NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ-BOĞAZIN GÖZBEBEĞİ - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ-BOĞAZIN GÖZBEBEĞİ

İstanbul’da gezilecek yerler içerisinde ilk sıralarda yer alan Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde sahip olduğu doğal yapı sayesinde oldukça ilgi çekici ve huzur verici bir ortamdır. Üsküdar bölgesinde bulunan bu bahçenin tamamlanması 2019 yılında gerçekleşmiştir.

50 bin m2’lik alana sahip olan bu yer hem İstanbullular hem de bu bölgeye turistik olarak gelen ziyaretçilerin dinlenme, güzel vakit geçirme ve eğlenme mekanları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi geniş alana sahip olmasıyla aynı anda yaklaşık olarak 3000 kişiye hizmet verebilmektedir.

İçerisinde yer alan piknik alanları, kahvaltı bölümleri, aktivite alanları, uçan yol, macera parkı, kamp alanları, zipline ve mucizevi ile spor alanı sayesinde ziyaretçilerin eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlamaktadır.

Millet Bahçesi içerisinde kamp yapılıp yapılamayacağı ilk defa gidecek olan kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir. Bu yer içerisinde bulunan özel kamp alanları sayesinde doğada birkaç gece he çadır kurarak vakit geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda boğaz manzarası ile oldukça eğlenceli bir kamp imkanı sunan bu nokta birçok gezgin tarafından en çok tercih edilen kamp alanları içerisinde yer almaktadır.

Özellikle içerisinde yer alan survivor konsepti ile düzenlenmiş etkinlik alanı da bulunmaktadır. Bu alan küçük çocuklar için bir miktar tehlikeli olsa da yetişkinler için oldukça eğlenceli bir alan oluşturmaktadır.

Aynı zamanda içerisinde yer alan ve uçan yol adı verilen bu noktada oldukça eğlenceli ve farklı bir hava sağlamaktadır.

Genellikle hafta sonlarının tatil olması nedeniyle birçok kişi buraya gelerek tüm gününü değerlendirmektedir annem hafta sonları biraz kalabalık olsa da hafta içi ziyaretlerinizde çok daha rahat hareket edebilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nasıl Gidilir?

nakkaştepe millet bahçesiPin
nakkaştepe millet bahçesi

Herkesin mutlaka duyduğu ancak henüz gidemeyip de gitmeyi hedefledi Nakkaştepe Bahçesi İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır. İstanbul’a bağlı kuzguncuk içerisinde yer alan millet parkı İstanbul’un en kalabalık noktalarından bir tanesi olmaktadır.

Oldukça kolay bir ulaşıma sahip olan Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne otobüsle veya metrobüsle İstanbul içinden ulaşım sağlamak mümkündür. 15 Temmuz şehitler anıtına yakın bir konuma sahip olan Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne özel aracınızla da ulaşım sağlamanız mümkündür.

15H, 15C, 15K, 15B ve 15 nolu İETT otobüsleriyle istanbul içinden doğrudan buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Millet Bahçesi’ne en yakın otobüs durağı ise Abdullahağa caddesi otobüs durağı olmaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz hatlar ile gelip bu durakta indiğinizde 5 dakika kadar yürüyüp millet bahçesine ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den gelecekler için ise 15F ve 14M nolu otobüs hatları üzerinden Nakkaştepe durağına gelerek de buraya ulaşabilirsiniz.

Son ulaşım alternatifi ise 34Z, 34A VEYA 34AS nolu otobüslere binerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inmeniz ve 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.

Parka gelmek için metroyu kullanacak olan kişiler ise Bağlarbaşı metro istasyonu üzerinden 10 veya 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilmektedirler.

Bunun yanı sıra Üsküdar- Çekmeköy metrosuna binerek Bağlarbaşı durağında inip 10 dakikalık 1 yürüme ile kolayca ulaşım sağlanabilir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Kahvaltı

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde, burayı ziyaret eden kişilerin bir şeyler yiyip içebileceği yerler de mevcuttur. Bu harika alanı gezmeye gelen kişilerin, oturup sohbet edebileceği ve bir şeyler yiyip içebileceği bu yerler, belediyeye ait işletmeler oldukları için, fiyatları da bir hayli makul olmaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi kahvaltı imkanına da sahiptir. Özellikle Millet Bahçesi’nin ortalarına doğru oldukça hoş bir manzara eşliğinde kişilerin kahvaltı yapabilecekleri bir belediye kafeteryası mevcuttur. Pek çok farklı kahvaltı seçeneği sunulan bu işletmede kişiler manzara ve doğa eşliğinde lezzetli kahvaltılar yapabilmektedir.

Kahvaltı tabağı, poğaça, tost çeşitleri gibi imkanlar ile Nakkaştepe Millet Bahçesi’ni ziyaret eden kişilere sunulan bu kahvaltı imkanı sayesinde, kişiler karınlarını doyurabilmektedir. Yeşilliğin içerisinde açık bir alanda ve oldukça hoş bir manzarada kişilerin kahvaltı yapabilmesi ve bir şeyler içebilmesi mümkündür.

Millet Bahçesi, kahvaltı konusunda özellikle sabahları bu bahçeyi ziyaret eden kişileri memnun ederken, günlük sabah sporları için burayı tercih eden kişiler de özellikle sporlarını yaptıktan sonra dinlenmek için bu mekanlara oturup, bir şeyler içebilmekte ve kahvaltısını yapabilmektedir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Ücreti

nakkaştepe millet bahçesiPin
Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe millet bahçesi giriş ücreti burayı ilk defa ziyaret edecek olan kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir özellikle aileniz ile birlikte hafta sonlarını hızı eğlenceli hale getirebileceğiniz bu yer sayesinde hem kendiniz hem de çocuklarınız oldukça elenecektir.

İçerisinde birçok aktivite alanına olanak sağlayan bu yer giriş ücreti almamaktadır. Bu yerin İstanbul Belediyesine ait olması nedeniyle ziyaretçilerine ücretsizdir. Sabah 08.00 ile akşam 22.00 arasında ziyaret edebileceğiniz Nakkaştepe Millet Bahçesi için otopark girişinde araç başına 5 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Ancak Millet Bahçesi ziyaretçilerinden giriş ücreti almasalar da içerisinde yer alan bazı etkinlikleri özellikle işletmelere ait olanlar belirli bir ücret ödeyerek gerçekleştirebilmektedirler.

Özellikle içerisinde yer alan Zıpplene Okko Extreme tarafından işletilmekte ve kişilerin macera parkuru için kişi başı 50 dakika için 29,90 TL, zıppline için 1 atlayış ve kişi başı 39,90 TL, foto/ Kamera için 24,90 TL Ücret ödemeleri gerekmektedir. Ancak bu ücretler güncel olarak değişebilmekte bu nedenle de gerçekleştirdiğiniz ziyaret sırasında güncel fiyatlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında özel işletmelere ait olmayan tüm alanları ücretsiz olarak kullanma imkanınız bulunmaktadır. Özel işletmelere ait imkanları da işletmelerin belirledikleri fiyatlar doğrultusunda gerçekleştirmeniz mümkündür

NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ KONSER

nakkaştepe millet bahçesiPin
nakkaştepe millet bahçesi

Üsküdar’da bulunan ve içerisinde barındırdığı birbirinden özel imkanlar ile kişilere harika bir deneyim sunan Nakkaştepe Millet Bahçesi, içerisinde oldukça fazla çeşit aktiviteyi bir arada bulundurmaktadır. Nakkaştepe Millet Bahçesi konser etkinlikleri de bu imkanlardan biridir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde pek çok konser etkinliği düzenlenmekte ve bu sayede Üsküdar halkı, sahne olan isimler ile birlikte oldukça keyifli vakitler geçirebilmektedir. Millet Bahçesi içerisinde yer alan alanlarda aynı zamanda canlı müzik ve sinema gösterimi de yapılmaktadır.

Oldukça önemli şarkıcıların da zaman zaman sahne aldığı Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde düzenlenen konser etkinlikleri, farklı yerlerinde düzenlenebilmekte ve genellikle sahip olunan Amfi alanı bu konuda oldukça kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra belirli zamanlarda gerçekleştirilen canlı müzik eğlenceleri ile de ziyaretçilerin eğlenceli saatler geçirmesi sağlanmaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Cafe

nakkaştepe millet bahçesiPin
nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde kişilerin yemek yiyebilecekleri birçok yer bulunmaktadır. Özellikle yemek tesisleri olarak oldukça gelişmiş olan Nakkaştepe Millet Bahçesi cafe bakımından pek zengin değildir.

İçerisinde yer alan büfelerde çay veya kahve satışı gerçekleştirilmekte ancak sadece cafe olarak dükkanlar bulunmamaktadır.

Özellikle içerisinde yer alan yemek yerleri genellikle hamburger, köfte ekmek veya tost gibi fast food ürünler içermektedir. Millet bahçesi belediyeye ait bir yer olduğundan burada satışı yapılan tüm yiyeceklerin veya içeceklerin fiyatları uygundur.

Özellikle gün boyu çocuklar ve yetişkinler için çeşitli eğlence olanakları sunan bu yerde gün içerisinde acıktığınızda veya herhangi bir şey içmek istediğinizde rahatça kendinize uygun bir yer bulabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın