Mobil Oyunlar

PUBG PC FPS ve performans için en iyi Grafik ayarları!

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!

PUBG PC FPS ve performans için en iyi Grafik ayarları!

PUBG veya bilinmeyen savaş alanları, milyonlarca oyuncu tarafından oynanan en çok oynanan savaş rotasıdır . Ancak oyunu oynadıktan sonra tüm oyuncular aynı sonuca vardı – Pubg’deki FPS gecikmesi en kötüsü. Şeker kaplamagerekmediği gibi, hepimiz biliyoruz ki, bir RTX kartınız veya bir Titan kartınız yoksa, Yüksek ayarlarda PUBG’de 144 fps veya daha yüksek FPS elde edemezsiniz. Heck, tüm ayarları yaparak ve her şeyi düşük tutarak 60 fps’ye neredeyse ulaşamıyoruz. 


Görünüşe göre bu mümkün. Yine de biraz sabır ve çaba gerektirir. yüksek FPS kolay gelmiyor. İşte PUBG PC için en iyi ayarlar.

 • Pubg oyun içi ayarlarını düzenleme
 • Grafik kartı ayarları
 • Steam ayarları

1) PUBG Oyun İçi Ayarları

PUBG PC’yi başlatın ve sağ üst taraftaki seçenekler simgesini (dişli gibi görünüyor) tıklayarak ayarları açın.

Şimdi Grafikler sekmesini açın. PUBG PC’deki her ayarın nasıl ayarlanacağını açıklayacağım ve göstereceğim. Grafik sisteminin ayarlanmasının, ayarların doğru şekilde uygulanması için oyunun yeniden başlatılmasını gerektirdiğini unutmayın.

1) Ekran ayarları

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!
 • Ekran Modu ayarları: Tam Ekran.

Tam ekran bir oyuncu olarak oyun oynamak için en iyi seçenektir. Sınırlar gibi dikkat dağıtıcı şeyler bazen odak noktanızı kaybetmenize neden olur. PUBG PC oynarken istediğiniz bir şey değil.

 • Çözünürlük Ayarları: yerel çözünürlüğünüzü kullanın. Oluşturmaya zorlamayın.

Bilgisayarınız varsayılan çözünürlükte çalıştırılamayacak kadar eski değilse, varsayılan çözünürlüğünüzü kullanmak performans ve kalite dengesi için en iyi seçimdir. Ancak 720p’nin altına düşürmeniz gerekiyorsa, o zaman oyunu oynamamak daha iyidir. Kaba olmamak, ancak oyuncular sizi tespit edecek, ancak onları tespit edemeyeceksiniz – oyun ve PUBG PC için korkunç bir dezavantaj.

 • Lobi FPS : Farketmez

Oyun İçi FPS : Sisteminize bağlı olarak Sınırsız veya Ekran Tabanlı.

İlgili Makaleler

Daha iyi bir ekranınız ve iyi bir grafik kartınız varsa, fps’yi ekran yenileme hızınızla sınırlandırın. (60,120,144,244) vb.

Not: dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız sisteminizde ısıtma sorunları varsa, kare hızının kilidinin açılması aşırı ısınma sorunlarına neden olabilir.

Düzeltilmiş Kare Hızı:

Bu seçenek ne olursa olsun devre dışı bırakılmasını istersiniz, çünkü PUBG oynatılırken gereksiz giriş gecikmesi ekler. Çevrimiçi bir oyun için her zaman kapalı olmalıdır.
PUBG Gelişmiş ayarları

 • İşleme Ölçeği: 100 veya 90.

Son çare olmadığı sürece bu ayarı değiştirmeyin. 100’ün altına inmek bulanık dokulara neden olur ve oyununuzu bozar. Kesinlikle keskin nişancı savaşlarında öleceksin. Ama fps desteği veriyor. 90’ın altına inmeyin.

 • FPP Kamera FOV: 103 veya (varsayılan)

Bu kişisel bir tercih, ancak sorduğum tüm profesyonel oyuncular FOV’u en üst düzeye çıkarmayı tercih ediyor.

Daha geniş bir görüş alanı (FOV), oyuncunun bakış açısından görebileceğiniz şeyi artırır. Hem TPP hem de FPP PUBG oyuncuları için en iyisidir. Ancak, daha düşük değerler performansınızı artıracaktır. Test edin ve neyi rahatladığınızı görün. Aksi takdirde, varsayılan olarak bırakın.

2) Gelişmiş Grafik ayarları

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!

 • Genel Grafik Kalitesi: ÖZEL


Her ayarı inceleyeceğiz ve her birini ihtiyaçlarımıza ve oyun ayarlarımıza göre belirleyeceğiz.

Öyleyse başlayalım:

 • Kenar Yumuşatma: Çok Düşük.

Çok iyi grafiklere sahip değilseniz bu ayarın FPS üzerinde çok büyük bir etkisi vardır .

Not: Çok Düşük: Kenar Yumuşatma yok, Düşük: FXAA, Orta ve yüksek: TAA.

 • İşlem Sonrası: Çok Düşük.

Minimum görsel değişiklikler Çok düşük seviyede tutun ve rekabetçi oyunlar için ihtiyacınız olan ekstra PUBG FPS’yi edinin

 • Gölgeler: Çok Düşük.

Dokulardan sonra en büyük 2. fps etkisi vardır. Her zaman çok düşük. Dokular için ekstra performansa ihtiyacınız var. Performansı her zaman mümkün olduğunca düşük gölgelerle korumak için.

Dokular: Orta / Yüksek.

PUBG PC’deki doku kalitesi ayarı oyununuz için çok önemlidir. Kullanabileceğiniz en iyi kaliteyi kullandığınızdan emin olun. 4 GB veya daha yüksek bir grafik kullanıyorsanız yüksek ayarlarla gidin. Bu, oyuncuları tespit etmenize ve kolay öldürmeler yapmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle keskin nişan alırken.

 • Etkileri: Çok Düşük.

Bu seçenek, düşman silahlarının parlamasını etkiler. Keskin nişancı oyuncuları yükseklere koymalıdır. Ama önemli bir fps hit neden olur Bu yüzden uyarılırsınız.

Keskin nişancı iseniz yüksekte tutun, çok düşük ile gidin. Daha iyi FPS ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

 • Yeşillik: Çok Düşük.

Her zaman çok düşük. RTX 2080TI’nız olması önemli değil. Çok düşük tutun. Başka hiçbir ayar, bu ayarın yapabileceği gibi MAP’nin etrafındaki gizli oyuncuları bulmanıza yardımcı olamaz. Bu yüzden mümkün olduğunca düşük tutun.

 • Görüş Mesafesi: Orta veya Düşük

Eğer yüksek koymak sürece fps zorlukla etkiler. Çok düşük yerine Ortada tutmanızı öneririm. Şahsen oyunun Çok Düşük ile geciktiğini hissettim ve bunun nedeni, şeyleri sadece yaklaştığınızda işlemek için daha fazla işlem gücü kullanılmasıdır. Bu, oyunu geciktirebilir.

 • Keskinleştir: Açık

Keskinleştirme, oyuncuları tespit etmek için mükemmeldir ve fps üzerinde küçük bir etkisi vardır. Bunu aç. Grafik iyileştirme 2-3 fps değerinde.

 • V-Sync: Kapalı

Gecikmeyi oluşturduğu ve fps’yi sınırladığı için bunu devre dışı bırakın. Sadece bir RTX 2080TI’niz varsa kullanın. Ama sonra neden buradasın?

 • Hareket Bulanıklığı: Kapalı

Neden bir şey bulanıklaştırmak istiyorsun? Herhangi bir oyun için asla bulanıklık kullanmayın. Profesyonel oyun oynamanın basit gerçeği: Oyun oynarken vizyonunuzu engelleyebilecek hiçbir şey yapmayın. Düşmanları daha hızlı ve doğru bir şekilde tespit etmeniz gerekir. Her nanosaniye önemlidir.

Ayarlarınızı seçmeyi tamamladıktan sonra, az önce yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için Uygula’yı tıklayın.

3) PUBG Oynanış ayarları

 • Envanter ekranı karakteri oluşturma: Kapalı

Bu seçeneği devre dışı bırakın. FPS’yi yaklaşık% 30 artıracak. Geliştiricilerin neden bu kadar güce aç bir şekilde uyguladıklarını bilmiyorum. Ancak bu özellik yarardan çok zarar verir. oyuncuları kapat

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!
 • Tekrar: Devre Dışı

Bu ek yükü devre dışı bırakın. Profesyonel turnuva için kayıt veya antrenman yapmadığınız sürece. Bu özelliği kapatın ve performans artışı elde edin.

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!
 • Ölüm Kamerası: Engelli

Tekrar oynatmaya benzer şekilde, oyunu çevrimiçi olarak yayınlamak veya Youtube Videoları yapmak istemediğiniz sürece bu çok fazla güç ve fps alacaktır.

3) PUBG’de MAX FPS için Steam ayarları

Aşağıdakiler, buharda oyun performansı için PUBG FPS’yi optimize etmek için bu yöntem yapabileceğiniz optimizasyonlardır. Bu ayarlar aşağıdaki ekran görüntülerinden kolayca anlaşılabilir:

Steam kütüphanesinde PUBG’ye sağ tıklayın> Özellikler> Genel sekmesi
“Oyun sırasında Buhar Yerleşimini Etkinleştir” seçeneğinin işaretini kaldırın

pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!

Başlatma Seçeneğini Ayarla: –malloc = system -USEALLAVAILABLECORES


pubg pc fps ve performans için en iyi grafik ayarları!

Umarım, şimdi PUBG PC’de eskisinden daha iyi bir FPS elde edebilirsiniz. En iyi pubg pc ayarlarımın bu tavuk yemeklerini almanıza yardımcı olacağını umuyoruz, FPS, oyununuzda kritik bir rol oynar ve pubg pc’yi oynamak için en az 60 fps olduğundan emin olun. Aksi takdirde, yakın dövüşlerde kolayca kaybetmeye devam edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu