Mobil Oyunlar

MSI Gaming App – Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

MSI Gaming App – Nasıl İndirilir ve Kullanılır

MSI Oyun Uygulaması Nedir?

MSI Gaming App, özellikle oyun bağlamında adı geçen donanımın performansını artırmak için yalnızca MSI GPU‘larla çalışmak üzere tasarlanmış bağımsız bir programdır. MSI Gaming App‘teki çeşitli ayarlar ve seçenekler sayesinde, oyuncular GPU‘larına ve sistemlerine bir performans ve görsel bakış açısından bir bütün olarak ince ayar yapabilirler.

MSI Oyun Uygulaması Özelliği

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!
 • Performans profilleri; OC Modu, Oyun Modu ve Sessiz Mod olmak üzere önceden tanımlanmış üç profil veya mod arasında tek tıklamayla geçiş yapın. Her biri oldukça açıklayıcı olsa da netlik sağlamak için OC, GPU’yu daha iyi performans için fabrika ayarlarının ötesine iter, Oyun Modu daha iyi bir oyun deneyimi için biraz daha küçük bir destek sağlarken, Sessiz daha hafif görevler ve fan hızlarını düşürür.
 • Ayarlanabilir ekran kontrastı; kullanıcının ekran kontrastını gereksinimlere göre ayarlamasını sağlayan bir araçtır. Üç ayar vardır: Göz Dayanağı (yorgun gözler ve gece kullanımı için daha açık tonlar), Oyun (daha yüksek kontrast seviyeleri ve “ pop ” yapan daha keskin renkler), Film (sinematografik oturum için ideal dinamik gama ve kontrast ayarı ile daha net görüntü). Ayarların her biri, küresel ince ayar veya renge özgü ayar için kontrast, parlaklık, seviye ve gama ayarları ile özelleştirilebilir.
 • LED; LED aydınlatmasını efektlerle (nefes alma, çift yanıp sönme, yanıp sönme, rastgele), stiller, 16,8 milyon renk, senkronizasyon, paletler ve hatta müzikle senkronize edin. LED şerit başına tüm ışıklarda veya ayrı ayrı değişiklikler yapılabilir. Yalnızca RGB aydınlatması olan MSI GPU’larla çalışır.
 • VR Geçişi; VR deneyimini en üst düzeye çıkarmak için PC’yi yüksek performanslı ayarlara geçiren tek dokunuşlu bir seçenek.
msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!
 • Ejderha gözü; Oyun içi pencerenin üstünde oturan özelleştirilebilir bir bindirme ile oyun oynarken bir video veya canlı akış izleyin. Boyut, ses seviyesi, konum ve saydamlığın tümü, oynatmayı tetiklemek ve ses seviyesini gerektiği gibi değiştirmek için kısayol tuşları atama olasılığı ile ayarlanabilir. Özellikle oyun içi çiftçilik veya öğütme sırasında hafif eğlence (eSpor, geleneksel spor, TV şovu vb.) İle birlikte öğretici ve izlenecek yollarda kullanışlıdır.
 • Soğutucu Takviyesi; GPU’daki fan hızlarını hızlı bir şekilde düşürmek için bir işlev başlatır. Soğutucu Takviyesi’ni kapatma normal fan çalışma hızlarına geri döner.
 • Ekran Menüsü; CPU, GPU ve VRAM için gerçek zamanlı FPS, kullanım, sıcaklık, fan hızı, voltaj ve saat hızı verileri içeren bir kaplama sağlar. Görüntülenen ve yazı tipi boyutu açısından tamamen özelleştirilebilir (böylece oyunun tam görünümünü engellemez).
 • Akıllı Telefon Uygulaması; masaüstü programı ile uyumlu olarak çalışır ve kullanıcıların örneğin oyundan alt sekme yapmak zorunda kalmadan profilleri uzaktan değiştirebilmelerini sağlar.
 • Fare Ustası; makrolar atayın ve uyumlu fareler için DPI ayarlarını tanımlayın.

MSI Gaming App Nasıl İndirilir ve Kurulur?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!

MSI Gaming App, MSI GPU’ları ile birlikte gelen sürücü ve yardımcı yazılım diskinde gelir. Aksi takdirde, doğrudan MSI web sitesinden indirebilirsiniz.

 1. Burada MSI web sitesini ziyaret edin ve büyük harfli “G” harfinin arkasındaki ejderha logosunun yanındaki ikinci paragrafta vurgulanan kırmızı renkli “son sürümü indir” bağlantısını tıklayın. Basitlik için yukarıdaki resme bakın.
 2. ” Gaming_app_6.zip ” dosyası indirildikten sonra, yürütülebilir dosyayı açın ve açın.
 3. İşlemi tamamlamak için kurulum sihirbazını takip edin.

Modlar Nasıl Değiştirilir?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!
 1. Masaüstünüzdeki simgeye çift tıklayarak veya başlat menüsünden bularak MSI Oyun Uygulamasını açın.
 2. Açıldıktan sonra, uygulama penceresinin altına yatay olarak çalışan büyük mod düğmelerinden birine tıklayın.

Modlar Nasıl Özelleştirilir?

Ne yazık ki, MSI Gaming App’in dahili mod özelleştirme aracı yoktur ve özel bir profil oluşturmak mümkün değildir. Belirli oyunlar için özel profiller tanımlama yeteneği de dahil olmak üzere kapsamlı bir araç ve ayar cephaneliği sunan MSI Afterburner’ı incelemenizi öneririz.

LED Ayarları Nasıl Değiştirilir?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!
 1. MSI Gaming App’i açın ve uygulama penceresinin üst kısmına yatay olarak çalışan ” LED ” simgesine tıklayın.
 2. Görüntülenen pencerede, tüm LED şeritlerinin ayarlarını değiştirmek için “Tüm LED’ler” i seçin. Alternatif olarak, ayrı ayrı atamak için “Her LED” i seçin. “Her LED” altında, özelleştirilebilir tüm LED şeritlerinin (yan, ön vb.) Yanında GPU’yu göreceksiniz.
 3. Sağ taraftaki “LED Efektleri”, “Stiller” ve “Müzik” açılır menüsünün yanı sıra hemen altındaki LED renk seçme aracına da dikkat edin.
 4. Size uygun bir ışık şovunu ayarladıktan ve yerleştikten sonra, yeni ayarları kaydetmek için ” Uygula ” düğmesine basmayı unutmayın.

Mobil Uygulama Nasıl Bağlanır?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!
 1. İlk olarak, mobil sürümü Google Play’den indirin ve hem PC’yi hem de telefonu aynı Kablosuz ağa bağlayın.
 2. Masaüstünüzde MSI Gaming App’i açın ve uygulama penceresinin sağ üst köşesindeki simgeler arasında “Uzaktan Kumanda” simgesini tıklayın. Yatay / dikey çizgilerden geçen bir daire ile temsil edilen en soldaki simgedir.
 3. Görünen yeni pencerede hem bir ad hem de şifre tanımlayın, ardından “Uygula” yı tıklayın ve pencereyi kapatın.
 4. Uygulamayı telefonunuzda açın.
 5. Aynı adın listesinden “Eşleştirilmiş Cihazınızı” seçin (masaüstü uygulamasında yeni oluşturulan adla eşleşir) ve şifreyi girin.
 6. İşlemi tamamlamak için “Bağlan” a tıklayın.

Buradan cep telefonunuzu kullanarak profilleri uzaktan değiştirebilirsiniz. Yanıt, kullanımdaki Wi-FI ağının gücüne bağlı olmasına rağmen, anlık değildir.

Dragon Eye Oynatma Listesine Nasıl Video Eklenir?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!

Durduğu gibi, Dragon Eye yalnızca YouTube ve Twitch kaynaklı videoları veya canlı akışları destekler.

 1. Bağlantıyı, eklemek istediğiniz YouTube videosuna veya Twitch canlı akışına kopyalayın.
 2. Ekranın üst kısmına yatay olarak çalışan bir ejderhanın başı ile temsil edilen ” Dragon Eye ” simgesine tıklayın.
 3. Soldaki menüdeki “YouTube veya Twitch bağlantısını buraya yapıştırın” bölümüne bağlantıyı yapıştırın.
 4. Sağdaki ” + ” işaretine tıklayın.
 5. Video veya canlı akış artık video listesi arasında görünecek.

Videoların üstüne fareyle gelebilir ve bir oynatma listesi oluşturmak için yukarı ve aşağı sürükleyerek yeniden sıralayabilirsiniz.

Dragon Eye Hangi Oyunları Destekliyor?

msi gaming app - nasıl i̇ndirilir ve kullanılır!

Dragon Eye özelliği şu anda Dota 2 , Efsaneler Ligi , Counter Strike: Global Offensive , Battlefield 4 , Mordor’un Gölgesi , Half-Life 2 , Call of Duty: Advanced Warfare , The Witcher 3: Wild Hunt , Fırtına Kahramanları , Resident Evil 6 , Diablo III ve daha fazlası.

İlgili Makaleler

Oyunların tam listesini görmek için, uygulama penceresinin üst kısmına yakın yatay olarak çalışan Ejderha Gözü Simgesine tıklayın ve ardından sağ üst köşedeki bir dairenin içinde yer alan ”i” harfiyle temsil edilen “Yardım” simgesine tıklayın.

Yeni oyunlar MSI tarafından düzenli olarak ekleniyor, ancak teklif keskinliğini koruyor. İşte MSI’ya hızla daha fazla oyun ekliyoruz.

Windows Başlangıçta MSI Gaming App Nasıl Başlatılır?

 1. Uygulama penceresinin sağ üst köşesindeki ” Ayarlar ” simgesini tıklayın. Simge, modern yazılımdaki çoğu ayar menüsü ile ilişkili tipik dişli çarktır.
 2. “ Windows Başladığında MSI Oyun Uygulamasını Etkinleştir ” seçeneğini işaretleyin.
 3. “Uygula” yı tıklayın.

MSI Gaming App artık başlangıç ​​programlarının bir parçasını oluşturuyor ve bundan sonra görev çubuğunda görünecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu