PUBG Mobile Tencent, Funcom Games'i satın almayı teklif ediyor! - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

PUBG Mobile Tencent, Funcom Games’i satın almayı teklif ediyor!

pubg mobile tencent, funcom games'i satın almayı teklif ediyorPin

PUBG Mobile Tencent, Funcom Games’i satın almayı teklif ediyor!

PUBG Mobile ve Arena of Valor gibi hitleri olan dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent Games, Norveçli oyun geliştiricisi Funcom‘un tüm hisselerini satın almak için 148 milyon dolarlık bir teklif açıkladı.

Ekim 2019’da Tencent, şirketin en büyük hissedarı olmak için Funcom‘daki yüzde 29 hissesini KGJ Capital’den satın aldı. Tencent, Riot Games, Epic, Supercell, Ubisoft, Paradox ve Frontier gibi birçok önde gelen oyun geliştiricisinde büyük paya sahiptir.

Funcom‘un açık dünya çok oyunculu, aksiyon ve hayatta kalma oyunlarının geliştiricisi olarak güçlü yanlarından etkilendik. Funcom, uzun ömürlü yeni başlıklar geliştirmede güçlü bir sicile sahip. Funcom ile ilişkimizi derinleştirmekten memnuniyet duyuyoruz ve dünya çapındaki hayranlara daha heyecan verici ve eğlenceli oyun deneyimleri sunmak için Funcom ile işbirliği yapıyor, “dedi. Polygon, Tencent‘in kıdemli başkan yardımcısı Steven Ma.

Raporlar ayrıca Funcom‘un tekliften oldukça mutlu olduğunu ve hissedarları hisselerini satmaya çağırdığını iddia ediyor.

Tencent kısa süre önce oyun akıllı telefon üreticisi Black Shark ile yeni ortaklığını duyurdu. Black Shark ile yapılan yeni anlaşma, kullanıcılara gelişmiş mobil oyun deneyimi sunmak amacıyla oyun telefonları alanındaki işbirliğine odaklanacak.

Asus gibi eski akıllı telefon üreticileri, ROG Phone II‘lerini ve ayrıca Tencent’in Çin’de özelleştirilmiş Elite sürümünü getirmek için Tencent Games ile ortaklık kurdu. Xiaomi‘nin alt markası Black Shark, geçen yıl Temmuz ayında Black Shark 2 Pro akıllı telefonunu piyasaya sürdü ve önümüzdeki Black Shark 3’ün önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın