PUBG Mobile'de geri tepme nasıl kontrol edilir? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

PUBG Mobile’de geri tepme nasıl kontrol edilir?

pubg mobile'de geri tepme nasıl kontrol edilir?Pin

PUBG Mobile’de geri tepme nasıl kontrol edilir?

  • İşte PUBG Mobile’da geri tepme kontrolünde ustalaşmanıza yardımcı olacak bir rehber.
  • Pratik önemlidir, ancak yardımcı olabilecek birkaç ayar ince ayarı vardır.

PUBG Mobile ünlü bir savaş royale oyunudur. En çok indirilen çok oyunculu mobil oyunlardan biridir ve özellikle Hindistan’da popülerdir.

PUBG Mobile’ın farklı çekim mekaniği ile oyunda birçok farklı silahı var. Oyun, oyuncuların şutlarını hedefe götürmelerine yardımcı olmak için hedef yardımı kullanıyor olsa da, silahlarda hala bir miktar geri tepme var.

Geri tepme, bir oyuncu onunla ateş ederken silahın ‘geri yaylanma’ eylemidir. Nasıl kontrol edeceklerini bilmiyorlarsa amacı atar. Oyunculara önemli bir rekabet avantajı sağladığı için PUBG geri tepme kontrolünü öğrenmek her zaman iyi bir fikirdir.

Geri tepmeyi kontrol etmeye yardımcı olacak birkaç ipucu:

Silah deneyimi ve geri tepme düzeni

pubg mobile'de geri tepme nasıl kontrol edilir?Pin

Geliştiriciler PUBG Mobile’daki her silahı benzersiz bir geri tepme modeline sahip olacak şekilde tasarladılar . Bazı silahlar dikey olarak yukarı veya aşağı hareket ederken, diğerleri sol veya sağ hareketi takip eder.

Anahtar, oyuncu onu asana kadar her seferinde bir silah uygulamaktır. Bir kişi eğitim alanına atlayabilir ve herhangi bir silahı seçebilir. Bir silah seçildikten sonra, oyuncu duvardaki kurşun modelini gözlemlemek için bir duvara veya herhangi bir uçak hedefine ateş etmeye başlamalıdır.

Desen duvara çizildikten sonra, merminin herhangi bir desen yapmasını durdurmak ve ortada kalmak için artı işaretini kontrol etmek için oyuncunun bu harekete karşı koyması gerekir. Örneğin, duvardaki mermi şekli yukarı hareket ediyorsa, oyuncu geri tepmeyi telafi etmek için hedefini aşağı doğru hareket ettirmeye çalışmalıdır.

Kamera ve hassasiyet

pubg mobile'de geri tepme nasıl kontrol edilir?Pin

Oyuncuların sık sık unuttuğu temel ayarlar, varsayılan hassasiyetlerini ve kamera hızı ayarlarını değiştirmektir. Oyun, oyuncuların kamera hızlarını değiştirmelerine izin verir, bu da oyunda çok şık bir özelliktir.

Kamerayı ve hassasiyeti değiştirmek için, kullanıcıların kapsam, kırmızı nokta ve hedefe yardımcı ayarları yapmasına izin veren Ayarlar> Hassasiyet bölümüne gidebilirsiniz. Bu geri tepme kontrolüne yardımcı olacaktır.

Ateş etmek için çömel

pubg mobile'de geri tepme nasıl kontrol edilir?Pin

PUBG Mobile’da çömelme, silahların geri tepmesini azaltmaya yardımcı olur ve ateş ederken onları daha doğru hale getirir. Ortadan uzun menzile kadar düşmanlarla karşılaşırken çömelmeniz önerilir.

Proning silah geri tepmeyi de azaltmasına rağmen, yaygın olarak önerilen bir teknik değildir, çünkü işler güneye giderse hızlı hareket etme yeteneğini tamamen ortadan kaldırır. Yüzüstü gitmek durumsaldır ve kişi dikkatli kullanmalıdır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın