Horizon Zero Dawn için en iyi Grafik ayarları 2020! - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Horizon Zero Dawn için en iyi Grafik ayarları 2020!

horizon zero dawn için en iyi grafik ayarları 2020!Pin

Horizon Zero Dawn için en iyi Grafik ayarları 2020!

Horizon Zero Dawn nihayet PC’ye ulaştı ve ne yazık ki gecikme ve düşük FPS sorunları nedeniyle korkunç bir şekilde başarısız oldu. Oyun harika olmasına rağmen, şeylerin bağlantı noktası ve geliştirici ucu, pek çok hataya ve soruna neden olacak şekilde iyi uygulanmamış gibi görünüyor. Bu nedenle, Horizon Zero Dawn için en iyi ayarları içeren bir gecikme düzeltme kılavuzu oluşturmaya karar verdik. Yani daha fazla uzatmadan başlayalım:

Horizon Zero şafak için en iyi grafik ayarları

horizon zero dawn için en iyi grafik ayarları 2020!Pin

Ekran Çözünürlüğü: Maks

Gözleriniz ve oyun deneyiminiz için daha yüksek çözünürlük daha iyidir. Oyunu her zaman sisteminizin desteklediği maksimum yerel çözünürlükte oynayın. Oyun, daha temiz dokular ve grafiklerle çok daha sürükleyici görünecek

Görüş Açısı: 70

Daha yüksek görüş alanı, grafik kalitesi için daha iyidir ancak FPS’yi düşürebilir. Varsayılan FOV’u öneririm. En azından oyunu düzeltmek için bir yama yayınlayana kadar.

Uyarlanabilir Performans FPS .: Kapalı

Reklamı yapıldığı gibi çalışmasını dilerdim. CPU Yükünü artırarak gerçek zamanlı olarak ayarları değiştirmeye devam edeceği için bunu kapatmanızı öneririm. Bunun yerine kararlı grafik ayarlarıyla gidin.

FPS Sınırı: Sınırsız

Masaüstleri için bu sınırsız olsun. Bir dizüstü bilgisayarınız varsa, onu monitör yenileme hızınızla aynı tutun.

Render Ölçeği :% 100

Bunu varsayılan olarak tutun. Daha yüksek FPS için düşürebilirsiniz ancak grafik kalitesi önemli ölçüde azalır ve bu nedenle bu seçeneği kullanmanızı önermiyorum. Horizon Zero Dawn, harika bir grafik oyunudur. Bu seçeneği kullanarak kaçırmayın.

Ekran Modu: Tam Ekran

Horizon Dawn’ın gerçek güzelliğinin tadını çıkarmak istiyorsanız, oyunu tam ekran modunda oynadığınızdan emin olun. Oyun çok daha iyi görünüyor ve tam ekran uygulama günah pencerelerine daha fazla kaynak ayrılıyor.

Yenileme Hızı: Olası En Yüksek

Monitörünüzün desteklediği en yüksek yenileme hızı. Oyun harika görünüyor ve gözlerinizi güvende tutuyorsunuz.

Vsync: Kapalı

Bunu devre dışı bırakın. Horizon Zero Dawn’da FPS düşüşlerine ve gecikme sorunlarına neden oluyor gibi görünüyor

HDR: Kapalı

İyi bir GPU + Oyun monitörünüz varsa, bu seçeneği etkinleştirin. Aksi takdirde, bu ayarı devre dışı bırakmanız yeterlidir. Bu ayardan tam olarak yararlanmak için iyi bir GPU’ya ihtiyacınız var.

Rogue Company’de gelişmiş grafik ayarları

horizon zero dawn için en iyi grafik ayarları 2020!Pin

Dokular : Yüksek

Horizon Zero Dawn’daki bu ayar, VRAM’e daha bağımlıdır. 4GB’tan daha az VRAM’iniz varsa, orta ayarlarla gidin. Aksi takdirde Yüksek ayarları seçin.

Model Kalitesi: Yüksek

Düşük uç GPU’lar için Orta ve diğer herkes için Yüksek. Bu, oyunun gerçekten iyi görünmesini sağlayan önemli bir ayardır. Ve dürüst olalım, grafiklerin tadını çıkarmaya geldik.

Anisotropik Filtre: Düşük veya orta

Bu ayar, kenarların kaldırılmasına yardımcı olabilir ancak size GPU gücüne mal olur. İyi bir GPU’nuz varsa orta ayarları kullanın, aksi takdirde düşük olarak ayarlayın

Gölgeler: Kapalı veya Düşük

Gölgeler, oyunun iyi görünmesini sağlar, ancak FPS ve GPU kaynakları pahasına. Ve dürüst olmak gerekirse, yüksek model kalitesi ve doku kalitesi kullandığımız için düşük gölge kalitesini kullanmanızı tavsiye ederim. Sisteminizde eski bir GPU varsa, gölgeleri devre dışı bırakın.

Yansımalar: Düşük veya Orta

Yansımalar oyunun iyi görünmesini sağlar ancak yine FPS’yi düşürür. Düşük kaliteli yansımalar kullanmanızı tavsiye ederim. 6 GB’ın üzerinde VRAM’e sahip iyi bir GPU’nuz varsa, Horizon Zero Dawn’da Orta kalitede yansımalar kullanın

Bulutlar: Düşük veya Orta

Bu ayarı düşük tutun. FPS’yi artırmaya yardımcı olabilir ve bulut kalitesi düşük ayarlarda bile o kadar kötü değildir. Görsel muameleyi istiyorsanız, orta seviyeye ayarlayın. FPS’yi biraz düşüreceğini unutmayın.

Kenar Yumuşatma: SMAA

Bu ayarı SMAA’da tutun. Bu, oyun içindeki kenarları kaldırmaya ve oyunun daha temiz görünmesine yardımcı olabilir. Düşük kaliteli bir GPU’nuz varsa tamamen devre dışı bırakın. TXAA yaşadıklarıma göre iyi çalışmıyor. Yani ya SMAA ya da sadece kapatın.

Hareket Bulanıklığı: Kapalı

Sormana bile gerek var mı? Açıkçası kapat. Horizon Zero Dawn’da gecikme sorununa neden olabilecek gereksiz etki

Ortam Tıkanıklığı: Kapalı

Horizon Zero Dawn’da ihtiyacınız olan FPS artışını elde etmek için bu ayarı kapatmanızı tavsiye ederim. Bu, oyun nesnelerinin çok daha iyi görünmesini sağlar, ancak bir RTX’iniz yoksa bu ayarı kullanmayın. RTX kullanıcıları bunu görsel tedavi için etkinleştirebilir.

Hepsi bu kadar. Horizon Zero Dawn’da gecikmeyi düzeltmek için en önemli grafik ayarları bunlardı. Umarım gecikme sorunlarınız giderilmiştir ve yüksek FPS‘de Horizon Zero Dawn’ın keyfini çıkarabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bana bildirin. Mutlu Oyun

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın