KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum 2023 - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum; kredi yurtlar kurumunda kalan birçok öğrenciye verilen internet hakkı ile öğrenciler isterse ders çalışabilir isterse sosyal medya için interneti kullanabilir. Yurtlarda kalan öğrenciler için sağlanan KYK interneti ile öğrenciler birçok işlemi herhangi bir engel olmadan yapabilir ancak abzı durumlarda KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorunaları ile karşılaşılmaktadır.

Yurda kayıt olduğunuzda, internet şifresi alma işlemi e-devlet üzerinden yapılıyor. KYK internet şifresi e-devletten zaten aldıysanız ve şifrenizi güncellemek veya unuttuğunuz şifreniz için merak ettiklerinize KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için KYK wifi şifresi alma, KYK şifresi değiştirme, KYK unutulan wifi şifresini kurtarma ve KYK şifresi nasıl sıfırlanır? gibi konularda yardımcı olmaya çalıştık. Gelelim KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorularının cevaplarına

 KYK İnternetine Nasıl Giriş Yaparım?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorsunun cevaplarından birisi de KYK sitesine giriş yapmak istiyorsanız tarayıcınızın arama bölümüne wifi.kyk.gov.tr yazmanız yeterli olacaktır. KYK wifi sayfasına bağlanmak için normal internetinizi kapatmanız gerekiyor. Sadece wifi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. KYK sitesi öğrencilerin internet erişimi sağlaması için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlandı. Karşınıza gelen ekrana size ait kullanıcı adını ve KYK internet şifresi yazarak ile internete erişim sağlayabilirsiniz. KYK internetine giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olacak. Kullanıcı adı kısmını doldurmak zorunludur. Kullanıcı adı kısmına ne yazacağım diye düşünüyorsanız bu alan T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Ardından şifrenizi de yazarak giriş yapabilirsiniz.

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorusu haricinde kendi internetiniz hakkında da sıkıntı yaşıyor ve hattınızı değiştirmek isterseniz Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama yazımızı ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

KYK Şifresini Nasıl Alırım?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum bir diğer cevabı KYK internet şifresi e-devlet aracılığı ile alınıyor.  İnternet şifresi alma işlemi e-devlet dışında başka sitelerden yapılmıyor. Aynı şekilde şifre değiştirme işlemi içinde e-devlet sitesini kullanmanız gerekiyor. KYK şifresini almak için e-devlete ile giriş yapıp öğrenci taahhüt belgesini onaylamanızın ardından şifre size verilecektir. Şifre almak için adımlamalar Taahhüt onaylama işlemi, Başvuru formunu doldurma, Şifrenizi oluşturma şeklindedir.

KYK internet kullanımında belirli kurallar mevcut Taahhüt onaylama işleminde bu kurallar verilmektedir.   Şifrenizi oluştururken dikkat etmeniz gerekenler ise, şifrenizin en az 8 karakterden, en fazla 12 karakterden oluşması gerekiyor. Bu adımlara dikkat ederek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer KYK şifreniz üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız mevcut şifrenizi kullanarak yapabilirsiniz. KYK’nın internet sitesine giriş yaptıktan sonra Şifre değiştirme bölümüne girerek şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ilk kez şifre alacaksanız bunu e-devlet üzerinden yapmanız gerekiyor.

KYK Unutulan İnternet Şifresi Alma

KYK için kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız, yeni şifre almazsınız. Şifresini unutan öğrencilerin yurt idaresine başvurması gerekir. KYK ’nın internet sitesinde şifremi unuttum ya da şifre sıfırla gibi bölümler olmadığında dolayı site üzerinden bu işlem gerçekleştirilemiyor. Yurdunuzun size verdiği yeni şifre ile sisteme giriş yaptığınızda sizden yeni bir şifre belirlemeniz istenecektir. Belirleyeceğiniz şifre 8-12 karakter arasında olmalıdır. KYK internet şifresi belirlenirken, şifreniz en az 1 büyük harf, 1 rakam içermeli ve şifrenizi oluştururken Türkçe karakterler kullanmamalısınız. Şifrenizi belirlerken başkasının tahmin edemeyeceği zor bir şifre belirlemenizi öneriyoruz. KYK wifi’lerinden yararlanmak için KYK yurtlarında kalmanız gerekiyor. Eğer yurtta kalıyorsanız size verilen şifre ile internet erişimi sağlayabilirsiniz. İnternete erişim sağlamak için;

 1. Cihazının mobil ağını kapatarak wifi’yi açmanız gerekir.
 2. Wifi ağları arasından KYKWIFI ağına bağlanmalısınız.
 3. Bağlandıktan sonra sizi bir internet sekmesine yönlendirecektir.
 4. Açılan sayfadaki bölümlere kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.
 5. Wifi’ye bağlandıktan sonra karşınıza bir sayfa gelmezse internet tarayıcısına girerek https://wifi.kyk.gov.tr/ yazıp giriş yapabilirsiniz.
 6. Eğer bilgisayardan ağa bağlanacaksınız wif’iye bağlandıktan sonra tarayıcıyı açarak wifi.kyk.gov.tr yazıp aynı işlemler ile giriş yapabilirsiniz.

KYK İnternet Kota Sınırı Var mı?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum başlığı haricinde en çok merak edilen bir konu da budur. Geçtiğimiz yıllarda KYK interneti sınırsız ve kotasız olarak dağıtılıyordu. Ancak bazı öğrenciler interneti amacı dışında kullanınca KYK internetine kota geldi. Öğrencilerin internet kotaları bittiği zaman internet erişimi sonlandırılıyor. Her öğrencinin aylık 16 GB internet kotası var. Öğrenciler kullanıcı adı ve şifresini kullanarak istediklerinde internete bağlanabilir. Kotanızı bitirdiğinizde bir dahaki yenileme zamanına kadar internete erişiminiz olmayacaktır.

Eğer internet kotanızın ne kadar kaldığını öğrenmek istiyorsanız kullanıcı adı ve KYK internet şifresi ile, https://wifi.kyk.gov.tr/ sayfasına giriş yaparak kotanızı sorgulayabilirsiniz. İnternete erişiminiz için kaç GB internet hakkınız kaldığını öğrenmek istiyorsanız kotanızı sorgulamanız yeterli olacaktır. Kotanız ayın başında yenilenir.  Eğer bu ay kullanmadığım kota diğer aya devir eder mi diye merak ediyorsanız maalesef böyle bir durum söz konusu değil. Kullanmadığınız kota diğer aya devretmez.

İnternet hızınızda ay başında bir artış varken ay sonuna doğru bir yavaşlama gözlemlenebilir. İnternet kotasını kaldırılması için herhangi bir çalışma bulunmuyor. Merak edilen diğer bir konu ise ağın izlenip izlenmediği konusudur. Girdiğiniz siteler ve yaptığınız işlemler yöneticiler tarafından görülebilir. Bu neden ile yasaklı sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

KYK İnterneti Erişimi Yok Hatası Nasıl Çözülür?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorunları haricindeki bir diğer soun da erişim hatasıdır. Bu hata öğrencilerin sıklıkla karşılaştığı hatalardan birisidir. Eğer ağa bağlandığınızda internete erişim sağlayamıyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde;

 1. Mobil veriyi kapatın.
 2. Eğer bir VPN kullanıyorsanız bunu kapatmanız gerekiyor.
 3. Bunların ardından tekrar wifi’ye bağlandığınızda karşınıza doğrulama sayfası gelmiyor ise bunu kendiniz yapmanız gerekiyor. Tarayıcı adres bölümüne https://wifi.kyk.gov.tr yazarak sayfaya ulaşabilirsiniz.
 4. Aynı anda birden fazla cihazdan giriş yapmaya çalışmanız hata almanıza neden olacaktır. Her kullanıcı internete 1 cihaz ile bağlanabilir.
 5. Bilgisayar üzerinden halen sorun devam ediyorsa wifi sürücünüzü güncellemeniz gerekebilir. Sürücünüz güncelliğini kontrol etmelisiniz.
 6. Eğer internette yoğun bir kullanım söz konusu ise cihazınız kendiliğinden çıkış yapabilir.

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum sorunlarının bu çözüm önerilerin rağmen internete bağlanamıyorsanız tarayıcınıza girerek çerezleri silme işlemi yapıp ardından telefonunuzu yeniden başlatmanız veya kapatıp açmanız sorunu çözebilir. Telefonu açtıktan sonra ilgili sayfaya gelip kullanıcı adınız ve KYK internet şifresi ile giriş yapabilirsiniz

YouTube video

 

 

 

 

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın