanıcılar ayrıca “oyun geçişleri” adı verilen oyun içi tek seferlik satın alımlar ve “geliştirici öğeleri” veya “öğeler” olarak bilinen çoklu satın alma içerikleri de oluşturabilir. Yaratıcı ve Roblox Corporation, satış gelirlerinin bir kısmını alır.  

Çoğunluğu çocuklar tarafından oluşturulan Roblox Studio kullanılarak yılda toplam 20 milyon oyun yayınlanmaktadır.

Roblox Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Roblox sunucusunun durumunu doğrulayın.

Bilgisayarınızı kapatın.

Modeminizi açıp kapatın.

Tarayıcınızı inceleyin.

Roblox’u yeniden yükleyin ve silin.

Roblox Sunucularının Durumunu Doğrulayın

Roblox bir çevrimiçi oyun sitesidir, dolayısıyla sorunun nedeni sunucu olabilir. Oyunla ilgili bir sunucu sorunu nedeniyle söz konusu prodüksiyonun başlamaması mümkündür. Roblox sunucusunun durumunu kontrol etmek için bunu yapın.

Bilgisayarınızı Kapatın

Yapabileceğiniz ilk yaklaşım, sunucu tarafında bir sorun yoksa makineyi yeniden başlatmaktır. Oyunun mobil sürümünde bu konuda sorun yaşıyorsanız akıllı telefonunuzu veya tabletinizi açıp kapatmayı deneyin.

Modeminizi Kapatıp Açın

İnternet bağlantınız sorunun temel nedeni olabilir. İnternet bağlantınız sorunluysa, çevrimiçi oyun platformunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle modeminizin fişini çekin ve kapatın. Modemi fişe takın ve birkaç saniye sonra modeminizi tekrar açın.

Tarayıcı Kontrolü Sağlayın

Roblox web sitesinde bir oyuna tıkladığınızda, Roblox programını başlatan bir açılır pencere görünmelidir. Açılır pencere mevcut tarayıcınızda görünmüyorsa farklı bir tarayıcı deneyebilirsiniz. Tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun. Güncel değilse güncelleme prosedürünü uygulayın. Tarayıcınızdaki önbellek de temizlenebilir.

Roblox’u Kaldırma ve Yükleme

Önceki prosedürlerden hiçbiri sorunu çözmede başarılı olmadıysa, Roblox’u kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Kaldırma ve yükleme sorunu çözebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox Neden Kapandı?

Son 24 saatlik kaydedilen Roblox kesintilerine göre gün içinde sorunlar var. Roblox giriş sorunları kullanıcılar tarafından bildiriliyor ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Downdetector hizmetinin görselinden insanların Roblox ile ilgili sorunlar yaşadığını görebiliyoruz.

Roblox Tam Olarak Nedir?

Roblox, Roblox Corporation tarafından oluşturulmuş bir çevrimiçi oyun platformu ve oyun geliştirme aracıdır. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından yapılan oyunları oynayabilir ve kendi oyunlarını programlayabilir.

Roblox Yasaklanabilir Mi?

Ebeveynler, duygusallık sahneleri ve bilinçaltı mesaj yağmuru nedeniyle Roblox oyununun yasaklanmasını istiyor.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın