Forza Horizon 4 Arkadaş Ekleme

Forza Horizon 4 arkadaş ekleme konusu kullanıcıların merakla araştırdığı bir konudur. Öncelikle oyunu tanıtmak istiyoruz. 450’den fazla otomobille Forza Horizon 4, sizi her mevsimin ruhuna sokacak bir açık dünya yarış oyunudur. Oyun nerede geçiyor diye merak ediyorsanız, oyun İngiltere’de geçiyor. Açık bir dünya ortamında, Horizon’un dördüncü halkası İngiltere, İskoçya ve Galler’in iyi bilinen bölgelerini birleştirir.

Arazi sürüşü, inişli çıkışlı tepeler nedeniyle Büyük Britanya’nın kırsal kesimlerinde daha heyecan vericidir. Hem Edinburgh’un dolambaçlı, engebeli sokakları hem de İskoç Highlands’in güzel otoyolları, sokak yarışları için heyecan verici yerler oluşturur.

Forza Horizon 4 Özellikleri

forza horizon 4Pin
forza horizon 4 arkadaş ekleme

Fakat elbette hepsi bu değil. Oyun içi sezonlar ve günün saati varyasyonları, size ek görsel deneyimler ve dinamik olarak değişen yol koşulları sağlar. Mevsimlerin değişmesi, tekniğinizin nasıl geliştiği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu çeşitlilik, ayırt edici bir dinamikle sonuçlanır.

Yaz mevsiminde sürüş yaptığınız yollar sonbahar yağmurlarından sonra bataklığa dönüşüyor. Kar, kışın asfalt yolları daha da kötüleştirir. Horizon 4’ün başlarında bir dizi görevi tamamladıktan sonra mevsimler değişecek. Bu küçük döngü, sürüşünüzü düşünmenin ve değiştirmenizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Birden çok oyuncuyla sürüş oyunları nispeten yeni bir fikirdir. Horizon 4, yine de rekabette sıyrılıyor ve şimdiye kadar oynanan en eğlenceli yarış oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ek olarak, muhteşem aydınlatma ve gerçekçi manzara tüylerinizi ürpertecek. Arabanızda çalan müzik sizi hayallere daldırıyor. Sonuç olarak, oyunla ilgili birçok harika şey var. Her mevsim kendine özgü olsa da İngiltere’nin gerçek dünyadaki uzun, kasvetli yolları sizi yarı yolda bırakabilir.

Elbette her mevsim bundan etkilenmez. TV’niz HDR’yi destekliyorsa, çarpıcı ayrıntılar ve renklerden memnun kalacaksınız. Ashbury’de 200 ile giderek yol yapmak gerecekten keyifli. Fakat, kendinizi yol boyunca dar bir noktada bulursanız, birkaç eski duvarı ve kasabanın hoş geldiniz tabelasını yıkabilirsiniz.

Oyunda Bond otomobilleri de dahil olmak üzere 450’den fazla otomobil bulunuyor. En ince ayrıntısına kadar tamamen kişiselleştirilebilirler. Diğerleriyle karşılaştırıldığında, bazıları daha fazla özelleştirme seçeneği sunar. Yakın zamanda bir araba satın aldığınızı ancak yakında paraya ihtiyacınız olacağını düşünelim.

Açık artırmada satabilirsiniz. Arabanız rakiplerinizden biri tarafından çevrimiçi olarak satın alınabilir. Kokpitteki ışıklar geceleri sizi şaşırtabilir. Kornalar istediğiniz gibi değiştirilebilir.

Forza Horizon 4 Oyununda Nasıl Arkadaş Eklenir?

Birçoğunun sahip olduğunu zaten biliyor olsanız bile, neden Steam arkadaşlarınızın çoğunu Forza Horizon 4 gibi oyunlarda göremediğinizin basit bir açıklaması var. Hesaplarınızın bağlı olduğunu doğrulamanız gerekir. Senkronizasyonunuzu kişisel Steam profilinize eklemek ve Steam arkadaşlarınızı XBOX oyunlarınıza eklemek için basit talimatlar aşağıda verilmiştir.

Bu yazıyı okumadan önce Steam hesabınızı XBOX hesabınıza bağlamış olabilirsiniz. Ek olarak tüm arkadaşlarınızın nerede olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. XBOX uygulamasının ana ekranına dönün ve sol üst köşedeki “Sosyal” butonuna tıklayın. Sonra artı işareti olan küçük bir insan simgesi göreceksiniz.  

Bunu takiben, hesapları bağlı olan ancak henüz XBOX arkadaş listenizde olmayan tüm Steam arkadaşlarınız net bir şekilde görünür olacaktır. Herkesi takip etmeyi seçebilir veya her kişinin adının yanındaki artı simgesini sorunsuz, hızlı ve kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Takip et butonunu seçtiğinizde Steam’de zaten arkadaş olduğunuz için Steam kategorisindekiler otomatik olarak arkadaş listenize eklenir. “Arkadaşların arkadaşları” gibi görebileceğiniz diğer kişiler yalnızca takip ettiğiniz kişiler olarak eklenir; onlar da aynı şeyi sizin için yapmadıkça otomatik olarak arkadaş olmazlar.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın