Free Fire vs PUBG Mobile: Hangi oyunun daha iyi grafikleri var? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Free Fire vs PUBG Mobile: Hangi oyunun daha iyi grafikleri var?

 free fire vs pubg mobile: hangi oyunun daha iyi grafikleri var?Pin

Free Fire vs PUBG Mobile: Hangi oyunun daha iyi grafikleri var?

  • PUBG Mobile ve Free Fire, genellikle oyun ve grafikler temelinde karşılaştırılır.
  • Popülerlik ve pürüzsüzlük açısından, Garena Free Fire, açık kazanan.

PUBG Mobile ve Garena Free Fire , her ikisi de etrafta olduğu sürece her zaman birbiriyle karşı karşıya kalan iki oyundur. Hem PUBG Mobile hem de Free Fire’ın kendi benzersiz yollarında da olsa en üst düzeyde adalet sağladığı battle royale türüne gelince, her iki oyun da birbirlerine sıkı bir rekabet sağladı.

Bu nedenle, Hindistan’da PUBG Mobile’ın yasaklanmasının ardından indirme sayısında en fazla artışı gören oyunun Free Fire olması hayranları şaşırtmadı. Pek çok PUBG Mobile hayranı, Free Fire’ı en sevdikleri battle royale oyununa mükemmel bir alternatif olarak gördü ve en azından PUBG Mobile oyun sahnesine geri dönünceye kadar Free Fire’a geçti.

Bu yazıda, iki oyunu bir kez daha birbirleriyle karşılaştırıp ikisinin grafiklerini karşılaştırıyoruz.

Free Fire vs PUBG Mobile: Hangi oyunun daha iyi grafikleri var?

Popülerlik açısından, Garena Free Fire, açık kazanan. Google Play Store’da 500 milyondan fazla indirme ile oyun, rakibi PUBG Mobile’ın çok ilerisinde ve elbette artık Hindistan’da bile mevcut değil. Ancak popülerlik daha iyi grafikler anlamına mı geliyor? Basit bir cevapla hayır.

free fire vs pubg mobile: hangi oyunun daha iyi grafikleri var?Pin

Hem Free Fire hem de PUBG Mobile’daki kareleri karşılaştırdığımızda, cevap nispeten açıktır – PUBG Mobile, Free Fire’dan çok daha karmaşık grafiklere sahiptir. PUBG Mobile’ın grafikleri, çarpıcı PC oyunları yaratmasıyla ünlü olan Unreal Engine tarafından tasarlandı ve bu nedenle son derece temiz ve gerçekçi dokulara sahip. PUBG Mobile’ın her karesi, Free Fire ile karşılaştırıldığında son derece canlı ve pürüzsüz dokulara sahiptir.

Bu açıkça Free Fire’ın iyi grafiklere sahip olmadığı anlamına gelmez. Ancak PUBG Mobile ile karşılaştırıldığında, oyunun grafikleri neredeyse karikatürize görünüyor. Free Fire, minimum detaylandırma veya gerçekçilikle daha basit dokular kullanır.

free fire vs pubg mobile: hangi oyunun daha iyi grafikleri var?Pin

Ancak grafiklerdeki bu çeşitlilik nedeniyle her iki oyunun da farklı performansları var. PUBG Mobile’ın sofistike grafikleri nedeniyle, oyunu çalıştırmak için sabit bir internet bağlantısının yanı sıra ortalama bir üst düzey cihaza ihtiyaç duyar. PUBG Mobile’ı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için minimum gereksinimler Android 5.1.1 veya üstü ve en az 2GB bellektir.

Öte yandan, Free Fire, düşük kaliteli cep telefonlarında da sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor ve yalnızca Android 4.0 Dondurma veya üstü ve telefonda 600MB bellek gerektiriyor. Bu nedenle Free Fire, FPS açısından düşük kaliteli cihazlarda çok daha iyi bir performansa sahip ve kısmen basit grafikleri nedeniyle gecikmesiz çalışıyor.

Dolayısıyla, sadece grafiklere bakacak olursak, o zaman PUBG Mobile günü kazanır, ancak Free Fire özellikle düşük kaliteli akıllı telefonlar için üretilmiştir, bu yüzden daha çok yönlüdür. Her iki durumda da, en azından Hindistan’da en ünlü battle royale oyunu olduğu kanıtlanmış olan Free Fire’dır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın