Epic, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 Fortnite Dünya Kupası turnuvasını iptal etti! - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Epic, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 Fortnite Dünya Kupası turnuvasını iptal etti!

epic, covid-19 salgını nedeniyle 2020 fortnite dünya kupası turnuvasını iptal ettiPin

Epic, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 Fortnite Dünya Kupası turnuvasını iptal etti

  • Görünüşe göre 2020 Esports etkinlikleri için talihsiz olacak, en büyük iki turnuva olan International ve Epic’in Fortnite Dünya Kupası Dota 2 iptal edildi.

COVID-19 salgını bir başka büyük e-spor turnuvasını daha etkiledi. Dünyanın en büyük esport etkinliği olan Fortnite Dünya Kupası 2020, resmen iptal edildi. Duyuru, Covid-19 salgınının, özellikle de çalışanlarının evden çalışmak zorunda kaldığı gerekçesiyle, Epic Games‘ten geldi.

Duyuru, Fortnite’ın resmi Twitter hesabında yayınlandı. Ayrıca, yılın diğer tüm Fortnite turnuvaları online olarak yapılacaktır. Şirket ayrıca, uluslararası veya bölgesel LAN etkinliklerinin ne zaman geri döneceğinden emin olmadığını, ancak 2022 için bir sonraki Fortnite Dünya Kupası’na ev sahipliği yapabileceğini umduğunu belirtti.

epic, covid-19 salgını nedeniyle 2020 fortnite dünya kupası turnuvasını iptal etti!Pin

Geçen yıl Fortnite Dünya Kupası, 16 yaşındaki Bugha’nın kazandığı 3 milyon dolar da dahil olmak üzere 40 milyon dolarlık büyük ödülle en büyük e-spor etkinliğiydi. Bu etkinlik 2 milyondan fazla izleyici çekti.

epic, covid-19 salgını nedeniyle 2020 fortnite dünya kupası turnuvasını iptal etti!Pin

Fortnite Şampiyon Serisi (FNCS) gibi diğer Fortnite turnuvaları her zamanki gibi devam edecek. FNCS’nin ilk yarışması bugün Fortnite’ın YouTube ve Twitch kanallarında başlayacak. Epic, bugüne kadar çevrimiçi etkinlikler düzenlemede oldukça iyi gidiyor.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın