PUBG mobile'da jiroskop: İyi mi yoksa kötü mü? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

PUBG mobile’da jiroskop: İyi mi yoksa kötü mü?

pubg mobile'da jiroskop: i̇yi mi yoksa kötü mü?Pin

PUBG mobile’da jiroskop: İyi mi yoksa kötü mü?

  • Jiroskop, cep telefonunun ekranının yönünü ölçmek için dünyanın yerçekimini kullanır.
  • Birçok PUBG Mobile profesyonel oyuncusu, düşmanları ortadan kaldırmak için Jiroskop kullanır.

PUBG Mobile, oyuncuların en iyilerini getiren rekabetçi bir oyun. Oyun, oyun sırasında atış ve yağma gibi becerileri büyük bir teste tabi tutuyor. Oyunu geliştirmek için pratik ve sıkı çalışma şart olsa da, oyunun tüm kontrollerini bilmek de gereklidir.

Oyundaki en kullanışlı araçlardan biri Jiroskoptur. PUBG Mobile’daki birçok profesyonel oyuncu, oyunu Jiroskop etkin olarak oynuyor.

PUBG Mobile’da Jiroskop nedir?

pubg mobile'da jiroskop: i̇yi mi yoksa kötü mü?Pin

Jiroskop, akıllı telefonlarda bulunan birçok sensörden biridir. Cep telefonunun ekranının yönünü ölçmek için dünyanın yerçekimini kullanır. PUBG Mobile, oyun içi karakterin nişan alma ve temel hareketi gibi karmaşık görevleri kontrol etmek için bu sensörü kullanır.

Jiroskop kullanmak bir işe yarıyor mu?

pubg mobile'da jiroskop: i̇yi mi yoksa kötü mü?Pin

Jiroskop, oyunda yapılması gereken karmaşık bir görev olan geri tepme kontrolüne yardımcı olur. Saldırı tüfeği ve hatta SMG’lerin çoğu kusursuz geri tepme kontrolüne ihtiyaç duyar. Jiroskop sensörünün sağladığı ekstra çekme ve sürükleme, çekim sırasında silahlar üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Kusursuz karakter hareketi, Jiroskop kullanmanın bir başka olumlu yönüdür. Bununla birlikte, Jiroskop sensörünü kullanmanın en önemli avantajı, kontrolleri basitleştirme ve oyuncunun elini serbest bırakma yeteneğidir.

Dezavantajları 

bir jiroskop ile sınırlı ve aşılabilir bulunmaktadır. Jiroskopta ustalaşmak çok zaman alır ve birkaç maçta öğrenilebilecek bir şey değildir. Oyuncuların klasik bir maça girmeden önce Jiroskop ile çok fazla pratik yapmaları gerekir.

Jiroskop kullanmanın bir diğer dezavantajı, oyuncuların düşman oyuncuları görebilmek için telefonu çok fazla eğmesini gerektirmesidir. Bununla birlikte, hassasiyet ve kontrollerle ilgili bazı ince ayarlar sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Jiroskop, oyundaki en iyi sensörlerden biridir. Oyuncular Jiroskopu kullanarak ustalaştıktan sonra, onu kullanamayanlara göre büyük bir avantaj elde ederler.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın