Roblox Arkadaş Ekleme - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Roblox Arkadaş Ekleme

Roblox arkadaş ekleme konusu üzerinde fazlasıyla fikir var. Roblox oyunu hem siz hem de arkadaşlarınız tarafından bireysel olarak oynanabilmektedir. Bu nedenle Roblox Arkadaş Ekleme işlemi çok önemlidir. Sonuç olarak, sosyal çevrenizi genişletebilir ve popüler oyunların her birinde tonlarca oyuncuyla tanışabilirsiniz. Bu oyuncuları oyun içinde ekleyerek oynamaya devam edebilirsiniz, ancak bu PC ve mobilden farklı bir prosedürdür.

Kullanıcılar, tamamlanmamış oyunla ilk kez 2004 yılında DynaBlocks takma adıyla tanıştırıldı. David Baszucki ve Erik Cassel, oyunun ana mantığını ve çerçevesini oluşturdu. 2005 yılına gelindiğinde, oyunun yaratıcıları, daha fazla geliştirmeden sonra adı Roblox olarak değiştirdiler. 2005 sürümü Beta olarak adlandırıldı. Oyun nihayet 2006’da tam potansiyeline ulaştı. Oyunun birincil önermesi, oyuncuların Roblox Studio’yu kendi oyun alanlarını ve oyun tarzlarını tasarlamak için kullanabilmeleridir. Çeşitli oyun türleri tasarlayarak, kullanıcılar milyonlarca başka oyuncuyla çevrimiçi ve çok oyunculu oyunlar oynayabilir. Oyunun yenilik ve hayal gücü üzerindeki kısıtlamaları kaldırma mantığı ile her şey düşünülebilir. Oyun platformlarında kullanıcı tarafından oluşturulan çeşitli oyun dünyalarına katılabilirsiniz.

Roblox PC’den Arkadaş Ekleme

roblox arkadaşPin
roblox arkadaş ekleme

Hangi platformda olursanız olun, aynı oyun sunucusunda olmak, Roblox arkadaşlarını eklemek için bir ön koşuldur. Onları önden görebildiğiniz sürece bu bir problem olmamalı. İkinizin de aynı sunucuda olduğundan emin olmak için aynı anda bir oyuna katılmayı deneyebilirsiniz. Bu noktada, karakterlerinizin yanındaki RB’ye dokunmalısınız. Bastıktan sonra bir menü açılır. Menünün sol tarafında “arkadaş ekle” seçeneği olacak ve oradan istek gönderebilirsiniz.

Sizinle Roblox’ta arkadaş olurlarsa, yalnızca arkadaş listenizde görünürler. Bu şekilde ne yaptıklarını takip edebilirsiniz. Ancak, onları Roblox aracılığıyla eklediğiniz için, Xbox arkadaş listenizde olmayacak.

Roblox Arkadaş Kabul Etme

 • Ekranın altındaki Diğer butonunu tıklayın.
 • Arkadaşlar’a tıklayın
 • Buradan İstekler’e dokunun.
 • Kabul Et veya Reddet’i seçin.

Roblox’ta Telefon Üzerinden Arkadaşlık İsteği Nasıl Gönderilir?

 • Ekranın altındaki Diğer butonunu tıklayın.
 • Arkadaşlar kısmını seçin
 • En üstteki Arama çubuğu simgesini tıklayın.
 • Bir arkadaşınızın kullanıcı adını girin ve arayın
 • Bir şey eklemek için kullanıcı adının yanındaki ekle butonunu seçin.
 • Halihazırda bir arkadaşlık isteği gönderdiyseniz, bunu tekrar yapamazsınız ve profillerinde “Beklemede” veya “Yükleniyor” simgesi görüntülenir.

Tablet

 • Ekranın alt kısmında Ana Sayfa butonuna basın.
 • Ekranın üst kısmındaki simgesine dokunun.
 • Arkadaş olmak istediğiniz oyuncunun adı yazılmalıdır.
 • Listeden oyuncunun adına dokunun.
 • Bir arkadaşlık isteği göndermek için o simgeye tıklayın.

Roblox’ta Xbox Üzerinden Arkadaş Ekleme

Xbox kullanıcıları ile oynamak çok daha basit. Diğerinin oyun etiketine bakmak için ikinizin de Xbox’ın Arkadaşlar sayfasını kullanmanız gerekecek. Bir arkadaşlık isteği onaylandıktan sonra Xbox profillerini ziyaret ederek oyunlarına istediğiniz zaman kolayca katılabilirsiniz. Teorik olarak bunu yaparak herhangi bir yeni Roblox arkadaşı edinmeyecek olsanız da, arkadaşlarınızın sunucularına katılmayı çok daha kolay hale getirecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox’ta Arkadaşlarınızı Nasıl Bulursunuz?

Zaten tanıdığınız kişileri bulmak için kişilerinizi telefonunuzdan içe aktarmalısınız. Arkadaşların bir Roblox hesabına sahiplerse seni anında arkadaş listelerinden çıkarırlar. Arkadaş Davet Et menüsünden URL’yi yapıştırarak, hesabı olmayan birini Roblox’ta sizinle oynamaya davet edebilirsiniz. Kimsenin telefon numaranızı veya diğer kişisel bilgilerinizi görmeyeceğini bilerek rahatlayabilirsiniz. Roblox, kişilerinizi dış taraflara ifşa etmeyerek kesinlikle gizliliğe bağlı kalır.

Roblox’tan Nasıl Arkadaş Silinir?

Roblox hesabınıza giriş yaptıktan sonra Arkadaşlar sayfasına gidin. Arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz kişiyi seçtikten sonra Arkadaşlıktan Çıkar butonuna dokunun.

Roblox’ta Arkadaş Eklemenin Faydaları Nelerdir?

Herhangi bir oyunu kendi başınıza oynayabilirsiniz, ancak arkadaşlarınız Roblox oynamak daha keyifli. Ayrıca oyun içinde bir arkadaşınızla bir takım kurabilir ve kazanmak için bir birim olarak rakiplerinizi yenebilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın