Instagram Video Nasıl İndirilir? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Instagram Video Nasıl İndirilir?

Instagram video indirme işlemi için çeşitli programları ve internet sitelerini kullanabilirsiniz. Instagram’ın kendi bünyesinde video indirme özelliği yoktur. Bu nedenle Instagram video indirme işlemi için bir programdan yardım almanız gerekir. Kullanacağınız programın güvenli olduğundan emin olmadan herhangi bir işlem yapmamanızda fayda vardır.

Instagram videoları birbirinden farklı binlerce konuda hazırlanabilir. Bu videolar arasında sevdiğiniz konularda hazırlananları izleyerek keyifle vakit geçirebilirsiniz. İndirme işlemi de bu keyfi dilediğiniz zaman yaşamanızı daha kolay hale getirir.

Instagram Video Nedir?

Instagram video, kullanıcıların kendi ilgi alanlarına ve hedef kitlelerine göre hazırladıkları içeriklerdir. Bu videolar hangi formatta hazırlandığına gör belirli bir süre kısıtına tabi olabilir. Bazılarında ise herhangi bir süre kısıtlaması bulunmaz. Videoların ses ve görüntü kalitesi kullanıcıların kullandığı çekim araçlarına bağlıdır. Instagram ayarlar kısmından ya da filtre özelliklerinden yararlanılarak daha iyi görüntüler elde edilebilir.

INSTAGRAM’DAN PROGRAMSIZ VİDEO İNDİRME

Instagram’dan programsız video indirme şansınız yoktur. Instagram size platformda yer alan videoları indirme şansı vermez. Bu nedenle kendiniz için en güvenli programı bularak indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Play Store ya da AppStore indirme alanına “Instagram Video İndirme” yazdığınız zaman karşınıza birçok alternatif çıkar.

Instagram’da Video İndirme Özelliği Var mı?

Instagram’da video indirme özelliği yoktur. Bunun yerine farklı alternatifler sunulmuştur. Beğendiğiniz videoları kaydetmek yerine yapabilecekleriniz şunlardır:

  • Kaydetme
  • Akışınızda paylaşma
  • Arkadaşlarınıza gönderme

Instagram’da Video Arşivlemek İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram’da video arşivlemek için yapmanız gereken “Kaydet” seçeneğini kullanmaktır. Kaydet’e bastığınızda ilgili video “Kaydedilenler”kısmında depolanır. Videoyu izlemek istediğinizde bu kısma girebilirsiniz. Kaydetme ile ilgili bir sınırlama söz konusu olmadığı için her videoyu rahatlıkla kaydedebilirsiniz.

image 268Pin

Instagram’ın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye tıkladığınızda açılan listede “Kaydedilenler” kısmı yer alır. Buradan geçmişten bugüne kaydettiğiniz bütün videolara ulaşabilirsiniz. Instagram’da Sevdiğim Videoları İndirmeden Nasıl Paylaşabilirim?

Instagram’da sevdiğiniz videoları indirmeden paylaşmak için videoların altında yer alan “Paylaş” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenekten hem mail ile hem de farklı uygulamalar üzerinden sevdiklerinize video iletebilirsiniz. Aynı zamanda videoyu Instagram üzerinden de paylaşabilirsiniz.

image 269Pin

INSTAGRAM’DAN VİDEO İNDİREBİLECEĞİM PROGRAMLAR

Instagram’dan video indirebileceğiniz programlarınsayısı bir hayli fazladır. Fakat birçok program güvenliğiniz açısından sorun oluşturmaktadır. Özellikle başka bir program üzerinden Instagram kullanıcı adınızı ya da şifrenizi paylaşmak son derece tehlikeli olabilir. Bu nedenle sizden şifre ve kullanıcı adı isteyen programları kesinlikle kullanmamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da farklı programlar üzerinden cihazınıza bulaşabilecek virüslerdir. Programlar üzerinden açılan ve farklı uzantılara sahip sitelere ya da reklamlara tıklamamanızda fayda vardır.

SaveFrom

SaveFromInstagram video indirme için kullanılan internet sitelerinden biridir. Bu site üzerinden yükleme işlemi yapmak için tr.savefrom.net/133/download-from-instagram adresine ulaşmalısınız. Siteye girdiğinizde karşınıza bir bağlantı kopyalama alanı çıkar.

image 270Pin

Beğendiğiniz videonun URL’sini kopyalama için videonun alt kısmında bulunan Bağlantı seçeneğine tıklamanız gerekir.

image 271Pin

Bağlantı seçeneğine tıkladıktan sonra URL çubuğuna gelerek sağ tık yapıp yapıştır seçeneğini tercih ettiğiniz takdirde bağlantı adresine ulaşabilirsiniz. Ardından ok işaretine basarak indirme safhasına geçebilirsiniz. Bu aşamada karşınıza farklı sekmeler ve uyarılar çıkabilir. Bunlara hiç tıklamadan beklediğiniz takdirde indirme işlemi tamamlanır.

Dowloadgram

Dowloadgram,Instagram videolarını indirebileceğiniz adreslerden biridir. Bu adrese ulaşmak için downloadgram.org adresine giriş yapmalısınız.

image 272Pin

Yukarıda verilen ekranda istediğiniz Instagram videosunun URL’sini girebilirsiniz. Ardından “DowloadNow” kısmından yükleme işlemini başlatabilirsiniz. URL’yi videonun altında bulunan “Bağlantı” seçeneğinden kopyalayabilirsiniz.

Video DowloaderForInstagram

Video DowloaderForInstagram programına Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu programın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki alternatifi vardır. Kısıtlı sürede ve kısıtlı miktarda Instagram video indirme işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Play Store’da arama alanına “Instagram Video İndirme” yazdığınız takdirde bu uygulamaya ulaşabilirsiniz.

image 273Pin

Yukarıda gösterilen uygulamanın üzerine gelerek ve ardından “Yükle” seçeneğine tıklayarak indirme işlemini yapabilirsiniz.

image 274Pin

Yükleme işlemini tamamladığınızda karşınıza abonelik seçenekleri çıkar. Size iki alternatif sunulur. Belirli bir süre ücretsiz deneme ayrıcalığından yararlanabileceğiniz gibi hemen aylık aboneliğinizi de başlatabilirsiniz. Her iki alternatifte de kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekir. Üye olmak istemiyorsanız sol üst kısımda yer alan çarpı işaretine tıklayarak birkaç kere indirme yapabilirsiniz.

image 275Pin

Instagram URL’sini yukarıdaki ekranda gösterilen alana yapıştırarak indirme işlemine başlayabilirsiniz. Uygulama indirme işlemini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Link çoğu zaman program tarafından otomatik olarak ilgili alana yapıştırılır. Bu sayede sizin tek tek tüm işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

AllDowloader

AllDowloader,Instagram ve farklı yerlerden video indirebileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamayı Play Store üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

image 276Pin

MIX Media Studio tarafından geliştirilen bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra URL’yi yazarak videoyu indirebilirsiniz.

image 277Pin

İndirme işlemi videonun yukarıda gösterilen alanda açılması sonrasında gerçekleştirilebilir. Açılan videonun alt kısmında indirme sembolü olan bir ok çıkar. Oka tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme işlemini yapabilmeniz için Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir.

RepostForInstagram

RepostForInstagram uygulamasını beğendiğiniz videoları paylaşmak ve kaydetmek için kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yükledikten sonra beğendiğiniz videonun alt kısmında yer alan “Paylaş” seçeneğine tıklamalısınız.

Alt kısımda karşınıza paylaşım için kullanabileceğiniz, telefonunuzda yüklü uygulamalar çıkar. Bu uygulamalar arasından Repost yazanı seçerek videoyu kendi akışınızda paylaşabilirsiniz. Paylaşımınızı yaptığınızda video cihazınıza otomatik olarak kaydedilir. Bu sayede beğendiğiniz bir videoyu hem paylaşmış hem de cihazınıza kaydetmiş olursunuz.

Instagram Video İndirme Programları Güvenilir mi?

İnstagram video indirme programlarının güvenilirliği hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Bazı programlar sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz videoyu indirmeniz mümkündür. Bazılarında ise açılan yeni sekmeler ya da reklamlar nedeniyle sorun yaşayabilirsiniz.

Değerlendirme için Play Store’da yer alan uygulama değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Kullanıcılardan en yüksek oyu alan uygulamaları kullanarak daha güvenli seçimler yapabilirsiniz.

InstagramReels Videoları İndirilir mi?

InstagramReels videolarının indirilmesi, normal videolar ile aynı biçimde yapılır. Bu sayede dilerseniz beğendiğiniz reels videolarından da arşiv oluşturabilirsiniz.

InstagramHikaye Videoları İndirilir mi?

Instagramhikaye videoları sadece 24 saatlik bir zaman dilimi için paylaşılır. Kısıtlı süreli bu paylaşımları indirmek için “Bağlantıyı kopyala” seçeneğini kullanabilirsiniz. Kopyaladığınız bağlantıyı video indirme programları aracılığıyla indirebilirsiniz. Bu işlemi hikâyenin süresi dolmadan ya da kullanıcı tarafından kaldırılmadan yapmanız gerekir.

Paylaştığım Reels Videolarını Cihazıma İndirebilir miyim?

Paylaştığınız reels videolarını indirme şansınız vardır.Reels videoları, cihazınıza otomatik olarak kaydedilir. Bu nedenle tekrar indirme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Paylaşım yapmadan henüz hazırlık aşamasındayken de videoyu indirebilirsiniz.Bu işlem için video ekranında “Önizleme” seçeneğine tıkladıktan sonra üst kısımda yer alan indirme sembolünü seçmelisiniz.

image 278Pin

Yukarıda yer alan indirme sembolünü seçtiğiniz takdirde reels videonuz cihazınıza kaydedilir.

Paylaştığım Hikâye Videolarını Cihazıma İndirebilir miyim?

Paylaştığınız hikâye videolarınıindirme şansınız yoktur. Hikâyeler cihazınıza kaydedilmez. Hikâyelerinizi cihazınıza yüklemek yerine Instagram hesabınıza kaydedebilirsiniz. Hikâye videoları belirli bir süre sonra silineceği için uzun süreli saklamak istediklerinizi bir an önce kaydetmenizde fayda vardır. Instagram video indirme için bu yolu da tercih edebilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın