Macera Filmi Önerileri! 2022 En İyi Macera Filmleri - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Macera Filmi Önerileri! 2022 En İyi Macera Filmleri

Macera filmleri, hız kesmeden aksiyonla birlikte kendini geliştirmeye devam ediyor. 2022 macera filmleri önerisi listesinde, milyonlarca izleyicinin onayıyla “En iyi 5” olmaya aday beş adet macera filmi yer alıyor.

macera filmi önerileri (2022)Pin
macera filmi önerileri! 2022 en i̇yi macera filmleri

Eğer keyifli bir vakit geçirmek üzere daha önce izlemediğiniz bir macera filmi arayışındaysanız, bu filmleri seveceğinize kuşku yok! Bu yazıdaki listede severek izleyeceğiniz, izlemekten keyif alacağınız macera filmlerini bulabilirsiniz.

macera filmleri 2022 1Pin
macera filmi önerileri! 2022 en i̇yi macera filmleri

Unutmadan belirtilmesi gerekir ki bu liste bilinen filmlere göre hazırlanmamıştır. Arkalarda kalmış, bilindik ve herkes tarafından izlenmiş yapımların aksine çok sevilen fakat keşfedilmemiş macera filmleri bu konuda mevcuttur.

Macera Filmi Önerileri (2022)

Hepsinin birbirinden güzel ve izleyiciyi cezbeden konusu bulunan macera filmleri, 2022 yılının izleyiciler gözünde en sevilenleri olacak şekilde sıralandı. 2022 yılının en beğenilen macera filmlerine dair liste şu şekilde;

  • Moonfall
  • Uncharted
  • Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı
  • Kayıp Şehir
  • Morbius
macera filmleri 2022 2Pin
macera filmi önerileri! 2022 en i̇yi macera filmleri

MOONFALL

Moonfall, ayın yörüngesinden çıkıp dünyaya doğru yaklaşması karşısında insanların yaşadıkları telaşı konu ediniyor. Dünya büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalmıştır. Gizemli bir güç Ay’ın Dünya çevresinde ki yörüngesinden çıkıp, Dünya’nın üzerinde doğru hareket etmesine neden olur.

Uncharted

Uncharted, korkusuz ve genç Nathan Drake ile çok akıllı ve kıvrak zekalı olan ortağı Victor Sullivian’ın çıktıkları ilk hazine avında yaşadıkları maceraları konu edinen bir yapım. Hazine avcısı olan Nathan, efsanelerde geçen Güney Amerika altın şehri El Dorado’nun yerini bulabileceğini düşünmektedir.

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı

Listenin üçüncü sırasında yer alsa da, birçok izleyici için Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı macera filmleri listesinde ilk sıraya aday! Marvel’ın sevilen film serilerinden birisi olan Doktor Strange yeni bir film ile tekrar vizyona girdi. Benedik Cumberbartch’in mükemmel oyunculuğu ile Doktor Strange karakteri mükemmel bir uyum oluşturmaktadır.

macera filmleri 2022 3Pin
macera filmi önerileri! 2022 en i̇yi macera filmleri

Bilinmeyene yolculuk eden Doktor Strange, eski ve yeni mistik dostlarının yardımıyla şaşırtıcı bir düşmana karşı koymak için Çoklu Evren’in akıllara durgunluk veren tehlikeli alternatif gerçeklikler arası yolculuk eder savaşmasını konu edinmektedir.

Kayıp Şehir

Başrolümüz olan Meryem kayınpederi ve çocuklarıyla dul kalmaktadır. Aile, art arda yaşadıkları beklenmedik olaylarla Toptaş ailesini yavaş yavaş zorunlu göçe doğru ilerlemek zorunda bırakır. Yeni bir hayat ve yaşam umuduyla apar topar İstanbul’a gelen aile bu şehrin getireceği zorluklara dayanmaya çalışmasını konu edinir.

Morbius

Dr. Michael Morbius (Jared Leto) önde gelen kan uzmanlarındandır. Mükemmelleştirilmiş yapay kanı ile çok fazla hayat kurtarmıştır. Michael, yarasaların güçlü bağışıklık sistemleri hakkında çok fazla bilgi edindiği için bu konuya takıntılı bir hale gelir. Yarasa DNA’larını insanların DNA’ları ile birleştirilebileceğine inanmaktadır. Eğer DNA’lar birleşirse kendisinin ve arkadaşının hayatını kurtarmış olacaktır.

Fakat Dr. Morbius bunu çok tehlikeli olduğunu bilmemektedir. Micheal’ın meslektaşı korkunç bir fikir olduğunu düşünse de yardım etmek ister. Çabaları korkunç bir sonuca ulaşssada başarılı olmaktadır. Ve artık onu canvara dönüştüren yarasa kanı onun hayatını kurtarmasının yanında bir canavara dönüşmesini sağlamıştır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın