PUBG PC için Steam Başlatma Seçenekleri - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

PUBG PC için Steam Başlatma Seçenekleri

 pubg pc için steam başlatma seçenekleriPin

PUBG PC için Steam Başlatma Seçenekleri

Pubg PC, en popüler battle royale oyunlarından biridir. Dünyanın her yerinden birçok oyuncu her gün oynuyor. Okurlarımızın çoğu, PUBG’de daha iyi performans ve FPS için steam seçeneklerini bilmek istedi. Bu yüzden, buradaki oyuncu arkadaşlarıma yardımcı olmak için pubg PC için pubg FPS’yi artırmanıza yardımcı olabilecek en iyi ve en çok tavsiye edilen steam ayarları.

PUBG PC için Steam Başlatma Seçenekleri

Gecikme ve FPS düşüşleri yaşıyorsanız, gecikmesiz bir performans elde etmek için pubg’ı optimize etmeniz gerekir . Kılavuz, pubg PC’yi optimize etmek için doğru grafik ayarlarını bulmanıza yardımcı olabilir. İşte FPS’nizi daha da geliştirmenize yardımcı olan buhar başlatma seçenekleri:

Steam’de başlatma seçeneklerini ayarlamak için şu adımları izlemeniz gerekecek:

 • Steam’i açın ve oyun Kitaplığınıza gidin.
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds’u kütüphanede bulun ve oyuna sağ tıklayın.
pubg pc için steam başlatma seçenekleriPin
 • Bir açılır menü göreceksiniz, özellikleri tıklayın
 • Genel Sekmede, “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” adlı bir düğme bulacaksınız.
pubg pc için steam başlatma seçenekleriPin
 • Başlatma seçenekleri çubuğunda aşağıdaki ayarları girin: Ayarları sisteminize göre düzenlemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun için yönergeler aşağıda belirtilmiştir:
pubg pc için steam başlatma seçenekleriPin
pubg pc için steam başlatma seçenekleriPin
 • -refresh 60 -maxMem = 13000 -malloc = sistem -USEALLAVAILABLECORES -sm4 -high

-yenile 60/144/244

Bu ayar, oyunun yenileme hızını kontrol eder. Gerçek monitör yenileme hızınızla aynı değeri koyduğunuzdan emin olun. Çoğu monitör için 60’tır. Oyun monitörleri 144’tür.

Monitör yenileme hızınıza göre ayarlayın.

 • -maxMem = xxxxx

Bu komut, PUBG için RAM tahsisini ayarlar. PUBG PC’yi çalıştırmak için kullanılacak maksimum RAM boyutudur. Sahip olduğunuz RAM’inizin boyutuna bağlı olarak farklı boyutlar tahsis edebilirsiniz. Sistem için de biraz RAM bıraktığınızdan emin olun.

Bilgisayarınızdaki RAM miktarına göre -MaxMem olarak ayarlayın

 • 16GB RAM için -maxMem = 13000
 • 12GB RAM için -maxMem = 11264
 • 8GB RAM için -maxMem = 7168

 • -malloc = sistem

Bu ayar, işletim sisteminizin, buhar başlatma seçeneklerini kullanarak PlayerUnknown’s Battlegrounds’a ne kadar sanal bellek ayırması gerektiğine karar vermesine olanak tanır. Düşük kaliteli bir sisteminiz varsa kullanışlıdır.

 • -KULLANILABİLİR

Bu, diğer oyunlarda da kullanabileceğiniz çok yaygın bir buhar başlatma seçeneğidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu komut, oyunu işlemcinizin tüm gücünü kullanmaya zorlayarak oyun için tüm çekirdeklerin kilidini açar. Düşük kaliteli sistemler bundan faydalanır.

 • -yüksek

Oyunu daha iyi çalışması için yüksek öncelikli modda çalıştırır. Bu, cihazınız iyi optimize edilmemişse yardımcı olabilir. Bunu, görev yöneticisi ile manuel olarak da yapabilirsiniz.

 • -sm4

SM4, gölgelendirici model 4’ü ifade eder. Pubg için bu buhar başlatma seçeneği, temelde pubg’yi, eski GPU’lar ve düşük kaliteli sistemler için çok daha hızlı olan directX10 modunda çalışmaya zorlar. DIRECT12 daha iyi grafiklere sahip olduğu için grafikleri kaybedeceksiniz, ancak pubg PC oynarken daha iyi performans ve FPS artışı elde edeceksiniz.

 • -d3d10 (-sm4 kullanıyorsanız gerekli değildir)

Bu, pubg için directx10 modunu etkinleştiren bir buhar başlatma seçeneğidir. -Sm4 modunu kullanıyorsanız buna ihtiyacınız yoktur. Ancak herhangi bir nedenle, sm4 ile ilgili sorunlarınız varsa, bunun yerine -d3d10’u kullanabilirsiniz. -Sm4 ile aynı şeyi yapar. Daha yüksek FP’ler, ancak biraz daha düşük grafiklerle oyunu daha hızlı hale getirir.

Steam seçenekleri bunlardır. Tüm bunları yaptıktan sonra, gecikmesiz oyunun tadını gerçekten çıkarabilirsiniz. Umarım bu kılavuz sizin için bilgilendirici olmuştur ve okuduğunuz için teşekkür ederim. Ve her zamanki gibi Mutlu Oyun.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın