Mobil Oyunlar

Lost Ark Türkiye

Lost Ark Steam

Lost Ark Türkiye; Lost Ark 2019 da piyasaya çıkmış olup hem Lost Ark Türkiye hem de Lost Ark yurt dışı versiyonları vardır. Lost Ark Türkiye ve Lost Ark yurt dışı versiyonları arasında farklılıklar oluşabiliyor.

Lost Ark Türkiye’de olup diğer versiyonlarda olmayan veya tam tersi şekilde olan bazı şeyler vardır. Oyun bir mmorpg oyunudur ve 2019 da çıkmış olasına rağmen yeni patlayan bir oyundur.

Lost Ark Steam

Lost Ark oyunu ilk olarak 2019 da Güney Kore’de piyasaya sürülmüştür. İlk çıktığı zamanlarda Lost Ark Türkiye versiyonu olmadığı için çok fazla bilinen bir oyun olamamıştır. Sonrasında Amazon Games tarafından Steam’da yayınlanıp Amerika ve Avrupa’da çok kısa bir zaman olmasına rağmen oldukça bilinen ve sevilen oyun olmayı başarmıştır.

Oyun Steamda oynamaya açık hale gelince ilk 24 saate içerisinde Steamda en çok oynanan 2. oyun olmayı başarmıştır. 1. sırada ise hala PUBG oyunu vardır. Ancak istatistiklere bakacak olursak Lost Ark oyunu Steam’ın en çok oyunu olmayı başaracak gibi duruyor. Lost Ark Steam içerisinde oynaması tamamıyla ücretsiz olan bir oyundur. Ancak oyun içerisinde oyun paketleri satın alabiliyorsunuz. Bu paketler 280 TL den başlayıp 900 TL ye kadar çıkabiliyor.

Lost Ark Steam da şu anlık oynaması ücretsiz ama yakın zamanda bir ücretlendirmeye tabii tutulabilir.

Lost Ark Online

Lost Ark oyunu hem arkadaşlarınızla hem tek başınıza oynayabileceğiniz efsanevi bir mmorpg oyunudur. Mmorpg oyunu nedir? Hangi oyunlar mmorpg oyunudur?

Mmorpg Oyunları

Mmorpg: Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Rol Yapma Oyunlarına verilen addır. Örneğin Metin2, Knight Online, World Of Warcraft gibi oyunlar birer mmorpg oyunudur.

İlgili Makaleler

Bu tarz oyunların başından saatlerce kalkamadan, sıkılmadan ve pes etmeden yıllarca oynanabilir. Lost Ark Türkiye de olmasının ardından birer Metin2 veya World Of Warcraft oyunları gibi çok ünlü ve sevilen bir oyun olacağı çok aşikar. Eğer siz de Lost Ark oyunu gibi olan World Of Warcraft oyununu da oynamak isterseniz ancak sıfırdan bir hesap kasmak istemiyorsanız Bedava World Of Warcraft Hesap yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Oyun sevenleri oyuna bağımlı edip yıllarca adını hep duyuracak bir oyun olacaktır. Lost Ark Steam da olması da çok büyük bir avantajdır çünkü Steam Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan oyun platformudur. Lost Ark oyunun çıktığı ilk gün yaklaşık 1 milyon eş zamanlı oynanma rekorunun sahibi olmasının sebebi de Dünyada mmorpg tarzı oyunların çok fazla ilgi görmesinden kaynaklıdır.

Lost Ark oyunu ilerleyen günlerde ve yıllarda adını daha da çok duyacağımız oyun olacaktır. Siz de Lost Ark oyununa başlamak için Steam’e girip Lost Ark yazıp ücretsiz bir şekilde oyuna başlayabilirsiniz.

Lost Ark Twitter

Lost Ark Steam de yayınlanmasının ardından Lost Arkın Twitter hesabı da yaklaşık 500 bin takipçiye ulaşmıştır. Lost Ark Twitter da oyun hakkında gelen güncellemeleri ve oyun hakkında kısa bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Lost Ark İndir

Lost Ark Türkiye versiyonunu indirip oynamak isterseniz Steam’e girip Lost Ark yazın ardından oyna seçeneğine basın sonra oyunu kurmak için karşınıza bir yer çıkacaktır orada gerekli izinleri vererek oyunu bilgisayarınıza indirip oyunun keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Lost Ark oyunu yeni çıktığı için herkes nasıl oynanır oyun içerisindeki karakterler nelerdir bilmeyebilir bu yüzden kısaca oyundan bahsedeyim.

Lost Ark Oynanış

Oyuna girişte bir karakter oluşturmanız istenir. Karakterinizi ister hazır yüzlerden oluşturabilir isterseniz de tamamıyla kendi zevklerinize göre yüzler oluşturabilirsiniz. Lost Ark oyununa girdiğinizde seçebileceğiniz 4 seviye ve toplam 15 sınıfta karakter vardır. 7 erkek 8 tane de kız karakter vardır her sınıfın ayrı karakteri vardır. Peki ya bu sınıflar nedir? Karakterler nedir?

Lost Ark Karakter

Lost Ark oyunundaki karakterler ve seviyeler şu şekildedir:

S Seviyesi: Bard, Berserker, Gunlancer, Gunslinger, Paladin

A Seviyesi: Topçu, Deathblade, Büyücü, Forvet

B Seviyesi: Scrapper, Shadowhunter, Sharpshooter, Soulfist

C Seviyesi: Deadeye, Wardancer

S Seveysi Karakterleri:

Berserker(Savaşçı): Bir nevi tank karakteri olarak da görebilirsiniz. Oyuna başlarken seçilebilecek bir karakterdir ve oyunun sonuna da bu karakterle gidebilirsiniz.

Bard(Büyücü): Eğer ki tek başınıza oynayacaksanız açıkçası pek güçlü bir karakter değildir ancak takımla birlikte oynayacaksanız her takımda mutlaka bulunması gerekir. Savaşta çok hasar veremese de takıma şifa vererek tamına çok büyük destek sağlar.

Gunslinger(Nişancı-Kadın): Çok hızlı ve kritik vuruşu fazla olan bir karakterdir. Oyun başında kasılması biraz zor olsa da kasıldıktan sonra tam bir savaş makinesi haline gelir.

Gunlancer(Savaşçı): Oyunundaki en iyi tank karakterlerinden biridir adeta bir savaşa girdiğinde bütün hasarı sünger gibi emer ve oyuna yeni başlamak için oldukça mantıklı bir karakterdir.

Paladin(Savaşçı): Bard benzeri bir karakterdir ancak oyun başında Bard’dan daha güçlü ama oyun sonlarına doğru da Bard’dan daha az ekili oluyor.

A Seviyesi Karakterleri:

Striker(Dövüşçü-Erkek): Kontrolü zordur ancak kontrol etmeyi öğrendiğinizde de rakiplerinize çok fazla hasar vererek büyük bir üstünlük kurabilirsiniz.

Deathblade(Suikastçı): Oyun başında havalı gözükse de oyun sonlarında hasarı çok az kalacaktır ve bu durum sizi oldukça rahatsız eder.

Sorceress(Büyücü): Takıma çok etkili derecede destek olabilecek bir karakterdir ve support olmak isteyenler için tercih edilebilir.

Artillerist(Nişancı-Erkek): Tank karakteri olarak gözükse de oyun sonlarında takım için yeterli bir seviyede support karakteri de olabilir.

B Seviyesi Karakterleri:

Sharpshooter(Nişancı-Erkek): Uzak menzil savaşçısı olup hasarı azdır ancak takım için çok fazla hasar engelleme yeteneği vardır ve bu da takımına çok fazla destek sağlaman için iyi bir karakterdir.

Soulfist(Dövüşçü-Kadın): Hem tank olarak kullanabilirsiniz hem de çok iyi bir hasara sahip olduğu için takımda iyi bir dövüşçü olarak da kullanabilirsiniz.

Scrapper(Dövüşçü-Kadın): Yakın dövüşçü olup sadece başlangıçta kullanabilirsiniz. İlerleyen seviyelerde hasarı çok düşük kalacaktır.

Shadowhunter(Suikastçı): Basit ve etkili bir başlangıç karakteri olarak kullanılabilir hasarı da tatmin edici seviyededir.

C Seviyesi Karakterleri:

Wardancer(Dövüşçü-Kadın): Çok tercih edilecek bir karakter değildir çünkü takımına sadece saldırı hızı sağlayabilir hasar veya tank karakteri olarak kullanıma pek uygun değildir.

Deadeye(Nişancı-Erkek): Muadillerine göre biraz yetersiz de kalsa tercih edilebilir bir karakter olmayı başarmıştır. Hem tank hem hasar vermek için kullanabilirsiniz.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit only)
İşlemci: Intel i5 or AMD Ryzen 5
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu