En İyi Performans ve Oynanış için Call of Duty Warzone Ayarları - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

En İyi Performans ve Oynanış için Call of Duty Warzone Ayarları

En İyi Performans ve Oynanış için Call of Duty Warzone Ayarları

Call of Duty Warzone Yakın zamanda başlatıldı ve birçok oyuncu diğer savaş rotasyonlarından Call of duty Warzone’a geçmeye başladı. Bu nedenle, yeni oyuncuların Call of duty Warzone’daki gecikme sorununu çözmelerine yardımcı olmak için burada call of duty warzone için özel bir ayar kılavuzu var. Çoğu battle royale oyununun aksine, call of duty warzone oldukça iyi performans optimizasyonuna sahiptir. Bununla birlikte, oyunu oynarken size ek bir oyun içi avantaj sağlayabilecek bazı ayarlar vardır. Bu yüzden daha fazla uzatmadan Call of duty Warzone için en iyi ayarlar.

Call of Duty Warzone Ayarları

en i̇yi performans ve oynanış için call of duty warzone ayarlarıPin
 • Ekran Modu: Tam ekran

Call of Duty Warzone için, Ekran en iyi performans için tam ekrana ayarlanmalıdır. Oyunda da daha akıcı ve sürükleyici bir deneyim göreceksiniz. Bu yüzden her zaman tam ekran ayarı yapın.

 • Ekran Monitörü: Varsayılan

Bu ayar açıklayıcıdır. Varsayılan monitörünüzü seçin.

 • Ekran Adaptörü: Grafik kartınız

Bu ayar açıklayıcıdır. Ana grafik kartınızı seçin. Grafik kartınızı bulamıyorsanız, sürücülerin güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Görev warzone oyunu çağrısı için en son sürücüler gereklidir.

 • Ekran Yenileme Hızı: Maks.

Ekran yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, oyununuz o kadar hızlı ve doğru olur. 60 Hz ile karşılaştırıldığında 144hz ve 240hz daha fazla oyun içi avantaja sahiptir. En yüksek yenileme hızına gidin.

 • İşleme Çözünürlüğü: 100 veya daha yüksek

Bu ayar, oynanışı ve grafik kalitesini oldukça etkiler. Her zaman 100 veya üstü ile devam edin. 100 en iyisidir. Sisteminizin yükü alabileceğini düşünüyorsanız daha yüksek ayarları deneyebilirsiniz.

 • En Boy Oranı: otomatik

Varsayılan en boy oranıyla devam edin. Oyun, varsayılan en boy oranını algılayacak şekilde optimize edilmiştir. Değilse, monitör en boy oranınızı manuel olarak seçmeniz gerekecektir.

 • Her Kareyi Senkronize Et: Devre Dışı

Bu, v-sync seçeneğidir, yani FPS’niz (saniyedeki kare sayısı) monitörünüzün yenileme hızının altına düştüğünde, FPS’niz doğrudan yarıya düşer ve oyununuz gecikir. Çevrimiçi bir oyun için gecikme büyük bir hayır.

 • Özel Kare Hızı sınırı: Yenileme hızı veya sınırsız ile aynı

FPS ne kadar yüksek olursa oyun o kadar sorunsuz olur. Düşük bir FPS’niz varsa oyununuz gecikecektir. Bu nedenle, çoğu cihaz için, oyunu oynamak için en az 60 fps almanız önerilir. Rekabetçi oynamak istiyorsanız 144 önerilir.

 • Nvidia’nın Önemli Özellikleri: Devre Dışı Bırak

Bu özellik yalnızca YouTube kullanıcıları ve yayıncılar için kullanışlıdır. İyi sistemleri vardır, böylece sistemleri ekstra yük alabilir. Bunu normal oyuncular için tavsiye etmiyorum.

en i̇yi performans ve oynanış için call of duty warzone ayarlarıPin
 • Doku Çözünürlüğü: Orta veya Yüksek

Bu görev warzone oyunu çağrısı için ana grafik ayarıdır. En iyi oyun deneyimini elde etmek için orta veya yüksek seviyeye gidin. Çoğu sistem için ortam tavsiye ederim. Daha yeni grafik kartlarından birine sahipseniz yüksek ile gidebilirsiniz.

 • Doku filtresi Anisotropik: Orta veya Yüksek

Bu görev warzone oyunu çağrısı için ikinci ana grafik ayarı. En iyi oyun deneyimini ve grafik kalitesini elde etmek için orta veya yüksek ile gidin. Çoğu sistem için ortam tavsiye ederim.

 • Partikül Kalitesi: Yüksek

Oyun özellikle duman ve diğer parçacıklar söz konusu olduğunda çok daha iyi görünüyor. Savaş sırasında çok daha net görebilir ve böylece oyun içi avantaj elde edebilirsiniz.

 • Bullet Etkiler ve spreyler: Etkin

Bu, düşman konumlarını bulmanıza ve anlamanıza yardımcı olabilir. Üst düzey sisteme sahip olmayanlar için bu bir zorunluluktur. Keskin nişancıları tespit etmekte zorlanacaklar. Mermi işaretiyle, şutun nereden geldiğini öğrenebilirsiniz.

 • Mozaikleme: Engelli

Gereksiz ışık efektleri. Ekstra performans artışı ve FPS kazancı elde etmek için bu ayarı herhangi bir sorun olmadan devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Gölge Harita Çözünürlüğü: düşük

Bu ayar gölge kalitesini düzeltmenize yardımcı olur. Her ne kadar gölgeler bazen oyun içinde ek bir avantaj sağlarsa da. Maliyet çok yüksek. 6 GB veya daha yüksek bir grafik kartınız varsa, yüksek ayarlarla devam edebilirsiniz. Aksi takdirde, düşük sopa ile.

en i̇yi performans ve oynanış için call of duty warzone ayarlarıPin
 • Önbellek Spot Gölgeleri: Etkin

Gölge oluşturmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Bunu daima açın. Görüntü oluşturma ne kadar hızlı olursa, zevk almanız için daha iyi ve akıcı bir oyun olacaktır.

 • Önbellek güneş gölgeleri: Etkin

Yukarıdaki gibi. Kapatmak. Oluşturmayı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

 • Parçacık Aydınlatma: düşük

Parçacık Aydınlatma, oyundaki ışık efektleri ile ilgilenir. Oyuncuları daha iyi görebilmeniz için düşük olarak ayarlamanızı öneririz. Ayar düşük olduğunda oyunda küçük bir avantaj elde ederiz.

 • Işın İzleme: Kapalı / Devre Dışı

RTX serisinden bir grafik kartı siz sürece bu seçeneği de unutabilirsiniz. Böyle bir avantajı yok. Oyun biraz daha iyi görünüyor. Ancak bu etki için yeni bir RTX satın almak için yeterli değil.

 • Ortam Tıkanıklığı: Engelli

Neredeyse fark edilmeyen gereksiz grafik efektleri. Bu yüzden kapatın ve biraz performans ve fps kazancı elde edin.

 • Ekran Alanı Yansıması: Devre Dışı

Yukarıdaki gibi. Devre dışı bırakın.

en i̇yi performans ve oynanış için call of duty warzone ayarlarıPin
 • Kenar Yumuşatma: kapalı veya SMAA 1x

Kenar Yumuşatma oyunun iyi görünmesini sağlar. Ancak, grafik belleği ve kaynak tüketimi açısından maliyeti yüksektir. Cihazınızın bunu başarabileceğini düşünüyorsanız, kesinlikle gidin. Çoğu oyuncu için, onu kapatmanızı veya SMAA 1X olarak ayarlamanızı öneririm. Yüksek bir çözünürlüğe sahip olduğunuz sürece bulanık dokular elde edemezsiniz. Bulanık dokular alıyorsanız SMAA t2x olarak ayarlayın.

 • Alan derinliği: Devre dışı bırak

Neredeyse fark edilmeyen gereksiz grafik efektleri. Bu yüzden kapatın ve biraz performans ve fps kazancı elde edin.

 • Filmik Güç: Varsayılan

Oyuna hafif bir film verir. Bu sizin kişisel tercihiniz. En iyi performansı almak için 1 olarak ayarlayabilirsiniz.

 • World Motion Blur: Devre Dışı

Neden oyun içi avantajı olmayan grafik belleği ve kaynakları tüketen hareket bulanıklığı ve ekstra grafik efektleri istiyorsunuz?

Kapatın ve Call of duty savaş alanında FPS ve Performansınızı artırın

Silah Hareket Bulanıklığı: Devre Dışı

Yukarıdaki gibi. Kapatmak.

 • Film Grain: 0.00

Bu, görev çağrısı warzone’a filmli bir görünüm verir. Gerekli değildir ve açıkça devre dışı bırakıldığında çok fazla FPS kazancı verir. Kapatın ve kullanımınız gibi kristal netliğinde oyunun tadını çıkarın.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın