PUBG Pc En İyi Hassasiyet Ayarları Tek Burada! - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

PUBG Pc En İyi Hassasiyet Ayarları Tek Burada!

pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

PUBG Pc En İyi Hassasiyet Ayarları Tek Burada!

Bu yazıda, oyununuzu geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli PUBG fare duyarlılığı ayarlarını inceliyoruz . Profesyonel kullanıcılar ve ileri düzey oyuncular sadece şans eseri kazanmazlar. Doğruluklarını artırmak için oyundaki fare duyarlılığı ayarlarının nasıl kullanılacağını öğrendiler. Tweak yapabileceğiniz çeşitli fare ayarlarını tartışıp avantajınıza göre ayarlayalım.

pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

İçindekiler

 • Fare Hızlandırma Kapalı mı?
 • DPI Ayarları Nedir?
 • En İyi DPI Ayarları
 • PUBG Dikey Hassasiyet
 • En İyi PUBG Takımları Ayarları
 • En İyi Dürbün Hassasiyet Ayarları 

Fare Hızlandırma Kapalı mı?

PUBG Pc‘deki ayarlarınızda yapabileceğiniz en iyi ayarlardan biri fare hızlandırmanızı kapatmaktır. İşte nedeni:

Fare hızlandırma açık olduğunda, hareket duyarlılığınız otomatik olarak artar, farenizi ne kadar hızlı hareket ettirdiğinize bağlıdır. Bu sizin için birçok soruna neden olur çünkü ne kadar hızlı hareket ederseniz, fareniz o kadar hassas olur!

Daha verimli bir oyun için , istediğiniz zaman fare hassasiyetinde herhangi bir değişiklik olmadan 180 derecelik hızlı bir hareket yapabilmektir. Kas hafızası oluşturmak bunun önemli olmasının ana nedenidir. Hassasiyeti artırma ve azaltma konusunda endişelenmeden özgürce hareket edebiliyorsanız, oyundaki önemli bir dikkati dağıttınız demektir.

Bu ayar , aynı anda birçok farklı şey yapmanız gerektiğinde oyun sonu (final circle) sırasında giderek daha önemli hale gelir . Hızlı bir şekilde son daireye geçmeniz, arkasındaki düşmanlar için etrafınıza bakmanız ve çevreyi düşman hareketlerinin işaretleri için taramanız gerekir.

Fare hızlandırması kapalıyken, hızlı hareket ederken ek duyarlılığı dengelemeden tüm bunları sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

PC‘nizde fare hızlandırmayı kapatmak için masaüstü arama çubuğunuzda “Fare Ayarları” nı arayın. Bilgisayarınız için çeşitli fare ayarlarına erişebileceksiniz.

En İyi Fare Hassasiyeti Ayarları

Hedefinizin ve hareketinizin farklı yönleri için ayarlayabileceğiniz çeşitli hassasiyet ayarları vardır. PUBG‘nin duyarlılık ayarlarını bu yönlerin her biri için otomatik olarak varsayılan 50’ye ayarladığını unutmayın. Mükemmel oynanışı garanti eden belirli bir seviye olmasa da, profesyonel PUBG oyuncuları tarafından daha sık kullanılan önerilen hassasiyet ayarları şunlardır:

 • Ortalama Hassasiyet. Bunu 43 olarak ayarlamak en iyisidir. Bu, varsayılan hassasiyetten biraz daha düşüktür. Bunu biraz daha düşük tutmak en iyisidir, böylece daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz ve ayrıca fareyi kaydırırken arazi ayrıntılarını ve düşman hareketlerini tespit edebilirsiniz.
 • Hedefleme Hassasiyeti . Bunu 40 olarak ayarlayın. Bunu yaparak, kalçadan ateş ederken sabit hedefleri sorunsuz bir şekilde hedefleyebileceksiniz. Ayrıca, hareketli düşmanları hedeflerken, onları sabit bir görüşle amacınızla takip edebilirsiniz. Bu ayarın yüksek bir seviyeye (50’nin üzerinde) yerleştirilmesi titrek bir ele sahip olmaya benzer.
 • Kapsam Belirleme Hassasiyeti. Bunu 40 olarak ayarlayın. Bunun kas belleği amaçları için hedefleme hassasiyetinizle aynı olmasını istiyorsunuz. Görüşünüzü her hedeflediğinizde fare hareketinizi çok fazla ayarlamak istemezsiniz.
pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

Her türlü kapsam için PUBG hassasiyet (2X, 3X, 4X, 6X, 8X, 15X). Genel bir kılavuz olarak, bunların her birini 39 veya daha düşük bir değere ayarlamak istersiniz. Bunun nedeni, kapsamınızın kapsamı ne kadar uzun olursa, fareniz harekete karşı o kadar duyarlı olma eğilimindedir. Çok uzun menzilli kapsamların (6X ve üstü) hedefleme zorluklarından kaçınmak için, fare hassasiyetini rahat edebileceğiniz en düşük ayara ayarladığınızdan emin olun.

DPI Ayarları Nedir?

Fare duyarlılığının yanı sıra, DPI ayarlarınızı da yapmanız gerekir . DPI “inç başına nokta” anlamına gelir. Bunun, mouse pad’inizde taşıdığınız her inç için farenizin kaplayacağı piksel miktarı ile ilgisi vardır.

Örneğin, ayarınız 1.000 DPI ise, mouse pad üzerinde taşıdığınız her 1 inç için fareniz oyunda 1.000 piksel hareket edecektir.

Daha yüksek bir DPI ayarı, fare altlığında gerekli daha düşük etkinlikle ilişkilendirilirken, daha düşük bir DPI, farenizle daha etkin olmanız veya muhtemelen daha büyük bir fare altlığı almanız gerektiği anlamına gelir.

pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

Farklı oyuncuların farklı DPI ayar tercihleri ​​olacaktır. Örneğin, daha büyük fare altlıklarına ve daha büyük ekranlara alışkın olanlar daha düşük DPI ayarlarını tercih etme eğilimindedir. Bazı oyuncular çok çeşitli kol hareketleri yapmaya daha alışkındır ve bu nedenle DPI’larını alt uca yerleştirirler.

Öte yandan, daha küçük dizüstü bilgisayarlarda veya fare altlıklarındaki oyuncular genellikle daha yüksek DPI ayarlarını tercih etme eğilimindedir.
En İyi DPI Ayarları

Yine de, DPI ayarlarının belirli bir kullanıcının tercihine bağlı olması gerekse de, daha iyi oyun deneyimi ve daha verimli performans için kılavuz olarak kullanabileceğiniz bazı önerilen DPI ayarları şunlardır :

PUBG uzmanlarının yaklaşık% 90’ı DPI’larını 800 veya daha düşük bir değere ayarladı . 800 ılımlı bir DPI ayarıdır, ancak farenizi her hareket ettirdiğinizde kontrolü kaybedemeyeceğiniz kadar yüksek değildir. En iyi sonuçlar için, 1.000’in üzerinde DPI seviyelerinden kaçınmak en iyisidir. Bunu yaparsanız, çevrenizi incelemek ve görme kontrolünü sürdürmek konusunda daha fazla zorluk yaşarsınız.

Daha büyük bir mouse pad’iniz varsa veya oynarken büyük kol hareketleri yapmayı tercih ederseniz, DPI’nızı minimum 400’e ayarlamak isteyebilirsiniz. Bu, fare görünümünüzün çok az hareketle çok fazla hareket etmemesini sağlar. yastık.

Son DPI ayarı yine de kişisel tercihinize ve ekipmanınıza bağlı olacaktır. 

Diğer PUBG Kılavuzları;

 • PUBG Sıfırlama Kılavuzu. Bu kapsamlı kılavuz, düşmanlarınızı nasıl sıfırlayacağınızı gösterir, böylece hedefleri her mesafeden doğru şekilde vurabilirsiniz. Sıfırlama kılavuzu, maksimum sonuçlar için silahlarınızın, kapsamlarınızın ve fare duyarlılığı ayarlarınızın bir kombinasyonunun nasıl kullanılacağını gösterecektir. PUBG Sıfırlama Kılavuzu
 • PUBG Konumlandırma Analizi . Bu kılavuz, herhangi bir PUBG haritasında kendinizi nasıl daha iyi konumlandıracağınızı gösterir. Size iyi veya kötü pozisyonlar gösteren araçlar kullanarak oyununuzu geliştirin. Harita üzerinde ayrıca tehlikeli bölgeleri de göreceksiniz, böylece daha sonra bunlardan kaçınabilirsiniz. PUBG Konumlandırma Analizi
 • PUBG Sanhok Harita Rehberi . PUBG‘nin bugüne kadarki en küçük haritasının (ve en popüler haritalarından birinin) tanıtımlarını ve çıkışlarını öğrenin. Size en iyi iniş yerlerini, en etkili stratejileri ve profesyonel PUBG oyuncuları tarafından kullanılan içeriden ipuçları ve sırları göstereceğiz. PUBG Sanhok Harita Rehberi
 • Erangel’de En Etkili DMR. Erangel haritasında en iyi Belirlenmiş Nişancı Tüfeği, özellikleri ve bunların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. Erangel’de En Etkili DMR

PUBG Dikey Hassasiyet;

Dikey hassasiyet çarpanı , dikey ve yatay fare hareketleri arasındaki oranı ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin, bunu 1: 1 (veya 1.0) olarak ayarlarsanız, farenizi dikey veya yatay olarak hareket ettirseniz de farenizin duyarlılığı aynı olacaktır.

Öte yandan, bunu% 70 (veya 0,7) olarak ayarlarsanız, dikey hareketler yaparken fare hassasiyetinizin% 70 daha az olduğu anlamına gelir. Bazı oyuncular geri tepmeyi azaltmak için aslında 0.7 dikey hassasiyet çarpanını tercih eder.

Ancak, profesyonel PUBG oyuncuları arasındaki genel fikir birliği 1: 1’dir. Bu tercih, gerçek PUBG kullanıcılarının oyun tahtalarında ve forumlarında görülen toplu yorumlara dayanmaktadır. 1: 1 ayarının arkasındaki fikir, tüm hareket yönlerinde eşit bir hassasiyete sahip olmaktır. Bu daha tavsiye edilen bir ayar gibi görünmektedir.

En İyi PUBG Takımları Ayarları

Şimdi en iyi PUBG takımları ve oyuncuları tarafından kullanılan bazı vites ayarlarına bakalım. Hassasiyet ayarlarının farklı ekipler arasında değiştiğini göreceksiniz, ancak ayar aralıklarının çoğu bu makalede önerdiğimizle benzer:

Sıvı Takım. Bu takımın en iyi oyuncularından biri Jim “JeemzEliassen . İşte kullandığı ayarlar:


DPI – 800
Dikey Hassasiyet – 1.00 (1: 1)
Genel Hassasiyet – 30
Hedefleme Hassasiyeti – 20
Kapsam Hassasiyeti (2X – 15X) – 20

SoloMid Takımı . Bu başka bir baskın PUBG Takımı, ancak oyuncuları değişen hassasiyet ayarları kullanıyor.

pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

En tanınmış oyuncularından SmaK aşağıdaki ayarları kullanır:

DPI – 400
Dikey Hassasiyet – 1.00 (1: 1)
Genel Hassasiyet – 35
Hedefleme Hassasiyeti – 35
Kapsam Hassasiyeti (2X – 15X) – 35

Faze Klan. Farklı hassasiyet ayarları kullanan birçok iyi oyuncuya sahip bir başka profesyonel PUBG takımı. Üyelerinden biri olan mxey , aşağıdaki profesyonel ayarlara sahiptir:
DPI – 400
Dikey Hassasiyet – 1.0 (1: 1)
Genel Hassasiyet – 32
Hedefleme Hassasiyeti – 32
Kapsam Hassasiyeti (tüm kapsamlar için) – 32

Gördüğünüz gibi, duyarlılık ayarlarında farklı profesyonel oyuncular / takımlar da farklı tercihlere sahip. Hatırlanması gereken önemli şey, her PUBG Hassasiyet ayarının arkasındaki prensibi anlamaktır. Oyun stilinize bağlı olarak bu ayarların her birini kullanmayı öğrenin ve bunları size karşı değil kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun.

Bu makalede önerilen ayarları, sert ve hızlı bir kural yerine bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın.

En İyi Dürbün Hassasiyet Ayarları;

Gerçek adı Michael Grzesiek olan Shroud , CS GO, Call of Duty Black Ops, Blackout ve PlayerUnknown’s Battlegrounds PUBG Pc gibi popüler oyunları oynamak için en iyi bilinen profesyonel bir oyuncu ve Twitch flama.

pubg pc en i̇yi hassasiyet ayarları tek burada!Pin

Shroud‘un ayarları önemlidir, çünkü oyunlarını geliştirmek isteyen PUBG oyuncularına iyi bir örnek sağlarlar. Shroud ile aynı ayarları kullanmak size aynı başarıyı garanti etmese de, oyununuzu sıfırlamak, gizlilik içinde hareket etmek, geri tepmeyi yönetmek ve keskin nişancı gibi belirli yönlerini iyileştirmenize yardımcı olabilir.


DPI – Shroud 450 DPI kullanır. Açıkçası, kaydırmak için fare altlığında daha fazla alan olmasını tercih eder.
Kapsam Duyarlılığı – Dürbün, yüksek DPI hassasiyeti 50 ve genel duyarlılığı 56 olan düşük DPI’sını telafi eder. 8X ve 15X kapsamlarında 47 hassasiyet kullanır.
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın