God Of War Rangarok ilk 3 Günde Rekor Kırdı - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

God Of War Rangarok ilk 3 Günde Rekor Kırdı

God Of War Rangarok rakiplerini arkada bırakarak gümbür gümbür piyasaya çıktı.

God of War oyuncuları doğrudan aksiyonun içine çeken bir oyun. Yunan mitolojisinin İskandinav mitolojisiyle buluştuğu sürükleyici bir dünyada geçen ve uzun süre devam etmesini umduğum bir deneyim.

Bu uzun zamandır beklenen bir hikaye.

god of war rangarokPin
god of war rangarok

Cok tutulan God of War serisinin son oyunu God of War Rangarok daha haftası bile dolmadan ilk 3 günde rekor kırarak büyük çıkış yakaladı.

Rangarok ilk 3 gun satışı ile serideki diğer oyunların 3 günlük satışlarını çoktan geride bırakarak zirveye oturdu. Bu Rangarokun tutulacağı anlamına geliyor.

Peki ama bu Rangarok neyin nesi.

Hikaye bir önceki oyundaki olaylardan sonra başlıyor. Kratos yıllardır bir yolculuktadır ve sonunda onu bulmuştur: karısı ve çocuğu. Ancak hedeflerine vardıklarında bir şeyler ters gider: Athena’nın diğer tanrılarla birlikte yaşadığı tapınağa. Kratos ona bunca yıl ölü ya da diri olduğu konusunda neden yalan söylediğini sorar, ancak Athena bir cevap vermez – sadece onu çok fazla zorlamaya devam ederse ailesini bir daha asla göremeyeceğini söyler (ki bunu anlıyorum).

Bu yüzleşmeden sonra, orijinal kahramanımızın köken hikayesine geri dönüyoruz; nasıl bu kadar öfkeli bir insan haline geldiği ve zaman içinde onu küçümseyenlerden intikam aldığı: Ares/Athena/Helios vs.

Duygusal bir hız trenine binmeye hazır olun.

God of War serisi bir baba ve oğlu, Kratos ve Atreus’u konu alır. Aynı zamanda aile, sevgi ve kayıpla ilgilidir.

Öfke ve kefaret hakkında. Şiddet ve barış hakkında.

Duygusal bir iniş çıkışa hazır olun: Akılsızca kesip biçme savaşlarının olduğu günler geride kaldı.

god of war rangarokPin
god of war rangarok

Bu, uzun zamandır Kratos’un yer almadığı ilk God of War oyunu. Bu doğru, Sony Santa Monica geliştirme görevlerini SIE Japan Studio’dan devraldı ve Polygon size serinin bu yeni girişinden neler bekleyebileceğinize dair genel bir bakış sunmak için burada.

Bu oyunla ilgili fark edeceğiniz ilk şey grafik kalitesi olacak: Oyun PS4 Pro’da muhteşem görünüyor ve kendi ev kurulumunuzda oynarken 4K TV’lerde daha da etkileyici görünüyor (ancak bunu yapmanızı önermiyoruz). Ayrıca, havuzlara veya nehirlere düştüklerinde vücutlardan akan su; savaştan sonra etrafta uçuşan toz; zırhı kesen bıçaklardan çıkan kıvılcımlar … ve çok daha fazlası gibi gerçekten harika fizik efektleri sunuyor!

Çoğu kişi bu oyunu muhtemelen arkadaşlarıyla yerel olarak veya PlayStation Network/Xbox Live hizmetleri üzerinden çevrimiçi olarak oyuncu başına bir kontrol cihazı kullanarak oynayacak olsa da (gerekirse Joy-Con pillerini bile ayırabilirsiniz), başka bir seçenek daha mevcut: Bir yerlerde iki setiniz varsa bunun yerine DualShock 4 kontrol cihazlarını kullanabilirsiniz!

Dünya büyük: Dünya büyük, muhteşem ve kusursuz.

Dünya büyük, muhteşem ve mükemmel. Onu kendiniz keşfedebilirsiniz. Başkalarından gizlenen birçok şeyi bulabileceğiniz yerdir. Dünyanın keşfedilecek çok fazla sırrı var ve bu oyundaki en iyi maceranız olacak!

RPG unsurları RPG unsurları en hoş karşılanan eklemeler.

god of war rangarokPin
god of war rangarok

RPG unsurları en hoş karşılanan eklemelerdir. Oyun bir hack and slash’ten çok daha fazlası, ancak yine de işleri ilginç tutmak için bu unsurlardan bazılarını getiriyor. Karakterinizin seviyesini yükseltebilecek ve her seviyede ilerledikçe onu yeni silahlar, zırhlar ve eşyalarla donatabileceksiniz.

Dövüş, düşmanlarla veya patronlarla savaşırken iyi hissettiriyor, ancak yalnızca bir silah türünü (örneğin) kullanmak zorunda kaldığınız uzun savaşlardan sonra yorucu olabilir.

Bu sorunu aşmanın gerçek bir yolu olmasa da (silah değiştirmek dışında), Kratos’un son macerasını oynama keyfinizi mahvetmez; sadece devam etmeden önce her şeyin hemen yapılmasını istiyorsanız sizi normalden daha dikkatli plan yapmaya zorlar!

İskandinav mitolojisi İskandinav mitolojisi her şeyi birbirine bağlıyor.

İskandinav mitolojisi dünyası ilginç karakterler ve hikayelerle doludur. God of War gibi oyunlar için zengin bir ilham kaynağıdır, Kratos’un hikayesinin bu oyunun bel kemiği olduğu düşünüldüğünde bu mantıklıdır.

Bölüm Norse mitolojisini oynarken, tanrı ve tanrıçaları içeren birçok farklı efsane ile tanışacaksınız. Bu hikâyelerden biri, kardeşi Loki (daha sonra Kratos’un en güçlü düşmanlarından biri olacak) tarafından kendi evinde hapsedilen Hel adında bir adamı içeriyor. Bu bölümdeki yolculuğunuz sırasında Odin’in kendisiyle de tanışacaksınız!

Savaş Savaş içgüdüsel ve tatmin edici.

God of War içgüdüsel ve tatmin edici bir deneyim. Sadece PlayStation 4’teki en iyi oyun değil, şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olabilir.

God of War, aksiyon maceralarına atılmak isteyen tüm PS4 sahipleri ya da 2014’te duyurulduğundan beri bu oyunu merakla bekleyenler için mutlak oynanması gereken bir oyun.

Aksiyon sahneleri heyecan verici, yaratıcı ve güzel bir koreografiye sahip – oyuncu kadrosu küçük olabilir ancak Laura Bailey (Kratos’un seslendirme sanatçısı) ve Robin Atkin Downes (Zeus’un seslendirme sanatçısı) gibi oyuncuların mükemmel seslendirmeleri sayesinde etkileşimleri büyük hissediliyor.

God of War gerçekten destansı savaşların yanı sıra her bir dövüş sahnesinde sizi diken üstünde tutacak inanılmaz boss savaşları da sunuyor; her köşede ne olacağını asla bilemezsiniz!

God of War her yönüyle mükemmel, nefes kesici bir deneyim sunuyor ve muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en iyi PlayStation 4 oyunlarından biri olarak kabul edilecek.

god of war rangarokPin
god of war rangarok

God of War her yönüyle mükemmel, nefes kesici bir deneyim sunuyor ve muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en iyi PlayStation 4 oyunlarından biri olarak tarihe geçecek.

Mükemmel olmasa da, hikayesi ve oynanışıyla ilgili bazı sorunlar olsa da (örneğin: Kratos gerçekten değişmiyor), bunları kolayca görmezden gelebilirsiniz çünkü reklamı yapılandan çok daha fazlasını elde ediyorsunuz: Seçimlerinizin olayların nasıl gelişeceğini etkilediği epik savaşlarla dolu görsel olarak çarpıcı bir dünya; Yunan mitolojisinde duygusal bir yolculukla sonuçlanan zengin bir karakter gelişimi arkı; bugün piyasadaki diğer tüm oyunlara rakip olan dudak uçuklatan görseller; iki diske sığdırılmış saatlerce içerik – ve bunlar sadece boş vaatler de değil!

Hem nefes kesici hem de acımasızca şiddet içeren bir oyun arıyorsanız, God of War sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Piyasada benzer temalara sahip çok sayıda oyun var ancak çok azı görsellik ve oynanış açısından God of War ile boy ölçüşebilir.

Hikaye bizden hiçbir şey saklamıyor, bu da işler kızıştığında veya yeni düşmanlarla karşılaştığımızda daha da heyecan verici hale getiriyor. Santa Monica Studio’daki yetenekli ekip tarafından mükemmel bir şekilde hayata geçirilen tanrılar, tanrıçalar, devler ve dev dişileri gibi mitolojik yaratıklarla dolu başka bir dünyaya dalmaktan hoşlanan herkese bu oyunu şiddetle tavsiye

God Of War Rangarok ilk 3 Gunde Rekor Kırdı

Yaptığı çıkışla yüzleri güldürmeyi başaran God of war rangarok bu çıkışıyla gelişticisini bile şaşırttığı söyleniyor. PS4 ve PS5 için satışa çıkan Rangarok Play station 5 sürümünün bu haftaki satışlarının neredeyse yarısını tek başına satmayı başardı.

2022 yılı itibari ile 23 milyon kopyaya ulaşan God of War 2018 yılında büyük çıkışının ardından yeniden gündeme oturarak 2018 yılındaki çıkışını gölgede bırakmaya hazırlanıyor.

Rangarok geliştiricisi Santa Monica Studio yeni seri için şimdiden kolları sıvadığı söyleniyor. Belliki God of War çıkışı onları heveslendirdi.

PS4 ve PS5’in en iyi oyunlarından olan God of War 94 puana sahip ve 2022 senesinin en iyi oyunu olmaya hak ediyor.

Sizce hangi oyun daha iyi.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın