Postegro Lili App

Postegro lili app oldukça kolay ve işlevsel bir ara yüze sahip olması nedeniyle birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmekte olan üçüncü taraf uygulamalar arasında yer almaktadır. Genellikle güvenilir olup olmadığı üzerine yürütülen tartışmalarda bu uygulama benzeri olan diğer uygulamalara göre çok daha güvenli olarak tasarlanmıştır.

Kişilerin aktif olarak kullanmış oldukları instagram hesaplarını uygulamaya bağlamaları halinde gerçekleştirebilecekleri tüm işlemler oldukça güvenli olmaktadır.

Postegro Lili App

Postegro Lili App, Birçok kişi tarafından hesapların çalındığına yönelik açıklamalar ise uygulamanın apk olarak indirilmesi durumunda ortaya çıkabilmektedir.

Resmi uygulama marketleri içerisinden indirilen uygulamalarda herhangi bir şekilde güvenlik açığı söz konusu olmasa da apk olarak indirileceği zaman mutlaka güvenilir olan sitelerden indirilmesi gerekmektedir.

Çünkü apk siteler birçok kişi tarafından oluşturulabilir olduğundan kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan sitelerden indirilmesi halinde bağlanan hesaplar çalınma riskiyle karşı karşıya kalabilir. ancak hem ios hem de Android cihazları için oluşturulmuş olan resmi uygulama marketleri içerisinden yani appstore veya playstore içerisinden indirilen uygulamalarda herhangi bir güvenlik açığı söz konusu olmamaktadır.

Her ne kadar üçüncü taraf uygulamaların tehlikeli olarak görülmesi söz konusu olsa da bu uygulamanın resmi olarak indirilmesi uygulamaları daha güvenli hale getirmektedir. Ancak yine de uygulamaları kullanmadan veya indirmeden önce kişilerin dikkatli olması ve aktif olarak kullandıkları sosyal medya hesapları yerine farklı hesapları kullanmaları gerekmektedir.

postegro lili appPin
postegro lili app

Lili Postegro Nasıl Güvenli Kullanılır?

Lili Postegro uygulamasını kullanacak olan kişilerin en çok araştırdıkları konular arasında Lili postegro uygulamasının nasıl daha güvenilir kullanılacağı olmaktadır. Bu hususta güvenlik oldukça önemli olduğundan başkalarına ait hesaplara giriş yaparken kendi hesaplarınızı da tehlikeye atmamamın gerekmektedir.

Bu tür üçüncü taraf uygulamalarını kullanırken mutlaka Google Play Store veya app Store gibi resmi uygulama marketleri üzerinden uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca apk indirmelerden uzak durarak güvenliğin ilk aşamasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uygulamayı kullanırken mutlaka sahte hesaplar açarak kullanmak çok daha güvenli olmaktadır. VPN kullanarak IP adreslerinizi ve konumlarınızı gizleyip oluşacak güvenlik açığını önemli ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra mutlaka erişim izni verirken cihazınızı güvenli hale getirmek için tüm verilere erişim izni vermeyip erişim izinlerini sınırlandırabilirsiniz. böylece uygulamanın cihazınıza olan erişimini engelleyerek daha sonra oluşabilecek güvenlik problemleri kontrol altına alınmış olur.

Genellikle bu tarz uygulamalarda kişilere fotoğraflara veya konuma erişim talep edilmekte olup kişilerin cihazında yer alan tüm fotoğrafları ve konumları uygulama sahipleri tarafından erişilebilir hale gelmektedir. Bu durumda cihazınızda yer alan fotoğrafların çoğaltılması veya paylaşılması durumu söz konusu olduğundan mutlaka program kullanılacaksa fotoğrafları ve konuma erişim izni verilmemelidir.

Aynı zamanda uygulama içi satın alımlarda kişilerden banka veya kredi kartı hesap bilgileri istendiğinden mümkün olduğunca uygulamanın ücretsiz özelliklerini tercih ederek uygulamaya banka veya kredi kartı bilgilerinizi vermemeniz gerekmektedir.

Ücretli özellikleri kullanılacak olan kişilerin ise sınırlı limiti bulunan sanal kredi kartlarını kullanması kredi kartı veya banka kartı bilgilerinin çalınmasını engellemektedir. Mutlaka geliştirilmiş olan iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin de aktif halde bulunması cihazınızı ve kişisel bilgilerinizi korumak için oldukça önemlidir.

Birçok kişi bu özelliklere dikkat etmeyerek tabiri caizse ava giderken avlanmak da olup başkalarının hesaplarına gizli şekilde giriş yaparken kendi hesaplarının gizlilik ihlalini ortaya koymaktadır.

Postegro Güvenli Midir?

postegro lili web giriş üzerinden artık ulaşım imkânı vermediğinden kişilerin uygulama olarak indirmesi gerekmektedir. bu durumda birçok kişi postegro güvenli midir? Sorusunun cevabını aramaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat edilmesi halinde daha güvenli şekilde uygulamayı kullanmak mümkündür. Ancak postegro lili app kullanmak yine de güvenlik açığı oluşturacağından kişilerin kullanmaması çok daha önemlidir.

Postegro & lili web apple cihazlarda veya diğer Android işletim sisteminde yer alan cihazlarda açılmadığından kişiler uygulama hakkında tedirginlik duymaktadır. Genellikle uygulamaların resmî web siteleri de bulunduğundan çok daha güvenli olmaktadırlar. Ancak günümüzde uygulamanın resmi web sitesine erişim mümkün olmadığından kişilerin bu uygulamayı indirerek cihazlarında kullanması tehlikeli olabilmektedir.

Böylece mümkün olduğunca ücretsiz özelliklerinden faydalanılması ve hatta postegro uygulamasının hiç indirilmesi kişisel bilgilerin korunabilmesi için oldukça önemlidir.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın