Mobil Oyunlar

PUBG En İyi mouse DPI Ayarları Burda!

pubg en i̇yi mouse dpi ayarları burda!

DPI Ayarları Nedir?

Mouse duyarlılığının yanı sıra, DPI ayarlarınızı da yapmanız gerekir . DPI “inç başına nokta” anlamına gelir. Bunun, mouse pad’inizde taşıdığınız her inç için farenizin kaplayacağı piksel miktarı ile ilgisi vardır.

Örneğin, ayarınız 1.000 DPI ise, mouse pad üzerinde taşıdığınız her 1 inç için fareniz oyunda 1.000 piksel hareket edecektir.

Daha yüksek bir DPI ayarı, mouse altlığında gerekli daha düşük etkinlikle ilişkilendirilirken, daha düşük bir DPI, mouse daha etkin olmanız veya muhtemelen daha büyük bir fare altlığı almanız gerektiği anlamına gelir.

Farklı oyuncuların farklı DPI ayar tercihleri ​​olacaktır. Örneğin, daha büyük mouse altlıklarına ve daha büyük ekranlara alışkın olanlar daha düşük DPI ayarlarını tercih etme eğilimindedir. Bazı oyuncular çok çeşitli kol hareketleri yapmaya daha alışkındır ve bu nedenle DPI’larını alt uca yerleştirirler.

Öte yandan, daha küçük dizüstü bilgisayarlarda veya fare altlıklarındaki oyuncular genellikle daha yüksek DPI ayarlarını tercih etme eğilimindedir.

En İyi DPI Ayarları

Yine de, DPI ayarlarının belirli bir kullanıcının tercihine bağlı olması gerekse de, daha iyi oyun deneyimi ve daha verimli performans için kılavuz olarak kullanabileceğiniz bazı önerilen DPI ayarları şunlardır :

PUBG uzmanlarının yaklaşık% 90’ı DPI’larını 800 veya daha düşük bir değere ayarladı . 800 ılımlı bir DPI ayarıdır, ancak farenizi her hareket ettirdiğinizde kontrolü kaybedemeyeceğiniz kadar yüksek değildir. En iyi sonuçlar için, 1.000’in üzerinde DPI seviyelerinden kaçınmak en iyisidir. Bunu yaparsanız, çevrenizi incelemek ve görme kontrolünü sürdürmek konusunda daha fazla zorluk yaşarsınız.

İlgili Makaleler

Daha büyük bir mouse pad‘iniz varsa veya oynarken büyük kol hareketleri yapmayı tercih ederseniz, DPI’nızı en az 400’e ayarlamak isteyebilirsiniz. Bu, mouse görünümünüzün çok az hareketle çok fazla hareket etmemesini sağlayacaktır. yastık.

Son DPI ayarı yine de kişisel tercihinize ve ekipmanınıza bağlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu