Hepsijet Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Hepsijet Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hepsijet Kargo takip ve sorgulama yaparak gönderinizin size ne zaman ulaştırılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Takip ve sorgulama, göndericiler için de avantajlı bir uygulamadır. Özellikle belirli bir tarih aralığında teslimat yapması gerekenler, sorgulama yaparak gecikme durumunda alıcıya bilgi verebilir. Hepsijet Kargo takip ve sorgulama ile ne zaman adresinizde bulunmanız gerektiğini kolayca anlarsınız.

Hepsijet Kargo, Doğan Holding tarafından kurulan bir firmadır. Firma,Hepsiburada başta olmak üzere birçok online alışveriş sitesinin gönderilerini taşır. Teknolojiye de son derece önem veren firma, hizmet kapasitesini her geçen gün artırır.

Hepsijet Kargo Takip ve Sorgulama Neden Yapılır?

Hepsijet Kargo takip ve sorgulama yapma amacı, çoğu zaman bir gönderinin teslimat tarihini öğrenmedir. Bu sayede insanlar adreslerinde bulunmaları gereken saati kolayca bilebilir. Kargo yetkilisi sizi ziyaret ettiğinde evinizde olmamanız halinde bir sonraki dağıtım gününü beklemek zorunda kalırsınız. Bu da sizin için ekstra zaman kaybı demektir. Daha fazla zaman kaybetmemek için kargo takip ve sorgulamanın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

HEPSİJET KARGO TAKİP VE SORGULAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Hepsijet Kargo takip ve sorgulama yöntemleri arasında tercih edebileceğiniz çok fazla alternatif yoktur. Firmanın mobil uygulaması bulunmadığı için sadece internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra firmanın şube ağı da mevcut değildir. Çağrı merkezi üzerinden müşteri temsilcisine ulaşarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Hepsijet İnternet Sitesi Üzerinden Takip ve Sorgulama

Hepsijet internet sitesi üzerinden takip ve sorgulama yapmak için ilk önce hepsijet.com adresinden giriş yapmanız gerekir. Bu adrese doğrudan tarayıcınız üzerinden ulaşabileceğiniz gibi Google’dan da giriş yapabilirsiniz.

hepsijet kargo takip ve sorgulamaPin

Hepsijet sayfasına giriş yaptıktan sonra gönderi takibi yapabileceğiniz kısım ana sayfada en alt bölümde yer alır.

image 249Pin

“Gönderi Sorgulama” kısmına tıkladığınızda karşınıza takip numaranızı girmeniz gereken bir ekran çıkar.

image 250Pin

İlgili numarayı boşluğa yazdıktan sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayarak gönderinizin ne zaman size ulaştırılacağını öğrenebilirsiniz.

image 251Pin

Yukarıdaki görselde Hepsijet sorgulama sonucu gösterilir. Bu gönderi örneğinde ilk etapta kargo transfer merkezine ulaşır. Ardından transfer şubesine gönderilmek üzere yola çıkar. Mesafeye bağlı olarak gönderi tekrar bir transfer merkezinden sevk edilebilir. En son aşamada ise teslimat şubesine yönlendirilen iletiniz, dağıtıma çıkarılarak size ulaştırılır. Hepsijet dağıtım sürecini taşıyıcı ekibi ile gerçekleştirir.

Online Alışverişlerde Hepsijet Kargo Takip ve Sorgulama

Online alışverişlerde Hepsijet kargo takip ve sorgulama yapma şansınız vardır. Alışveriş yaptığınız internet sitesi satın aldığınız ürünü Hepsijet ile gönderdiyse üye sisteminizden kargo sürecini takip edebilirsiniz. Bazı siteler takip için sizi Hepsijet sayfasına yönlendirir.

image 252Pin

Yukarıda Hepsiburada internet sitesinde bir ürüne ait sipariş sayfası yer alır. Bu sayfa üzerinden “Kargo Detay” kısmına tıkladığınızda site üzerinden bazı bilgilere erişebilirsiniz.

Hepsijet Kargo Gönderi Süreleri Ne Kadardır?

Hepsijet Kargo gönderi süreleri, teslimat yapılacak adresin göndericiye olan uzaklığına göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra sürenin belirlenmesi üzerinde seçtiğiniz teslimat türü de etkilidir. Hepsijet Kargo teslimat süreleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • 0-600 km arası bir uzaklık söz konusuysa en az 1 en fazla 5 gün sonra teslimat yapılır.
 • 600-1200 km arası mesafelerde, teslimat süresi 1-6 gün arasında değişir.
 • 1200 km’nin üzerinde olan mesafelerde 2-6 gün arasında değişen sürelerde teslimat yapılır.

Hepsijet Kargo takip ve sorgulama yaparak sürecin kaç günde tamamlandığını görebilirsiniz. Bu süreler normal şartlar altında geçerlidir. Bazen olumsuz iklim koşulları, ulaşımda yaşanan aksaklıklar gibi sebeplerle teslimat süresi beklenildiğinden daha uzun olabilir.

Hepsijet Kargo İle Hangi E-Ticaret Siteleri Gönderi Yapar?

Hepsijet Kargo ile gönderi yapan firmalar arasında ünlü e-ticaret siteleri yer alır. Bu firmalardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Hepsiburada
 • D&R
 • Morhipo
 • Penti
 • Modanisa
 • Nesine.com
 • Beymen
 • Kahve Dünyası
 • English Home

HEPSİJET KARGO TESLİMAT SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Hepsijet Kargo teslimat seçenekleri sunarak transfer sürecini daha kolay hale getirir. Acil gönderisi olanlar için sunulan “Bugün Teslimat” seçeneği gönderinizin daha hızlı şekilde alıcıya teslim edilmesini sağlar. Geç saatlere kadar teslimat yapılmasına imkân veren bu sistem ile önemli bir ürün bekleyen alıcılar da rahat eder.

Bugün Randevulu

Bugün randevulu sistemde teslimat yaptığınız saate göre değişen vakitlerde gönderiniz alıcıya teslim edilir. Aşağıdaki tabloda bu süreler belirtilir. Örneğin, teslimatınızı 00.00-04.00 arasında yaparsanız saat seçenekleri şu şekildedir:

 • 09.00-13.00
 • 13.00-18.00
 • 18.00-23.00
image 253Pin

“Bugün teslimat” seçeneği İstanbul ve Kocaeli’nin bazı ilçelerinde geçerlidir. Yukarıda belirtilen saatlerde bazı durumlarda değişiklik söz konusu olabilir.

Ertesi Gün Randevulu

Ertesi gün randevulu teslimat bazı şehirler için geçerli olan bir hizmettir. Bu şehirler:

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Kocaeli
 • Bursa olarak sıralanabilir. Göndericinin de alıcının da bu şehirlerde olması şartıyla yararlanabileceğiniz bu hizmet türünde bir cut-off saati belirlenir.

Standart Plus

Standart plus hizmetinde gönderiniz mesafeye göre değişen sürelerde alıcısına teslim edilir.

Hepsijet Kargo Hangi İllerde Hizmet Verir?

Hepsijet Kargo’nun hizmet verdiği iller Türkiye genelini kapsar. Firma, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verir. Bu sayede nerede olursanız olun firmanın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Hepsijet Kargo Takip Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Hepsijet Kargo takip numarasını öğrenmek için gönderinizi kargolayan firmayla iletişime geçebilirsiniz. Ürün satın aldığınız internet sitesinin sisteminde de sizin takip numaranız bulunur. Gönderiniz e-ticaret sitesi tarafından kargoya verildiğinde Hepsijet size SMS ile bildirim gönderir. Bu sayede takip numaranızı öğrenerek internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Hepsijet Kargo Adresinden Bulunmayan Alıcılara Nasıl Teslimat Yapar?

Hepsijet Kargo adresinde bulunmayan alıcılara teslimat için bir sonraki iş gününü bekler. Firmanın şubeleri olmadığı için kargonuzu şubeden alma şansınız yoktur.

Hepsijet Kargo Gönderimi Teslim Alırken Kimlik İbrazı İster mi?

Hepsijet Kargo gönderi teslimi sırasında kimlik ibrazı rutin bir uygulamadır. Bu sayede kargonuzun kötü niyetli kişilerin eline geçmesi engellenir.

Hepsijet Kargo ile İlgili Problemlerimde Ne Yapabilirim?

Hepsijet Kargo ile ilgili problemlerinizde yapmanız gereken firma ile iletişime geçmektir. Bunun için hepsijet.com adresinde bulunan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

image 254Pin

Bu formda ad ve soyad, e-posta, gönderi numarası ve mesajınızı yazarak Hepsijet yetkililerine iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra 0850 558 0 333 numaralı ücretsiz danışma hattından da yetkililere ulaşmanız mümkündür. Firmanın müşterilerinin sorularını yanıtladığı info@hepsijet.com şeklinde bir mail adresi de vardır. Arama ya da mail atma zahmetine girmemek için 0549 558 03 03 numaralı Whatsapp destek hattını da kullanabilirsiniz.

Hepsijet Kargo Gönderi Hasarı Durumunda Ne Yapmalıyım?

Hepsijet Kargo gönderi hasarı durumu söz konusu olduğunda, firmanın internet sitesinde bulunan tazmin dilekçesini doldurabilirsiniz.

image 255Pin

Bu dilekçeyi doldurmak için takip numarası, ürün adı ve modeli gibi bilgilere ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda alıcı firma yetkilisi kaşe ve ıslak imzalı olarak belgeyi düzenlemelidir.

Hepsijet Kargo İle Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

Hepsijet Kargo ile çalışmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Firmanın internet sitesinde yer alan “Müşteri Başvuru Formu” adlı belgeyi doldurarak Hepsijetile çalışmak için ilk adımı atabilirsiniz.

image 256Pin

Yukarıda Hepsijet müşteri başvuru formu yer alır. Formda firmanızın adını, unvanını, il, ilçe bilgilerini ve yetkiliye ilişkin bilgileri yazmalısınız.

image 257Pin

Hepsijet internet sitesinden taşıyıcı ya da toplayıcı olmak için de başvuru yapılması mümkündür. Hepsijet Kargo takip ve sorgulama sırasında mevcut bir iş arayışınız varsa internet sitesindeki bu seçeneklere tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın