Garena Free Fire Oynayanlar

Üçüncü şahıs bir battle royale aksiyon-macera oyunu olan Garena Free Fire, 111 Dots Studio tarafından yaratılmıştır. 2019’un en çok indirilen mobil oyunu hem iOS hem de Android’de bulunan Free Fire oldu. Oyunun popülaritesi Mayıs 2020’de dünya çapında 85 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya ulaştığında yeni bir dönüm noktası oluşturdu.

Garena Free Fire Nedir?

garena-free-firePin
garena-free-fire

Garena Free Fire’da nihai amaç, diğer oyuncularla savaşıp oyunu hayatta kalarak bitirmektir. 50’ye kadar oyuncu, uçaktan atlayıp paraşütleriyle indikten sonra hayatta kalmaya çalışıyor. Adanın seçilen bölgesine paraşütle atlayan oyuncular, silah ve destek malzemeleri ararlar.

Adaya vardıktan sonra, haritadaki güvenli bölge giderek küçülür ve oyuncuları hayatta kalmak için birbirleriyle yarışmaya zorlar. Oyuncuların giderek azalan güvenli bir alanda hayatta kalmak için savaştığı Free Fire’da kazanan takım veya kişi 10 dakikalık süre sonunda belirlenir.

Free Fire’da tek başınıza veya dört kişilik gruplar halinde maceralara atılabilirsiniz. Ek olarak, oyun içinde ekip üyelerinizle konuşarak hayatta kalma maceranızın keyfini artırabilirsiniz. Battle Royale türündeki oyunlar için, silahlar şüphesiz en önemli unsurdur.

Free Fire’ın oyuncularına sunduğu çeşitli silahlarla düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Free Fire, battle royale türünde oldukça popüler bir yere sahip ve ilk çıkışından bu yana popülaritesini sürdürmeyi başarıyor. “Operation Chrono” güncellemesi ile Garena Free Fire, ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile iş birliğine girdi ve oyuna oyuncunun yerine geçen “Krono” karakterini ekledi.

Free Fire Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire’daki bir oyun en fazla 50 oyuncu içerebilir. Bu oyuncular haritanın herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ve karakterlerini istedikleri kadar kaynak ve araçla donatabilirler. Diğer Battle Royale oyunlarında olduğu gibi Free Fire’da da karakterler istedikleri zaman ayrılabilecekleri ve istedikleri yere seyahat edebilecekleri uçan bir uçaktalardır.

Böylece her oyuncu çeşitli yerlere iner ve çeşitli taktikler uygular. Çevreden değerli nesneleri toplarken bölgedeki düşmanlara dikkat etmelisiniz.

Oyuncuların amacı küçülen bu savaş alanını yağmalamak, karakterlerini güçlendirmek, rakiplerini öldürerek onları alt etmeye çalışmak ve harita her dakika küçülürken ayakta kalan son kişi olmaktır. Oyunun galibi, sonunda hayatta kalan son kişi veya gruptur.

Free Fire Ücretli Mi?

Bir battle royale oyunu olan Free Fire, iOS ve Android cihazlar için uygulama mağazalarından indirilebilir. Oyunu indirmek, kaydolmak veya oynamak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Bununla birlikte, Garena Free Fire’ın oyun içi malları satın almak için elmasların kullanılabileceği bir oyun içi mağaza sunduğu da bilinmektedir.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın