Mobil Oyunlar

Fortnite Hakkında En İyi 10 Şaşırtıcı Gerçek

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Fortnite Hakkında En İyi 10 Şaşırtıcı Gerçek

İnsanlara Fortnite‘ı duyup duymadıklarını sorarsanız, muhtemelen evet derler… Ama bir kez bile oynadıkları için değil.

Fortnite o kadar çok ev ismi haline geldi ki oyuncu olmayanlar bile muhtemelen onları duymuşlar. Bu eşi görülmemiş başarı ile, birçok kişi şu an oyun hakkında her şeyi bildiklerini düşünüyor.

Ancak oyunun hevesli bir hayranı olsanız bile, Fortnite hakkında bu 10 şaşırtıcı gerçeğin hepsini duymadığınıza bahse gireriz.O zaman okuyun!

10. Dünya çapında oyuncu sayısı

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Şimdiye kadar, Fortnite’ın en popüler oyunlardan biri olduğu bir sır değil. Ancak 2019 itibariyle, oyunu oynayan 250 milyon kişinin olduğu bildiriliyor. Bir çok insan oynuyor!

Daha da şaşırtıcı olan, 2019’da Fortnite eşzamanlı oyuncularının en yüksek sayısının 10,8 milyon oyuncuya ulaşması. 100 oyuncu gerektiren her oyun için oyuncu sıkıntısı olmamasına şaşmamalı!

9. Fortnite’ın 2018’deki rekor kıran yıllık geliri

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Fortnite’ın başarısının daha güçlü bir göstergesi yıllık geliri. 2018 yılında, 2.4 milyar dolar topladı ve bu da tarihteki bir oyun için yıllık en büyük gelir oldu!

İlgili Makaleler

2018’in Fortnite’ın aşırı oranlardan gerçekten patladığı yıl olduğu için sürpriz değil. Ünlülerin, sporcuların yanı sıra flamalar ve oyunun tadını çıkaran oyuncularla, bu rekoru nasıl elde ettiklerine dair herhangi bir soru yoktu.

8. Harita adlandırma şeması

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Dikkat etmeseydin, fark etmezdin. Ancak Fortnite aslında haritaları için oldukça güzel bir adlandırma şemasına sahiptir.

Dikkat ederseniz, tüm yerler aynı harfle başlayan iki kelimeden oluşur. Örneğin Perili Tepeler, Önemsiz Kavşak, Hoş Park, Mutlu Hamlet vb.

Ancak sezon 7’de, yeni bir yer olan The Block’un tanıtımı ile bu kırıldı. Ancak bu adlandırma planını hala Sezon 8’den itibaren kullanıyorlar.

7. Ninja, Drake, Travis Scott, Juju Smith-Schuster

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek
14 Mart 2018’de Fortnite flama Ninja, izleyicileri patladığında Twitch’teki popüler kanalıydı.

Ne oldu? Rapçi Drake, Travis Scott ve Pittsburgh Steelers Receiver, Juju SmithSchuster epik bir akış için Ninja‘ya katıldı. Oyundaki bu rüya ekibi ile, izlemeye rekor 628.000 kişi toplamaya devam etti!

6. Mini Fortnite

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Fortnite oyuncuları için her zaman bir cennet olmuştur. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) ve Minecraft gibi bazı popüler oyunlardan bazı öğeler ödünç alarak bugün tanımaması zor bir şey yarattılar.

Oyundaki modlardan birine Yaratıcı denir ve oyuncuların istediklerini yapması çok eğlenceli. Burada, oyuncular kendi haritalarını oluşturabilir veya diğer oyuncuların oluşturduğu haritaları görebilir. P_Rec adlı bir oyuncu tarafından oluşturulan belirli bir harita var, Fortnite’ın minyatür bir versiyonu. Kontrol etmek istiyorsanız, reklam kodu şudur: 5320-7315-4181.

5. Gecikmeli yayın

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Fortnite’ın 2011’de piyasaya sürülmesi gerektiğini biliyor muydunuz? O zaman neye benzeyeceğini hayal edebiliyor musunuz?

Neyse ki, çıkış tarihini 2017‘ye iten bir dizi gecikme ve çok sayıda test geldi. Oyunun ücretsiz olması gerekiyordu, ancak Temmuz 2017’de piyasaya sürüldüğünde, oyuncular erken erişim anlaşması için ödeme yaptı . Oyunu satın alanlar özel özelliklerle ödüllendirildi.

4. Battle Royale’ın asla ana satış noktası olmaması gerekiyordu

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

5 numaralı gerçekle bağlantılı olarak, Battle Royale’ın oyunun odak noktası olmaması gerekiyordu.

Fortnite: Save the World oyunun ana cazibe merkezi olması gerekiyordu. Oyun, canavarlar ve zombiler tarafından istila edilen bir dünyada savunucular olacak farklı karakter sınıflarına sahiptir.

Bahsedilen bazı gecikmeler ve PUBG’nin başarısı nedeniyle, Fortnite odağını değiştirdi ve bugün bildiğimiz oyunu Fortnite: Battle Royale‘yi oluşturdu. Ancak dünyayı kurtarmak oyunu bugün hala mevcuttur, ancak oynamak için satın almanız gerekir.

3. Fortnite adının anlamı ne ve nerden geldi?

fortnite adının anlamı ne ve nerden geldi?

Bazıları için rastgele ama akılda kalıcı bir isim gibi görünebilir, ancak adın üzerinde bazı düşünceler var.

Önceki gerçeklerde de belirtildiği gibi, Fortnite’ın bir kooperatif hayatta kalma oyunu olması gerekiyordu. Farklı karakter sınıflarının dört özelliği vardır: Fortitude, Saldırı, Direnç ve Teknoloji (FORT). Ayrıca, ‘iki hafta’ terimi, oyuncuların 14 gün boyunca hayatta kalmaya çalıştıkları bir olay olan iki haftalık bir dönemi tanımlayan bir kelimedir.

2. Fortnite kutlama oyunları için dava açtı

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Oyunun herkesin sevdiği eğlenceli bir yönü emote.

Esasen, bunlar oyun içinde veya tatlı bir Zafer Royale’den sonra kullanabileceğiniz kutlama danslarıdır. Bununla birlikte, çoğu ifade yalnızca bunları satın aldığınızda kullanılabilir. Fortnite, indirmesi ücretsiz olan bir oyunda büyük paraları bu şekilde kazanır.

Ancak, bazı ünlüler Epic Games‘in imza danslarını oyuna izinsiz olarak koyduğunu belirten bir dava açtıklarından bu bir soru sundu. Ama bir dans telif hakkıyla korunabilir mi?

Epic Games bu davalarla karşı karşıya kaldıkça önümüzdeki aylarda öğreneceğiz. Bununla birlikte, kutlama dansları Fortnite’ı benzersiz kılan şeydir ve meselelerden vazgeçmeden meselenin çözülmesini diliyoruz.

1. Fortnite final sınavı

fortnite hakkında en i̇yi 10 şaşırtıcı gerçek

Şimdi Top 10 Fortnite gerçekler listemizde en iyi için, Fortnite final sınavı var.

Bu, Fortnite’ın sadece başka bir oyun olmadığının başka bir kanıtıdır. @Jilli Zuz adlı bir Twitter kullanıcısı bu resmi tweetledi çünkü bu 6.7 bin retweet aldığında sınavlarının Fortnite hakkında olacağını söyledi. Bu ve bunu yapmayı kabul eden öğretmenleri ne kadar iyiydi?

Neyse ki, hedeflerine ulaştılar ve diyelim ki oldukça eğlenceli bir sınavı oldu!

Sonuç:

Fortnite hakkında en iyi 10 gerçek listemiz bu oldu. Paylaşabileceğiniz Fortnite hakkında bazı gerçekleriniz var mı? Aşağıya yorum yapın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu