Roblox Hata Kodu: 103 Nasıl Düzeltilir

Roblox Hata Kodu: 103, Xbox One konsollarında oynayan oyuncuların sinirlerini bozan yeni bir sorundur. Neyseki bunu nasıl düzelteceğinizi öğrenebileceğiniz kolay bir çözümümüz var..

roblox hata kodu: 103Pin
roblox hata kodu: 103

Roblox Hata Kodu: 103, Xbox One sunucularında görünen ve oyuncuların bir oyuna katılmasını engelleyen bir mesajdır. Bunun nedeni Roblox hesabının belirli oyunlara erişimi sınırlayan bir yaş kısıtlamasına sahip olması veya Ebeveyn Kontrolü ayarlarıyla ilgili olabilir.

Bu kılavuz, Roblox Hata Kodunu düzeltmek için çözümler sağlayacaktır: 103’ü Xbox One’da düzeltmek için çözümler sunacaktır.

Xbox One’da Roblox Hata Kodunu düzeltmenin birçok farklı yolu vardır: 103. Yapmanız gereken ilk şey, Xbox’ınızın internete bağlı olduğundan ve Roblox oyunlarını çevrimiçi oynamak için yeterli bant genişliğine sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu koşullardan herhangi biri doğru değilse, bu hata kodunu düzeltmek için başka bir yöntem kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir sonraki adım, aşağıda listelenen başka bir yöntemle bu hata kodunu tekrar düzeltmeyi denemeden önce bilgisayarınızdaki diğer tüm programları (Antivirüs programları gibi) kapatmayı denemektir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra, aşağıdaki düzeltmelerden birini denemenin zamanı geldi!

Roblox Hata Kodu 103 Nasıl Onarılır

Bir oyuna katılmakta sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni Roblox Hata Kodu 103’ün bunu yapmanızı engellemesi olabilir. Roblox Hata Kodu: 103 ile karşılaştığınızda, aşağıdaki mesaj görünecektir: “Katılmaya çalıştığınız Roblox oyunu şu anda mevcut değil.” Bu mesaj genellikle Xbox One konsollarında ortaya çıkar ancak, diğer platformlarda da görmeniz mümkündür. Roblox’ta arkadaşlarınızla oynamanın keyfini çıkarabilmeniz için bu hata kodunu düzeltmenize yardımcı olacak bazı çözümler:

Ebeveyn Ayarlarını Değiştir 

roblox hata kodu: 103Pin
Roblox Hata Kodu: 103

Xbox One’ınızda içerik görmekte sorun yaşıyorsanız, Çocuk hesabının yapabileceklerini kısıtlayan bir Ebeveyn hesabınız olabilir. Ebeveyninizin hesabına erişmekte sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları denemenizi öneririz:

  1. Xbox One’ınızda ana menüye gidin ve “Oyunlarım ve uygulamalarım” simgesini seçin.
  2. “Ayar” seçeneğine tıklayın ve değiştirmek istediğiniz Çocuk hesabını seçin.
  3. Çocuğun hesabına girdikten sonra, “Özel” simgesini arayın. Burada değiştirilebilecek birçok sekme bulacaksınız — “Başkalarının oluşturduğu içeriği gör” yazan sekmeyi bulun ve ayarları “İzin ver” olarak değiştirin.

Doğum Tarihini Değiştir

roblox hata kodu: 103Pin
roblox hata kodu: 103

Yukarıdaki adımları izledikten sonra hala bu hata mesajını alıyorsanız, doğum tarihi 13 yaşından büyük olan yeni bir Roblox hesabı oluşturmak isteyebilirsiniz.

Bunun nedeni, Roblox’un reşit olmayanların belirli özelliklere erişmesini önlemek için ek önlemler almasıdır.

Buraya tıklayarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz: https://www.roblox.com/accounts/new

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın