Gay Sohbet - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Gay Sohbet

Gay sohbet, diğer eşcinsel insanlarla bağlantı kurmak ve desteklendiğinizi hissetmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda kendiniz ve çevrenizdekiler hakkında bilgi edinmenize ve bir kişi olarak kendinizi güçlendirmenize yardımcı olabilecek bir deneyimdir.

Diğer eşcinsel insanlarla sohbet etmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Diğer eşcinsellerle sohbet etmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Kötü bir dönemden geçerken ne yapacağınızı veya ne söyleyeceğinizi bilmek zor olabilir. Kimsenin nasıl hissettiğinizi anlamadığını ve herkesin sizi gey olduğunuz için yargıladığını düşünebilirsiniz. Ancak daha önce benzer yollardan geçmiş diğer kişilerle sohbet etmek, onlara durumunuz hakkında yalnızca deneyimlerinden paylaşabilecekleri içgörüler sağlayacaktır:

  • Belki kendi deneyimleri hakkında konuşmak onlara sizinki hakkında bir bakış açısı kazandırmıştır (ya da tam tersi).
  • Belki de bu deneyimlerden ders çıkarmış ve kendileri ya da benzer durumdaki başkaları için yeni çözümler üretmişlerdir.
  • Belki de benzer zorluklarla karşılaşan diğer grup üyeleri arasında bir topluluk bulmuşlardır.

Benzer deneyimler yaşayan diğer kişilerle konuşmak rahatlatıcı olabilir.

Sizinle aynı deneyimleri yaşamış arkadaşlar bulabilirsiniz.

Benzer deneyimler yaşamış başkalarıyla konuşmak rahatlatıcı olabilir.

Onların hikayelerini dinlemek ve onlardan bir şeyler öğrenmek iyidir.

Başkalarının başkaları hakkında ne söylediği konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü onlar her zaman haklı değildir!

Diğer insanların Başkalarının ne dediği konusunda endişelenmeyin.

Başkalarının yargılarının sizi etkilemesine izin vermeyin.

Birisi yaptığınız şeyi beğenmiyorsa, bu hayatınızdan nefret ettikleri veya sizi görmeyi bırakmak istedikleri anlamına gelmez; sadece fikirlerinin sizinkinden farklı olduğu anlamına gelir. Onların hatalarından ders alın ve bunları gelişim için motivasyon olarak kullanın.

Söyledikleri her şeyi olduğu gibi kabul etmek zorunda değilsiniz; bunun yerine, bunu bir öğrenme fırsatı olarak kullanın; böylece bir dahaki sefere benzer bir şey tekrarlandığında (ve tam potansiyelimize ulaşana kadar birçok kez olacaktır), bu durumlarda kendimizi en iyi nasıl idare edeceğimizi daha iyi biliriz!

Sizinle aynı deneyimleri yaşamış arkadaşlar bulun ve bunları birbirinizle açıkça konuşun; bu, kendinizle ve çevremizdekilerle olan ilişkinizi güçlendirmenize yardımcı olabilir! Olumlu ve cesaretlendirici konuşmalar kendimizle ve birbirimizle olan ilişkilerimizi güçlendirebilir – sadece çevrimiçi olsa bile 🙂 Ayrıca ileride yüz yüze görüşmeyi de çok daha kolay hale getirebilir!”

Başkalarının Onların yargılarının sizi etkilemesine izin vermeyin.

Başkalarının yargılarının sizi etkilemesine izin vermeyin. Bir arkadaşınız veya aile üyeniz biri hakkında olumsuz yorumlar yaparsa, bunu kişisel olarak algılamayın. Kişi ve durumu hakkında, aksi takdirde kendilerini açıkça ifade etmelerinin zor olacağı bilgiler sunarak size yardımcı olmaya çalışıyor olabilirler.

Başkalarının hatalarından ders alın: Başkalarının hatalarından ders alın, ancak bu süreçte sizi aşağı çekmelerine izin vermeyin.

Başkalarının hatalarından ders çıkarmak kötü bir şey değildir. Akranlarınızın nerede yanlış yaptığını görmeniz ve bunun sizin başınıza gelmemesini sağlamanız önemlidir. Ancak bu süreçte sizi aşağı çekmelerine de izin vermeyin!

Tıpkı diğer becerilerde olduğu gibi, hepimizin birbirimizin deneyimlerinden öğrenebileceği pek çok yol vardır. Bununla birlikte, onların yaptıklarını tekrarlamamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız (gerçekten harika bir şey yapmadıkları sürece).

Kendi projenizde veya proje ekibinizde bir şeyler ters giderse -hatta sadece bir fikir bile olsa- neyin yanlış gittiğini ve bir dahaki sefere bunu en iyi nasıl düzeltebileceğinizi bulmalısınız; ancak geçmiş hatalar üzerinde çok fazla durmayın çünkü bunlar başkalarının ne olduğunu, henüz bunu yaşamamış birinin anlayabileceğinden daha iyi anlamasına yardımcı olmayacaktır…

Kendinize Sizinle aynı deneyimleri yaşayan arkadaşlar bulmaya çalışın.

Zor bir dönemden geçerken kendinize yardımcı olmanın en iyi yollarından biri, benzer deneyimlerden geçen arkadaşlar bulmaktır. Duygularınızı ve endişelerinizi paylaşan birini bulmak, kendinizi izole veya yalnız hissettiğinizde özellikle yardımcı olabilir.

Benzer bir şey yaşamış kimseyi tanımıyorsanız, düzenli olarak bir araya gelen ve aynı konuları (depresyon veya anksiyete gibi) yüz yüze tartışan grupları çevrimiçi olarak aramak sizin için yararlı olabilir. Ayrıca yerel destek gruplarına katılabilir ve yakınlarda henüz yoksa bu gruplardan birine dahil olmayı isteyebilirsiniz!

Olumlu ve cesaretlendirici Olumlu ve cesaretlendirici insanlar arayın.

Olumlu ve cesaretlendirici insanları aramak önemlidir. Bu kendinizi mutlu, desteklenmiş ve sevilmiş hissetmenize yardımcı olacaktır.

  • Sizi yargılayacak veya söylediklerinizle dalga geçecek olumsuz insanlardan kaçının. Kendi duygularını olduğundan daha kötü hale getirerek uzun vadede işleri kendileri için daha da zorlaştıracaklardır.
  • Sizinle aynı şeyleri yaşayan ancak durumu iyi olmayan insanlardan kaçının: kendi başlarına üstesinden gelebileceklerinden daha fazla zorluk yaşamış olabilirler, bu nedenle onlara nasıl başardıklarını sormak, bir arkadaşınıza nasıl borçlandığını sormak gibi olur ki bu da iyi değildir! Birinin başı borçla derde girdiğinde ona ne olduğunu sormayın çünkü bu onun üzerinde gereksiz bir baskı yaratabilir; sadece empati kurarak dinleyin ve sorulduğunda tavsiyelerde bulunun (ancak talep edilmeden tavsiye vermeyin!).

Olumlu konuşmalar Olumlu konuşmalar kendinizle ve etrafınızdakilerle ilişkinizi güçlendirebilir.

Yalnız değilsiniz! Sizinle aynı deneyimleri yaşayan birçok insan var ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilirler.

Olumlu konuşmalar kendinizi daha özgüvenli ve güçlü hissetmenize yardımcı olabilir, bu da hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır.

Diğer eşcinsel insanlarla tanışmak, bütün bir insan topluluğu tarafından desteklendiğinizi, kabul edildiğinizi ve güçlendiğinizi hissetmenin harika bir yoludur.

Ne kadar kötü ya da iyi olursa olsun, deneyimleriniz hakkında konuşabilmek önemlidir. Bu hikayeleri paylaşmak, hayatta ne kadar ilerlediğinizi ve bundan sonra nereye gitmek istediğinizi takip etmenin bir yoludur.

Ayrıca, daha önce bu yollardan geçmiş diğer eşcinsel erkeklerle çevrimiçi veya yüz yüze konuşarak sizinle aynı şeyleri yaşayan insanlar bulabilirsiniz.

Bu, birçok insanın cinsellikleriyle uğraşırken hissettiği izolasyon duygusunu azaltmaya yardımcı olacak ve başkalarının hatalarından öğrenmelerini kolaylaştıracak, böylece daha sonra tekrar yapmayacaklar!

Yalnız olmak zorunda değilsiniz! Benzer deneyimlerden geçen insanları bulabilir ve onlarla bu konuda konuşabilirsiniz. Bu insanlar neler yaşadığınızı anlayacak ve aynı zamanda kendinizi kabul etme yolculuğunuzda sizi rahatlatmaya yardımcı olacaklardır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın