Roblox Kaç GB? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Roblox Kaç GB?

Roblox kaç gb sorusunu soruyorsanız doğru adrese geldiniz. Grafiklerinin oyuncuları kendine çektiği iyi bilinmektedir. Sizin için minimum, önerilen ve kaç GB Roblox sistem gereksinimlerine baktık, gelin bir göz atalım. 2006 yılında piyasaya sürülmesine rağmen 15 milyon çevrimiçi oyuncu ile önemli bir küresel etkiye sahip olmuştur. Oyunun 3D olması en önemli özelliklerinden biridir.

Çocuklarınız varsa Roblox oyununu duymuş olabilirsiniz veya çocuklarınız sizden oyunda kullanılan sanal para birimi olan Robux’u satın almanızı istemiş olabilir. Çocukların kendi oyunlarını yapabilecekleri ve benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle fikirlerini paylaşabilecekleri sanal bir ortam olan Roblox, dünya çapında milyonlarca insan tarafından seviliyor. Potansiyel risklere ve çocuklarınızı bunlardan nasıl koruyacağınıza bakacağız, çünkü Roblox çok sevilen bir oyun olsa bile yakınlarda hala endişeler var.

Roblox Nedir?

roblox kaç gbPin
roblox kaç gb?

Roblox kaç gb, Çocuklarınız olsaydı şüphesiz Roblox oynardı. Minecraft ve Lego’nun birleşiminden oluşan Roblox’ta insanlar başkaları tarafından yaratılan oyunları oynayabiliyor ve hatta kendi oyunlarını yapabiliyorlar.

Roblox’u PC’lerde, cep telefonlarında ve oyun konsollarında ücretsiz oynayabilirsiniz. Roblox’ta her ay 150 milyon aktif kullanıcı var ve şu anda milyonlarca kullanıcı oynuyor. Roblox, kullanıcıların oyunlar oluşturmasına, bunları oynamak için gerçek para satın almasına ve oynamanın yanı sıra para kazanmasına olanak tanır. İnsanlar, karakter görünümleri, etkinlikler ve diğer şeyler gibi ekstra özellikler için ücret alabilir.

Roblox Nasıl Çalışır?

Roblox kaç gb, Bir Roblox hesabına kaydolduğunuzda size çeşitli oyunlara erişim hakkı verilir. Her oyun, kayıtlı katılımcı sayısını ve geri bildirim derecesini gösterecektir. Bir oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, açıklamasını, oyuncu istatistiklerini ve önerilen diğer oyunları görüntülemek için oyunun sembolüne tıklamanız yeterlidir. Roblox platformundaki oyunların çoğunda gerçek kişiler bulunur.

Sonuç olarak, başkalarıyla etkileşime girmenizi veya bir takım olarak çalışmanızı gerektiren bir oyun seçerseniz (başkaları için yemek pişirmek gibi), muhtemelen gerçek bir kişinin yanında bir rol yapıyor olacaksınız. Giysiler ve aksesuarlar gibi oyun içi öğelere erişim sağlayarak karakterinizi özelleştirebilirsiniz. Gerçek dünyada satın alma işlemleri yapmak için Robux para birimini de kullanabilirsiniz.

Roblox Çocuklar İçin Güvenilir Mi?

Roblox kullanımıyla ilgili birkaç riskin farkında olmalısınız. İlk olarak, Roblox’un puanı 7+ olsa da, oyunların kendilerinde yaş sınırlaması yoktur. Roblox’ta bir hesaba kaydolduğunuzda doğum tarihiniz istenir.

Roblox yalnızca yaşa uygun içerik sağlayacaktır, örneğin 13 yaşından küçükseniz kütüphanedeki oyunlar filtrelenecektir. Bir kullanıcı 13 yaşından büyük olduğunu iddia ederse, Roblox hiçbir oyunu sansürlemez. Kütüphaneyi düzenli olarak tararlar ve herhangi bir saldırgan veya yasa dışı içeriği işaretlerler, ancak bu kesin değildir.

Roblox Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Özellikleri

 • İşlemci olarak Intel 2.4 GHz Dual Core ( Çift Çekirdek )
 • İşletim Sistemi (OS) olarak Windows 95, Vista, XP, 7, 8, 10 ( 32-64 bit )
 • Ekran Kartı olarak NVIDIA GeForce FX 5500 yada ATI Radeon 9500 veya Intel GMA 3100.
 • Bellek olarak 1 GB RAM
 • Depolama olarak 1 GB Sabit Disk alanı.
 • Ses Kartı – Evet.

Önerilen Sistem Özellikleri

 • Ekran Kartı olarak ATI 7950, NVIDIA GTX 660
 • İşletim Sistemi (OS) olarak Windows 10 ( 32-64 bit )
 • Bellek olarak 4 GB RAM
 • Depolama olarak 3 GB Sabit Disk alanı.
 • Ses Kartı – Evet.

Roblox Tam Olarak Kaç GB?

Bilindiği gibi Roblox, Lego oyun pazarına hakim durumda. Yeni nesil özellikleri ile benzer oyunları geride bıraktı. Oyunun 3 boyutlu görsellerinden dolayı 20 MB depolama alanı gerekiyor.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın