Roblox İsim Değiştirme - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Roblox İsim Değiştirme

Roblox isim değiştirme son zamanlarda merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar bu işlemi fazlasıyla araştırıyor. Peki Roblox adınızı nasıl değiştirirsiniz? Bu yazıda, bu soruya kapsamlı bir yanıt vereceğiz.

Şimdiye kadarki en popüler video oyunlarından biri 2006 yılında piyasaya sürüldü ve adı Roblox olarak karşımıza çıkıyor. Roblox‘u en çok gençler oynuyor. Oyunun ne kadar süredir devam ettiği göz önüne alındığında, kullanıcıların kullanıcı adlarını değiştirmek istemeleri mantıklıdır. İnsanlar yaşlandıkça zevkleri değişir ve daha genç yaşlarında seçtikleri isimleri değiştirmek isterler. Bir oyuncunun Roblox görünen adını değiştirme adımları aşağıda gösterilmiştir.

Kullanıcı adınız ücretsiz olarak değiştirilemez. Oyuncuların kullanıcı adlarını değiştirebilmeleri için Robux’un satın alınması gerekir. Oyundaki Robux olarak bilinen birinci sınıf para birimi, kullanıcıların yepyeni beceriler için özel kozmetikler ve özellikler satın almalarını sağlar. Roblox, oyunculara ücretsiz Robux edinme seçenekleri sunar, ancak aşamalar oldukça zordur.

Roblox Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

roblox i̇sim değiştirmePin
roblox i̇sim değiştirme
  • Roblox web sitesini ziyaret edin ve giriş yapın.
  • Ekranın sağ tarafında bir dişli simgesi olacaktır. Ayarlar menüsüne erişmek için çıkan sembole tıklayın.
  • Oyuncular, ayarlar sayfasının sağ tarafında adınızın yanında bir kalem ve kağıt simgesi göreceklerdir.
  • Oyunda bu sembole tıklayarak kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Bir oyuncunun adını değiştirmek için 1000 Robux harcaması gerekir.

Kullanıcı adınızı değiştirirken, oyuncular birkaç kısıtlamanın farkında olmalıdır. Bunlar:

  • Bir oyuncu başka birinin adını seçemez.
  • Oyuncuların hesapları arasında isim takası yapılamaz.
  • İsterseniz, diğer oyuncular önceki adınızı görebilir.

Çevrimiçi oyun deneyiminin önemli bir unsuru, kullanıcı adınızı değiştirmektir. Oyuncuların zaman içinde sürekli olarak aynı kullanıcı adını kullanması pek olası değildir. Birçok kullanıcı adı, Roblox, Xbox Live ve PlayStation 3 dönemlerinde oturum açma tekniği olarak kullanıldı. Neyse ki, Roblox artık bu işlevi oyuna dahil etti. Oyun dünyasında kullanıcı adınızı değiştirmek yaygın bir uygulamadır.

Telefonlarda ve Tabletlerde Roblox’ta Adlar Nasıl Değiştirilir?

Telefonunuzdan veya tabletinizden Roblox kullanıcı adınızı güncellemeniz, Android veya iOS için oyun uygulamasını başlatmanız, hesabınıza giriş yapmanız ve yeni kullanıcı adınızı girmeniz yeterlidir. Devam etmek için simgeye dokunarak Roblox uygulamasını başlatın. Ardından, hesabınızın yüklenmesini bekleyin ve alt menüdeki üç noktalı simgeye basarak daha fazla bölüme erişin.

Hesap ayarlarınıza erişmek ve seçeneği belirlemek için, görüntülenen yeni ekranda ayarlar öğesine (dişli simgesi) basın. Roblox’ta adınızı değiştirmeden önce kimliğinizi doğrulamalı ve hesabınızı bir e-posta adresine bağlamalısınız.

Henüz yapmadıysanız, E-posta Ekle seçeneğini seçin, E-postamı Ekle alanına e-posta adresinizi girin ve ardından Roblox hesap şifrenizi ekleyin. Hesap parolasını doğruladıktan sonra E-posta Ekle ve Kabul Et butonlarına dokunun. 

Kimliğinizi doğrulamak ve belirtilen e-posta adresini Roblox hesabınıza eklemek için giriş yapın, Roblox’un size sağladığı e-postayı gelen kutunuzda bulun ve orada E-postayı Doğrula butonuna tıklayın.

Artık Roblox kullanıcı adınızı değiştirmeye hazırsınız. Adınızı 1.000 Robux karşılığında değiştirmek için, hesabınızın Hesap Bilgileri alanına dönün ve seçtiğiniz yeni takma adı, hesap şifrenizi ve Kullanıcı Adı seçimine bağlı bir şeyi ilgili alanlara girin. Ardından Karşılaştır butonuna basın.

Roblox mağazasını ziyaret etmek için RS 80 RS (1.09 Euro), 400 RS (5.49 Euro) veya 800 RS (10.99 Euro) yazılarına tıklayın ve hizmetinizdeki Robux’lar isim değiştirmeye yetmiyorsa ilginizi çeken paketi seçip satın alın. Roblox Premium aboneliğini aktif etmek için de ayrıca alt menüde bulunan üç noktalı ikona basıp ardından açılan yeni ekranda Üyelik seçeneğini hızlı bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox’ta Hangi İsimlerin Kullanılması Daha İyidir?

İnsanların hatırlayacağı ve akılda kalıcı bulacağı kullanıcı adlarını kullanmalısınız.

Roblox İsim Değişikliği Ücretsiz Mi?

Ne yazık ki, Roblox oyununda adınızı ücretsiz olarak değiştiremezsiniz. Adınızı değiştirmek için 1.000 Robux ödemeniz gerekir.

Roblox Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştiririm?

Roblox kullanıcı adınızı değiştirmek oldukça kolaydır. Önce Roblox hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Hesap Bilgileri > Kullanıcı adı yanında bulunan düzenle seçeneğini seçmelisiniz. Bu alana istediğiniz kullanıcı adını girerek değişiklik yapabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın