Fortnite Mobile için En İyi Kontrol Ayarları 2020! - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Fortnite Mobile için En İyi Kontrol Ayarları 2020!

fortnite mobile için en i̇yi kontrol ayarları 2020!Pin

Fortnite Mobile için En İyi Kontrol Ayarları 2020!

Fortnite şimdiye kadarki en başarılı oyunlardan biri. Bu yazı tarihi itibariyle Fortnite‘ın 250 milyon civarında kayıtlı oyuncusu var.

2018’de sadece geçen yıl, Epic Games sevilen oyunun mobil hale geleceğini açıkladı. IOS sürümü ilk olarak Android‘i izledi. Bu hareketle, oyuncuların yepyeni bir demografisine ulaştı.

Ancak mobil oyun konsollardan farklıdır. Oyun her iki platformda da temel olarak aynı olsa da, mobil cihazlarda oynamak daha zordur.

Bu özellikle atış oyunları için geçerlidir. Yani, beceriler ve oynanış bir yana, sizi Victory Royale’den ayıran şey sadece ayarlarınız olabilir.

Bu yüzden bu kılavuzu oluşturduk. Burada Fortnite mobile için en iyi kontrol kurulumu hakkında konuşacağız. Kendinizi bir zafer için mi ayarlıyorsunuz? Aşağıdaki okuyarak öğrenin.

Mobil cihazlarda Fortnite oynamanın iki yolu

Bir FPS mobil oyunu oynamanın iki yolu vardır. Biri oyuncuların başparmağını, diğeri kontrolü kullandığı yer. Bu kılavuz için, bir dizi cihazdan oynayan tüm oyuncuları kapsamak için ikisine bakacağız.

4-Parmak Kontrol Ayarları: Temel olarak, bu kurulumu kullanan oyuncular hem telefonlarını hem de baş parmaklarını ve işaret parmaklarını telefon standında kullanır. Bu, bir mobil cihaz kullanarak Fortnite oynamanın ideal yoludur.

6 Parmaklı Kontrol Ayarı: 6 parmaklı kontrol Kurulumu 4-Parmak kontrol kurulumu. Şimdi başparmak ve işaret parmağının yanı sıra burada orta parmaklar da kullanılıyor. Bu ustalaşmak uzun zaman alıyor ama buna değer. Açıkçası, bu çok fazla yer kaplamak için Fortnite’ı Ipad‘lerde veya tabletlerde oynamanın ideal yoludur.

Kontrol kurulumu Fortnite mobil ve iPad / tablet için en iyi Kontrol Ayarı. Ancak parmak yöntemini kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, sadece başparmaklarınızı kullanmanın daha geleneksel bir yolu da vardır.

Fortnite Kontrol Ayarlarını Organize Etme

Kontrollerinizi organize etmenin sonsuz yolları var. En önemli şey, amacına hizmet etmesidir – oyununuzu mümkün olduğunca rahat hale getirmek.

Fortnite diğer Battle Royale oyunlarına benzemez. Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) ve Minecraft’tan esinlenmiştir. Bu yüzden hem savaş hem de bina için ayrı bir kontrol var. Önce savaş moduna geçelim.

Kontrollerinizin şöyle görünmesi gerekir:

fortnite mobile için en i̇yi kontrol ayarları 2020!Pin

1. Harita

2. Karakteri Taşı

3. Envanter

4. Envanterden Öğe Seçin

5. Yeniden yükle

6. Yapı Modu

7. Çömelme

8. Kapsam

9. Zıpla

10. Bas Konuş

11. İfadeler

Bu düzen sadece parmak düzenidir. Yerleştirmeyi daha da özelleştirebilir ve beğeninize daha fazla düğme ekleyebilirsiniz. Ama bu, birlikte oynayacağınız tavsiye edilen kontrol

İstediğiniz kadar ekstra düğme ekleyebilmenize rağmen, basit tutun. Yarısını bile kullanmayacağınız düğmelerle kendinizi boğmak istemezsiniz. Önemli olanlara odaklanmak ve beğendiğiniz 1 veya 2 tane daha eklemek en iyisidir.

Yapı Modu Kontrol Ayarları:

fortnite mobile için en i̇yi kontrol ayarları 2020!Pin

1. Harita

2. Karakteri Taşı

3. Envanter

4. Yapı Seçin

5. Malzeme Seçin

6. Savaş Moduna geri dönün

7. Zıpla

8. Parçayı Düzenle

9. Parçayı Döndür

10. Bas Konuş

11. İfadeler

Ek Fortnite Mobil Ayarları İpuçları

Fortnite mobile tamamen kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar. Ekrandan kontrollere kadar hepsini seçebilirsiniz. Ancak oyunda yeniyseniz, bu ayarları izlemenizi öneririz:

Fortnite Mobil Grafik Ayarları

fortnite mobil grafik ayarlarıPin

Ekran – Ekran ayarları için, akıllı telefonunuzun özellikleri yüksekse, ne seçerseniz seçin herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Ancak, amiral gemisi spesifikasyonlarının altında oynayanlar için önce bir şeyler deneyin ve oyunu beğeninize göre çalıştırabildiğini görün.

fortnite mobil grafik ayarlarıPin

Fortnite Dokunma Hassasiyeti Ayarları:

Hassasiyetlere gelince, kendi stilinizi seçebilirsiniz. Dokunma hassasiyeti ne kadar yüksek olursa, kamerayı hareket ettirmenin o kadar kolay olduğunu unutmayın. Ama bu nişan almayı zorlaştırıyor. Yani, sizin için neyin işe yaradığını seçin. Yukarıdaki görüntüden önerilen dokunma hassasiyeti ayarlarımıza kılavuz olarak başvurabilirsiniz.
fortnite mobile için en i̇yi kontrol ayarları 2020!Pin

Ateşleme Modu – Fortnite mobile‘da seçim yapabileceğiniz 3 çekim seçeneği vardır. Otomatik Ateş, Herhangi Bir Yere dokunun ve Özel Düğme. Otomatik Yangın özelliği, en kolay olanı olduğu için Fortnite önerilir. Adından da anlaşılacağı gibi, artı işareti yakalanır yakalanmaz rakipleri otomatik olarak vuruyor. “Herhangi Bir Yere Dokunun”, çekim yapmak için ekranda herhangi bir yere dokunabileceğiniz anlamına gelir. Sürekli ateş etmek için iki kez hafifçe dokunup basılı tutun. Sonuncusu “Dedicated Button” sadece ateş düğmesine bastığınız sürece düşmanları vurmanıza izin verecektir. Hangi seçeneği seçeceğiniz size bağlıdır, ancak size neyin uygun olduğunu görmek için önce hepsini deneyin.

Son Görünüş:

fortnite mobile için en i̇yi kontrol ayarları 2020!Pin

Bu, Fortnite mobile için en iyi Kontrol kurulumuna yönelik kılavuzumuzdur. En iyi olduğunu iddia eden çok sayıda kontrol kurulumu var. Ama en iyisi sizin için mükemmel olan şey. Yani, son ipucumuz bir şeyler denemek ve tarzınız ve telefonunuz için neyin en iyi olduğunu görmek.

Bu kurulumları kabul ediyor musunuz? Bu zaten bildiğiniz bir şey mi? Bundan sonra Fortnite mobile hakkında ne bilmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın