Horoz Lojistik Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Horoz Lojistik Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama yapmak gönderinizin durumundan haberdar olmak açısından önem taşıyan bir uygulamadır. Kargonuz hangi şehirden ya da ülkeden yola çıkarsa çıksın Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama ile adım adım her aşamayı görebilirsiniz. Hizmetlerini yurt içi ve yurt dışı olmak üzere sürdüren firma, 5 kıtada faaliyetlerine devam ediyor.

Horoz Lojistik büyük e-ticaret firmalarından satın aldığınız ürünleri, size güvenli bir şekilde iletir. Uzun yıllardır sektörde hizmetlerini sürdüren firma ile bireysel gönderilerinizi de yurt içindeki ve yurt dışındaki şehirlere iletebilirsiniz.

Horoz Lojistik Kargo Takip ve Sorgulama Hangi Sebeplerle Yapılır?

Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama yapmak, satıcılar ve alıcılar için avantaj sağlar. Satıcılar yaptıkları satış işlemi sonunda, ürün ya ürünlerin teslimatında bir sorun olup olmadığını merak eder. Aynı zamanda herhangi bir sorun söz konusu olduğunda yasal sorumluluklar da ortaya çıkabilir.

Takip ve sorgulama, alıcının hevesle sahip olmak istediği bir eşyaya ne zaman ulaşacağını bilmesi açısından önem taşır. Bunun yanı sıra niteliği itibarıyla bir an önce teslimatı yapılması gereken ürünler söz konusu olduğunda da takip ve sorgulamadan yararlanılmalıdır. Yaşanan olağan dışı gecikmeler, Horoz Lojistik çağrı merkezine bildirilmelidir.

HOROZ LOJİSTİK KARGO TAKİP VE SORGULAMA İÇİN NASIL BİR YOL İZLENMELİDİR?

Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama için izlenen farklı yollar vardır. Hem internet sitesi hem de mobil uygulaması bulunan firma sayesinde farklı cihazlar üzerinden takip ve sorgulama yapma şansınız vardır. Takip ve sorgulama için horoz.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Tarayıcınızı kullanamadığınız zamanlarda Google üzerinden de sayfayı aratabilirsiniz.

horoz lojistik kargo takip ve sorgulamaPin

Horoz Lojistik İnternet Sitesi Üzerinden Takip ve Sorgulama

Horoz Lojistik internet sitesi üzerinden takip ve sorgulama yapmak için ana sayfada “Gönderi Takip” seçeneği yer alır.

image 259Pin

“Gönderi Takibi” seçeneği ana sayfanın sol at kısmında bulunur. Buraya tıkladığınızda karşınıza gelecek olan ekran şu şekildedir. Horoz Lojistik Kargo Takip ve Sorgulama!

image 260Pin

Yukarıda yer alan ekrandan hem SMS kodunu hem de gönderi numarasını kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. SMS kodu, size Horoz Lojistik tarafından gönderilen 14 haneden oluşan bir numaradır. Gönderi kodu ise size satıcı firma tarafından verilir. Bu kod, sipariş ya da takip numarası olarak da ifade edilir.

Horoz Lojistik Mobil Uygulama Üzerinden Takip ve Sorgulama

Horoz Lojistik mobil uygulama üzerinden takip ve sorgulama yapmak için ilk önce uygulamayı yüklemeniz gerekir. Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan programı, telefonunuzun uygulama indirme kısmından yükleyebilirsiniz.

image 261Pin

Mobil uygulama yükleme kısmındaki arama motoruna Horoz Lojistik yazarak indirme ekranına ulaşabilirsiniz.

image 262Pin

Yükleme işlemi yukarıdaki ekrandan gerçekleştirilir. “Yükle” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

image 263Pin

“Gönderi Takibi” seçeneğini tercih ettikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkar.

image 264Pin

Yukarıdaki ekranda sizden hem gönderi numarası hem alıcıya ilişkin bilgiler istenir. Bu bilgileri aynı anda girmeniz gerekir. Sorgulama yapmak için gönderim işlemi, son 15 gün içerisinde gerçekleşmiş olmalıdır.

Horoz Lojistik Hangi Gün ve Saatlerde Teslimat Yapar?

Horoz Lojistik gönderi teslimat gün ve saatleri, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı şekilde sınıflandırılır. Hafta içi için öngörülen zaman, 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşir. Haftasonu ise 09.00-15.30 saatleri arasında teslimat yapılır. Bazı durumlarda dağıtıma çıkarılacak ürünlerin çok fazla olması durumunda, bu saatlerin haricinde de teslimat yapılabilir.

Horoz Lojistik Cumartesi Teslimat Yapar mı?

Horoz Lojistik cumartesi teslimat seçeneği olan bir firmadır. Hafta sonu da çalışmalarına devam eden bu firmanın faaliyetleri, sadece cumartesi ile sınırlıdır. Horoz Lojistik’in çalışma saatleri mevsimsel koşullar, ülke koşulları ve salgın hastalık gibi durumların söz konusu olması halinde farklılaşabilir.

Horoz Lojistik Şubeleri Nerededir?

Horoz Lojistik şubeleri, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinde bulunur. Firmanın Türkiye’deki şubelerinin sayısı 30’un üzerindedir. Yurt dışında yedi farklı bölgede hizmet veren firmanın faaliyet gösterdiği ülke sayısı ise elliden fazladır.  Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama sonucunda gönderinizin hangi şubede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Horoz Lojistik Taşıma Fiyatları Ne Kadardır?

Horoz Lojistik taşıma fiyatları; mesafe, gönderi türü, kargo ebatları ve ağırlığı gibi detaylara göre belirlenir. Bu detaylara göre ortalama bir fiyat hesabı için firmanın internet sitesinden teklif oluşturma işlemi yapabilirsiniz. www.horoz.com.tr/tr/teklif-al adresinde yer alan farklı formlar arasından size uygun olanları seçebilirsiniz. Form türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Uluslararası karayolu taşımacılığı
  • Havayolu taşımacılığı
  • Deniz yolu taşımacılığı
  • Yurt içi FTL
  • Yurt içi depolama
  • E-ticaret depolama
  • E-ihracat
  • Mobilya montaj ve SSH
  • Yurt içi dağıtım
  • Diğer hizmetler

Yukarıda teklif alabileceğiniz hizmetler arasında görüldüğü üzere taşımacılığın yanı sıra depolama gibi seçenekler de vardır.

image 265Pin

Yurt içi taşımacılıkta teklif almak için dolduracağınız formda yukarıdaki bilgiler yer alır. Buna göre teslimat türü, satış kanalı ve ek bilgiler gibi kısımları eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

HOROZ LOJİSTİK’İN YURT İÇİNDE ÖZEL UYGULAMALARI VAR MIDIR?

Horoz Lojistik yurt içi özel uygulamaları ilefaaliyetlerini müşteri memnuniyeti odaklı hale getirmek için çeşitli hizmetler sunar.

Rota Optimizasyonu

Rota optimizasyonu, gönderim yapmak isteyen müşterilere özel olarak teslimat saati belirleme fırsatı sunar. Gelişmiş optimizasyon yazılımları sayesinde adres doğrulaması gibi işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek mobil uygulama üzerinden takip imkânı elde edilir.

Dağıtım Modeli Dizaynı

Dağıtım modeli dizaynı her müşteriye özel bir sistem kurulması olarak ifade edilir. Kendi firmanız için kullandığınız dağıtım sisteminin artı ve eksi yönleri, Horoz Lojistik tarafından değerlendirilir ve sizin için en doğru çözümler önerilir.

JIT Üretime Mal Teslimi

JIT üretime mal teslimi, bant sisteminde çalışan ve zamanında hammadde temininin önemli olduğu firmalara ürün sağlayanlara yönelik bir uygulamadır. Tam zamanında yapılan teslimatlar sayesinde üretim sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanması engellenir.

Milk Run Toplama ve Dağıtım Organizasyonu

Milkrun toplama ve dağıtım organizasyonu, maddi değeri yüksek olan ürünlerin dağıtımı sırasında yapılan bir uygulamadır. Bu tür dağıtımlarda araçlar, GPS üzerinden izlenir. Bu sayede güvenli bir şekilde dağıtım ve toplama süreci tamamlanır.

HOROZ LOJİSTİK YURT DIŞINA HİZMET VERİR Mİ?

Horoz Lojistik yurt dışına hizmet verme noktasında en başarılı firmalardan biri olarak değerlendirilebilir. Firmanın yurt dışı hizmetleri sayesinde pek çok ürün güvenli bir şekilde muhatabına ulaştırılır.

Horoz Lojistik farklı sektörlerde hizmet vererek bireysel taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra firmaların da ihtiyaçlarını karşılar. Beyaz eşya, mutfak eşyaları, bilişim, telekomünikasyon gibi farklı sektörlere hizmet veren firmanın araç filosu da buna uygun nitelik taşır.

Horoz Lojistik Yurt Dışı Teslim Süreleri Ne Kadardır?

Horoz Lojistik teslim süreleri, varış ülkesine göre değişiklik gösterir. Parsiyellerin ülkeden çıkışı pazartesi ve cumartesi günleri arasında gerçekleşir. Teslimat süreleri ise 5 ila 11 gün arasında değişiklik gösterir.

image 266Pin

Yukarıda verilen tabloda firmanın farklı ülkelere transit sürelerini görebilirsiniz. Bu sürelere göre gönderi planlarınızı oluşturabilir ve firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Horoz Lojistik İle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Horoz Lojistik ile iletişime geçmek için internet sitesinde yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp destek hattından müşteri temsilcisine de ulaşabilirsiniz.

image 267Pin

İletişim formuna,www.horoz.com.tr/tr//iletisim/musteri-iletisim-formu adresinden ulaşabilirsiniz. Formda; ad soyad, e-mail, telefon bilgilerini doldurmalısınız. Aynı zamanda istek, öneri, şikâyet ve teşekkür seçenekleri arasından geri bildirim amacınızı seçmelisiniz. Horoz Lojistik Kargo takip ve sorgulama ekranında karşılaştığınız gecikmeler için de bu iletişim formunu doldurarak yetkililere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın