Kuryenet Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?  - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Kuryenet Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Kuryenet Kargo takip ve sorgulama yaparak firma tarafından size iletilen gönderilerin akıbetini öğrenebilirsiniz. Kuryenet ulusal posta dağıtım hizmeti veren bir firma olarak diğer kargo şirketlerinden ayrılır. Firma, Türkiye’deki pek çok bankaya, telekomünikasyon kurumuna ve online alışveriş sitelerine hizmet verir. Bu sayede gönderileriniz güvenli bir şekilde size teslim edilir. Kuryenet Kargo takip ve sorgulama ile gönderilerinizin hangi gün ve saatte elinize ulaşacağı hakkında net bir fikir sahibi olursunuz. 

Kuryenet Kargo Takip ve Sorgulamanın Amacı Nedir?

Kuryenet Kargo takip ve sorgulamanın amacı öncellikle kredi kartı gibi önemli gönderilerde teslimatın sorunsuz yapılmasıdır. Kredi kartı önemli bir evrak olduğu için başka birinin eline geçmesi ciddi sıkıntı yaratabilir. Bunun yanı sıra kaybolması halinde de evrak teslimi ve başvuru süreçlerinin tekrarlanması şarttır. Alıcılar kargo takip ve sorgulama ile olası bir sorunu anında fark ederek hem göndericiyle hem de Kuryenet ile iletişime geçebilir.

KURYENET TAKİP VE SORGULAMA NEREDEN YAPILIR?

Kuryenet takip ve sorgulama yapma yeri, firmanın internet sitesidir. İnternet sitesi üzerinden bireysel ve kurumsal takip yapmak mümkündür.

image 322Pin

Google’a Kuryenet yazarak firmanın sitesine ulaşabilirsiniz. Firmanın adresi kuryenet.com.tr şeklindedir. İnternet tarayıcınız üzerinden de siteye erişebilirsiniz.

image 323Pin

Firmanın ana sayfası yukarıdaki ekranda görüldüğü şekildedir. Bu ekrandan birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Gönderi takibi kısmı ise hemen bu ekranın altında yer alır.

image 324Pin

 “Gönderi Takip” kısmında size bireysel ve kurumsal olmak üzere iki seçenek sunulur. Firmalar ve gönderi sahipleri, kurumsal takip seçeneğini kullanabilir. Aynı zamanda kurumsal raporlar da bu alandan takip edilebilir.

Kuryenet İnternet Sitesinden Takip ve Sorgulama

Kuryenet internet sitesinden takip ve sorgulama yapmak size zaman tasarrufu sağlar. Bu sayede telefonla müşteri temsilcisine bağlanmanıza, şubeye gitmenize ya da dağıtıcı ile iletişime geçmenize gerek kalmaz. İnternet üzerinden tüm adımları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

image 325Pin

Kuryenet takip sorgulama ekranı yukarıdaki şekildedir. Bu ekranda takip kodunuzu girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Size Kuryenet tarafından gönderilen SMS’te takip numaranız yer alır. Bu numara 12 haneli olmalıdır. Takip numaranızı girdikten sonra “Gönderiyi Sorgula” seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu sayede kargonuza ilişkin tüm bilgilerin yer aldığı ekrana ulaşabilirsiniz.

image 326Pin

Sorgulama sonucunda karşınıza “Gönderiyi İzleme Ekranı” çıkar. Bu ekranda iletinizin durumuna göre farklı bilgiler yer alır. Bazı durumlarda sadece göndericinin adı ve gönderici türü karşınıza çıkar. Alt kısımda ise çağrı merkezini aramanız gerektiği belirtilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden çağrı merkezini aramanızda fayda vardır.

image 327Pin

“Gönderi İzleme Ekranı” size kargonuzun geçirdiği aşamaları da gösterir. Böylece uğranılan transfer merkezlerini, bekleme sürelerini ve kargonun dağıtıcıya verilme zamanı gibi detayları öğrenebilirsiniz.

Kuryenet İnternet Sitesinden Takip ve Sorgulama Sırasında Hangi Bilgi Gerekir?

Kuryenet internet sitesinden takip ve sorgulama yaparken gereken bilgi takip numarasıdır. Takip numaranızı bildiğiniz takdirde ister bilgisayarınızdan ister cep telefonundan sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sırasında takip numarasının yanı sıra ekranda beliren doğrulama kodunu da girmeniz gerekir.

Kuryenet takip numaranızı öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da size gönderilen SMS’i inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderici firmayı arayarak bilgi alma şansınız da vardır. Böylece takip numaranızla ne zaman isterseniz sorgulama yapabilirsiniz. Kuryenet Kargo Kaç Günde Teslimat Yapar?

Kuryenet Kargo teslimat süresi, mesafeye göre değişiklik gösterir. Yakın mesafelerde taşınan gönderiler daha kısa sürede alıcıya ulaştırılır. Uzak mesafelerde yapılan taşıma işleminde ise teslimat süresi uzayabilir.

Olağan üstü durumlarda da teslimat sürelerinde değişiklikler söz konusu olabilir. Deprem, sel gibi doğal afetler, iklim şartlarının elverişsiz olması gibi durumlarda da ulaşımın güçleşmesi nedeniyle kargonuz elinize geç ulaşabilir. KuryenetKargo takip ve sorgulama ile olağan dışı değişiklikleri de internet sitesi üzerinden izleyebilirsiniz.

Kuryenet Kargo Hangi Gün ve Saatlerde Hizmet Verir?

Kuryenet Kargo hizmet gün ve saatleri hafta içi ve sonu olacak şekilde uygulanır. Hafta içi günlerde hizmet veren firma, cumartesi günleri de dağıtıma çıkar. Pazar günü teslimat seçeneği olmayan firmanın dağıtım sorumluları gerekli durumlarda sizinle iletişime geçer. Kuryenet genellikle kredi kartı gibi evraklar taşıdığı için adresinizde yakınınız olsa bile siz olmadan teslimat yapmaz. Bu nedenle Kuryenet’indağıtım sürecini takip etmeniz size ciddi anlamda fayda sağlar.

Kuryenet Yetkilileri İle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Kuryenet yetkilileri ile iletişime geçmek için 444 93 93 nolu çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu numaradan çağrı merkezi yetkilisine bağlanarak yaşadığınız problemi anlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra info@kuryenet.com.tr adresinden firma yetkililerine mail atabilirsiniz.

image 328Pin

Kuryenet ile yaşadığı sıkıntılarla ilgili iletişime geçmek isteyenler, firmanın internet sitesinde bulunan şikâyet formunu doldurabilir. Şikâyet formunda yer alan “Şikâyet” kısmından konu seçimi yapabilirsiniz. Buna göre konular şu şekilde olabilir:

 • Geç teslimat
 • Randevuya uymama
 • Yanlış teslimat
 • Kayıp gönderi
 • Hasarlı gönderi
 • Personel davranışı

Yukarıdaki seçenekler sayesinde teslimat sürecinde yaşadığınız tüm sorunlar kolay bir şekilde çözüme kavuşturulur.

Kuryenet Hangi Şehirlerde Hizmet Sunar?

Kuryenet’in hizmet sunduğu şehirler oldukça fazladır. Firma saha personelleri ile gönderilerinizi size başarılı şekilde ulaştırır. Hangi şehir ve ilçelerde Kuryenet şubesi olduğunu öğrenmek için Google’a Kuryenet yazmanız yeterlidir.

image 329Pin

Google size harita üzerinde Kuryenet şubelerini gösterir. Bilgisayarınızda ya da cep telefonunuzda konum bilgisi açıksa size en yakın olan şubeler sıralanır. Aynı zamanda kullanıcı değerlendirmelerini de bu ekranda görebilirsiniz.

image 330Pin

Kendiniz firmaya bir yorum iletmek ve memnuniyetinizi dile getirmek için firmanın internet sitesinde yer alan teşekkür formunu doldurabilirsiniz. Formda yer alan “Mesaj” kısmına firma hakkında olumlu düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Kuryenetinternet sitesinde bulunan öneri formunu da görüşlerinizi belirtmek için kullanabilirsiniz.

KURYENET’İN SUNDUĞU HİZMETLER NELERDİR?

Kuryenet’in sunduğu hizmetler; internet, çağrı merkezi, iade, raporlama, arşiv, sözleşme toplama şeklinde sıralanabilir. Bunun yanı sıra ek hizmetler de sunulur. Firma sektörde birçok yeniliğe öncülük etmesi ile de bilinir. Kuryenet, gönderi takibinin barkod üzerinden yapılmasını sağlayan ilk Türk firmasıdır.

Raporlama

Raporlama hizmeti veren firma, dağıtımlarının sıklığını, başarısını ve sayısını takip etmek isteyen firmalara kolaylık sağlar. Firmalar tek tek verilerle uğraşmak yerine Kuryenet’in oluşturduğu raporlar üzerinden faaliyetlerini değerlendirebilir.

Arşiv

Arşiv, imzalanan belgelerin 10 yıl süresince saklanması ve talep edilmesi halinde muhatabına sunulması anlamına gelen bir hizmettir. Kuryenet’in arşivleme sistemleri sayesinde tüm belgeler güvenli bir şekilde saklanır.

Sözleşme Toplama

Sözleşme toplama, belgelerin karşı tarafa imzalatılarak tekrar göndericiye teslim edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında tüm belgeler eksiksiz bir şekilde imzalatılır. Üyelik sözleşmesi, kredi kartı başvuruları, taahhütname gibi pek çok evrak için Kuryenet’in bu güvenli hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ek Hizmetler

Ek hizmetler, kargolama ve teslim sürecini kolaylaştırmak için Kuryenet tarafından size sunulur. Ek hizmetler arasında şunlar yer alır:

 • Veri giriş
 • Kişiselleştirme
 • Eşleştirme
 • Katlama
 • Zımbalama
 • Kit oluşturma
 • Insertleme
 • Zarflama
 • Poşetleme
 • Etiketleme
 • Tasnifleme

KURYENET’İN SUNDUĞU HİZMETLERDEN KURUMSAL OLARAK NASIL Yararlanılır?

Kuryenet’in sunduğu hizmetlerden kurumsal olarak yararlanmak için firmanın internet sitesinde bulunan “Satış ve Pazarlama Formu” belgesini doldurabilirsiniz.

image 331Pin

Bu formda yer alan bilgileri eksiksiz şekilde doldurduğunuz takdirde Kuryenet yetkilileri kısa sürede sizinle iletişime geçer. Bu sayede ayrıcalıklı bir posta dağıtım hizmeti alarak gönderilerinizi alıcılara ulaştırabilirsiniz. Kuryenet takip ve sorgulama avantajı sayesinde kargoda olan evraklarınızı anbean takip edebilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın